Uczniowie włodawskich szkół podstawowych chwycili za rowery, hulajnogi i rolki by właśnie na nich przyjechać do szkoły. Wszystko w ramach ogólnopolskiej akcji Rowerowy Maj do której po raz kolejny przystąpiło miasto Włodawa. Włodawa po raz kolejny wzięła aktywny udział w ogólnopolskiej akcji Rowerowy Maj. Przez cały miesiąc uczniowie włodawskich podstawówek przyjeżdżali do szkoły swoimi jednośladami.
Zasady kampanii są bardzo proste: każdy uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziano atrakcyjne nagrody.
Zobacz również:.
Włodawa: 20-latek kradł rowery a gdy ich zabrakło ukradł samochód
Włodawa: Dwaj rowerzyści z mandatami po 2500 zł Policja łata budżet państwa?
Urszulin: Halo policja? Złodzieje ukraaaaadły mi rower! /wideo/
W tym roku we włodawskiej odsłonie kampanii Rowerowy Maj wzięło udział 616 uczestników z 54 klas ze Szkoły Podstawowej nr 2 i 3 we Włodawie, w tym 34 osoby dorosłe. Wspólnymi siłami wykonali 15 670 przejazdów. Tytuł najbardziej rowerowej szkoły zdobyła Szkoła Podstawowa nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej. Najbardziej rowerowa klasa SP 2 – VIII b wykonała 520 przejazdów, liczba aktywnych uczestników 20, 65% frekwencji. Najbardziej rowerowa klasa SP 3 – V d wykonała 706 przejazdów, liczba aktywnych uczestników 24, 76,91% frekwencji.
Rowerowy Maj powstał w Gdańsku w 2014 roku i to właśnie tam odbyła się jego pierwsza edycja. Na przestrzeni lat zmienił się w największą kampanię w Polsce promującą zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych, grona nauczycielskiego oraz rodziców i opiekunów. Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii.
Rowerowy Maj skutecznie zmienia okolice szkół i przedszkoli na bardziej bezpieczne i przyjazne rowerzystom, zmniejszając liczbę samochodów dowożących dzieci i motywując samorządy do inwestycji prorowerowych.
/ź/ wlodawa.eu
Zobacz również:
Lublin: Konferencja pracowników urzędów stanu cywilnego
Włodawa na sygnale: Hamulce powodem wypadku na skrzyżowaniu ulic Chełmskiej i Wyrykowskiej