Włodawa: Spotkanie z leśniczym Włodzimierzem Czeżykiem w SP3 - wlodawa.NET


Włodawa: Spotkanie z leśniczym Włodzimierzem Czeżykiem w SP3

Włodawa: Spotkanie z leśniczym Włodzimierzem Czeżykiem w SP3 W dniu 11 stycznia br. w Szkole Podstawowej nr 3 we Włodawie, na zaproszenie Pań wychowawczyń ze świetlicy szkolnej: Julity Gołębiowskiej, Dagmary Koleśnik, Teresy Wasilewicz, odbyło się spotkanie z panem leśniczym Włodzimierzem Czeżykiem z Nadleśnictwa Włodawa.

Na początku spotkania pan leśniczy zaprezentował dzieciom swój strój, a potem, z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej, opowiedział nam o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim ptakach, płazach, gadach i ssakach.

Włodawa: Spotkanie z leśniczym Włodzimierzem Czeżykiem w SP3 Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać zwyczaje i ciekawostki dotyczące życia wybranych zwierząt (sarny, dzika, lisa, bobra, jelenia, łosia) zamieszkujących lasy naszej okolicy. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się także w jaki sposób można pomóc zwierzętom przetrwać zimę. Leśniczy podkreślił, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających.

 

Zobacz również:.

Włodawa: Noc sów

Włodawa: Harcerki i harcerz czytają w przedszkolu

Włodawa: Leśnicy uczcili 100-lecie odzyskania niepodległości Polski


Włodawa: Spotkanie z leśniczym Włodzimierzem Czeżykiem w SP3 Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały tych opowieści. Następnie wszyscy udaliśmy się na plac szkolny, gdzie czekało już na nas ognisko w specjalnie do tego celu wyznaczonym miejscu. Apetyt dopisywał, nie trzeba było zachęcać do jedzenia samodzielnie pieczonej kiełbasy. Również pieczony chleb smakował wyśmienicie. Nie obyło się także bez zabaw na śniegu, na którym pan leśniczy pokazywał tropy zwierząt, a dzieci odgadywały do kogo one należą.

Włodawa: Spotkanie z leśniczym Włodzimierzem Czeżykiem w SP3 Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, a wysłuchane ciekawostki i wiadomości poszerzyły wiedzę przyrodniczą naszych uczniów. Na koniec spotkania dzieci rozwiesiły "kule" - pokarm dla ptaków. Uczniowie podziękowali panu leśnikowi za ciekawe spotkanie oraz miejscowemu Zakładowi Usług Leśnych za organizację ogniska i kiełbasek.

Wychowawcy

/ź/ sp3wlodawa.pl

loading...
 
👍 👾 👎 👾
↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji:

Podaj dalej, powiadom znajomych....

wlodawa.net w google news - baner- zapraszamy  obserwuj juz dziś

Region: Ponad 3,5 tys. zatrzymanych dowodów rejestracyjnych

Region: Ponad 3,5 tys. zatrzymanych dowodów rejestracyjnych Włodawa na SygnaleFunkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, realizując zapisy znowelizowanej ustawy prawo o ruchu drogowym, zatrzymali podczas prowadzonych kontroli w ubiegłym roku pond 3500 dowodów rejestracyjnych pojazdów.

Nowelizacja ustawy weszła w życie z dniem 13 listopada 2017 r. i rozszerzyła uprawnienia funkcjonariuszy Straży Granicznej. W jej myśl funkcjonariusze, mogą zatrzymać dowód rejestracyjny pojazdu jeśli podczas przeprowadzanej kontroli okaże się to konieczne. Funkcjonariusz SG w sytuacji zatrzymania dowodu rejestracyjnego wystawia stosowne pokwitowanie, podobnie jak robi to Policja.

 

Zobacz również:.

Region: Wypadek w Głębokim /wideo/

Sławatycze: Nowe pompy w służbie OSP /wideo/

Region: 120 nowych samochodów dla pograniczników

Podczas prowadzonych kontroli główną przyczyną zatrzymania dokumentów było stwierdzenie złego stanu technicznego pojazdu, braku aktualnych badań technicznych pojazdu, nieprawidłowości w oznaczeniu identyfikacyjnym pojazdu oraz nieposiadanie przez kierującego dokumentu potwierdzającego zawarcie umowy obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu lub dowodu opłacenia składki za to ubezpieczenie.

Dzięki wprowadzonym zmianom w przepisach, funkcjonariusze SG mogą w tym samym czasie przeprowadzić więcej czynności związanych z ochroną granicy państwowej. Skrócił się również czas kontroli podróżnego, wobec którego czynności prowadzi już tylko jedna służba. Dodatkowo funkcjonariusze Policji nie muszą przyjeżdżać na miejsce tylko po to, aby zatrzymać dowód rejestracyjny pojazdu.

/ź/ nadbuzanski.strazgraniczna.pl

loading...
 
↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji: 30/09/2018

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Ferie: Dziecko w podróży - wyjazd za granicę

Ferie: Dziecko w podróży - wyjazd za granicęNadbużański Oddział Straży Granicznej przypomina, że dzieci przekraczające granicę obowiązują takie same zasady jak dorosłych. Dokumentami uprawniającymi każdego obywatela RP do przekroczenia granicy państwowej, są – w zależności od kierunku podróży – ważny paszport lub dowód osobisty.

Na wniosek rodziców dowód osobisty może otrzymać nawet kilkutygodniowe dziecko, ale dokument wydany osobie, która ma mniej niż 5 lat, będzie ważny tylko pięć lat. Jeśli natomiast dziecko ukończyło już 5 lat, dowód osobisty będzie ważny przez kolejne 10 lat. Z kolei paszporty wydane dzieciom do 13. roku życia będą ważne przez 5 lat, a jeśli dziecko w momencie otrzymania dokumentu ukończyło 13 lat – 10 lat od jego wydania.

Dowód osobisty wystarczy obywatelowi RP do przekraczania granic:

a) państw członkowskich Unii Europejskiej (Austrii, Belgii, Bułgarii, Chorwacji, Czech, Cypru, Danii, Estonii, Francji, Finlandii, Grecji, Holandii, Hiszpanii, Irlandii, Litwy, Luksemburga, Łotwy, Malty, Niemiec, Portugalii, Rumunii, Słowacji, Słowenii, Szwecji, Węgier, Wielkiej Brytanii, Włoch),

b) państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego, które nie należą do Unii Europejskiej oraz państw, które nie są stronami umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym, ale na podstawie umów zawartych ze Wspólnotą Europejską i jej państwami członkowskimi ich obywatele mogą korzystać ze swobody przepływu osób (Islandia, Lichtenstein, Norwegia, Szwajcaria),

c) państw, które na podstawie jednostronnych decyzji, uznają dowód osobisty za dokument wystarczający do przekroczenia granicy (Albania, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Macedonia, Serbia, Gruzja).

Na granicach wewnętrznych strefy Schengen nie jest prowadzona kontrola graniczna, co jednak nie zwalnia nas z konieczności posiadania dokumentu, który będzie potwierdzał naszą tożsamość i obywatelstwo – czyli dowodu osobistego lub paszportu.

 

Zobacz również:.

Okuninka: Pięciolatek pod opieką pijanej matki

Okuninka: 11-latek porażony prądem na wesołym miasteczku

Hanna: Interwencja zakończona aresztowaniem matki

O szczegółowych zasadach wjazdu i pobytu w poszczególnych państwach informuje Ministerstwo Spraw Zagranicznych na swojej stronie internetowej w zakładce „Polak za granicą”: https://polakzagranica.msz.gov.pl/

Do Straży Granicznej często jest kierowane pytanie o to, jakie warunki muszą być spełnione, jeśli osoba niepełnoletnia ma odbyć samotnie podróż drogą lotniczą. Adresatem pytania w tym wypadku powinien być przewoźnik, bo to on bierze na siebie odpowiedzialność za małoletniego pasażera.

Przy przekraczaniu granicy, zarówno na lotniczym jaki i drogowym przejściu granicznym, nie jest wymagane jakieś specjalne upoważnienie, jeśli niepełnoletni pasażer podróżuje poza granicę RP samotnie lub w towarzystwie innych niż jego rodzice dorosłych osób, np. dziadków. Funkcjonariusze Straży Granicznej zawsze jednak zwracają szczególną uwagę na dzieci, niezależnie od tego czy podróżują pod opieką dorosłych czy samotnie, np. sprawdzają kim są osoby im towarzyszące i czy sprawują nad nimi opiekę rodzicielską.

Rodzicom, którzy wysyłają dzieci w samotną podróż, radzimy, aby sprawdzili w przedstawicielstwach dyplomatycznych (ambasadzie, urzędzie konsularnym), jakie są procedury dotyczące podróży nieletnich i wjazdu na terytorium innego państwa osób nieletnich bez opieki.

/ź/ nadbuzanski.strazgraniczna.pl

loading...

 

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:

data publikacji: 20/05/2023

Podaj dalej, powiadom znajomych....