OSP Urszulin - Strona 29 z 41 - wlodawa.NET

Polska: Czy we Włodawie będzie jak w Stalowej Woli?

Polska: Czy we Włodawie będzie jak w Stalowej Woli? Wydarzenia Włodawa InformacjeMieszkańcy Stalowej Woli narzekali, a we Włodawie nadal narzekają,  że paliwo na stacjach w mieście jest za drogie, że brakuje konkurencji. Władze miasta  Stalowej Woli zareagowały, budując własną stację benzynową.

20 marca Lucjusz Nadbereżny prezydent Stalowej Woli oficjalnie otworzył należącą do samorządu tego miasta stację paliw. Jest ona otwarta całą dobę i bezobsługowa (płaci się za pomocą tzw. tankomatu). Za litr benzyny Pb 95 i oleju napędowego kierowcy zapłacą około 40 gr mniej niż na stacjach konkurencyjnych w tym mieście.

– Cena taka możliwa jest dzięki zmniejszonej marży oraz bardzo korzystnych stawkach uzyskanych w postępowaniu przetargowym. Dzięki systemowi samoobsługi mieszkańcy mogą liczyć na konkurencyjne ceny paliw dobrej jakości. Dostawcą paliw do naszej stacji jest PKN Orlen. Ponadto docelowo system bezobsługowy nie będzie generował tzw. kosztów osobowych, które również przekładają się na finalną cenę paliwa – wyjaśnia Anna Pasztaleniec, prezes miejskiej spółki MZK, zarządzającej stacją.

– W przeddzień wiosny ogłaszamy prawdziwą odwilż wyczekiwaną od lat w Stalowej Woli – odwilż na rynku cen paliw – mówił podczas otwarcia stacji prezydent Nadbereżny. - Wśród mieszkańców panuje opinia, że w naszym mieście jest najdroższe paliwo, że nieważne na którą stację się pojedzie, są te same dużo wyższe niż nawet w okolicznych miejscowościach ceny paliw i nie ma konkurencji.

Jak podkreślił włodarz miasta, ten temat pojawiał się w dyskusjach mieszkańców od dawna. – Nie ukrywam, że dzisiaj mam dużą satysfakcję, bo po 12 latach, kiedy rozpoczął się w Stalowej Woli społeczny protest „Zabij ceny paliw, zanim one…”, dzięki olbrzymiemu zaufaniu społecznemu mieszkańców mogliśmy wspólnie z MZK podjąć decyzję, która wymagała determinacji i odwagi, by utworzyć miejską stację paliw w Stalowej Woli – dodał Lucjusz Nadbereżny.

 

Zobacz również:.

112: Złodziej z Krakowa tankował i nie płacił

Włodawa: Kierowca z Cycowa tankował na dwa baki

112: Pożar autobusu w Sławatyczach

Miejska stacja paliw powstała w miejscu starej, zapewniającej paliwo do pojazdów Miejskiego Zakładu Komunalnego. Wyposażona jest w sześć dystrybutorów, przy których tankować można benzynę bezołowiową Pb 95, olej napędowy i płyn AdBlue do oczyszczania spalin, a także dystrybutorowy płyn do spryskiwaczy. Przy każdym stanowisku dostępne są kosze na śmieci i myjki do szyb samochodowych. Klienci korzystać mogą również z darmowego kompresora, a także za drobną opłatą z odkurzacza do czyszczenia wnętrza pojazdów i ciśnieniowej myjki do tapicerki samochodowej.

Za zatankowane paliwo kierowcy płacą w specjalnym urządzeniu przypominającym bankomat. Jest to urządzenie intuicyjne, które informuje pisemnie i dźwiękowo, jak przejść kolejne kroki tankowania. Tankomat dostosowany jest do transakcji zarówno w systemie gotówkowym, jak i bezgotówkowym (karta płatnicza), przy czym minimalna kwota, za którą można zatankować wynosi 10 zł.

[wp_ad_camp_4]

Podczas transakcji gotówkowych, w przypadku gdy usługa zakończy się koniecznością wydania „reszty”, klient otrzyma bon – do ponownego wykorzystania na miejskiej stacji, ważny przez 30 dni. Po ponownym włożeniu paragonu urządzenie dokona odczytu kodu kreskowego i odblokuje dystrybutor. W ten sposób można będzie odzyskać pieniądze z poprzedniej transakcji, tankując dowolny asortyment dostępny na stacji.

Jak informuje prezes MZK, przez pierwszy miesiąc każdy klient może liczyć na pomoc przy tankowaniu. W godzinach od 7.00 do 21.00 pracownicy obsługi stacji będą prowadzić instruktaż tankowania i korzystania z terminala płatniczego. Regulamin wraz z instrukcją transakcji płatniczych wywieszony jest również na samym urządzeniu.

Obok stacji, w budynku administracyjnym Zakładu Komunikacji Miejskiej mieści się również Biuro Obsługi Stacji. Czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7-15. Tam też dla klientów stacji dostępne są toalety, dostosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

Koszt budowy miejskiej stacji wyniósł 2 mln zł.

jmk/

/ź/ kurier.pap.pl

data publikacji: 26/03/19

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Urszulin: Młodzież Zapobiega Pożarom edycja 2019

Urszulin: Młodzież Zapobiega Pożarom edycja 2019 Wydarzenie Włodawa informacjeW dniu 14 i 18 marca br. Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Urszulinie po raz kolejny zorganizował eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pn. „Młodzież Zapobiega Pożarom” W bieżącym roku jest to już XLII edycja OTWP.

Zwycięzcy eliminacji gminnych, po trzy najlepsze osoby z każdej grupy wiekowej zakwalifikowały się do eliminacji powiatowych, które odbędą się w dniu 28 marca 2019 r. w Komendzie Powiatowej PSP we Włodawie.

Urszulin: Młodzież Zapobiega Pożarom edycja 2019 Wydarzenie Włodawa informacjeCelem eliminacji OTWP jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru oraz praktyczne umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym i techniką pożarniczą, wiedzy na temat organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. Ilość uczestników eliminacji gminnych w poszczególnych szkołach przedstawia się następująco:

 

Zobacz również:.

112: Policja wykryła marihuanę na terenie gminy Urszulin

Sport: II Halowy Turniej w piłkę siatkową o Puchar Prezesa OSP w Urszulinie

Urszulin: Biblioteka w Urszulinie pełna kwiatów

[wp_ad_camp_4]

Szkoła Podstawowa w Woli Wereszczyńskiej:
I grupa – uczniowie klas I-VI szkół podstawowych 12 uczestników
II grupa uczniowie szkół podstawowych klasy VII-VIII 9 uczestników

Szkoła Podstawowa w Wytycznie:
I grupa – uczniowie klas I-VI szkół podstawowych 5 uczestników
II grupa uczniowie szkół podstawowych klasy VII-VIII 4 uczestników

Zespół Szkół w Urszulinie:
I grupa – uczniowie klas I-VI szkół podstawowych 6 uczestników
II grupa uczniowie szkół podstawowych klasy VII-VIII

Urszulin: Młodzież Zapobiega Pożarom edycja 2019 Wydarzenie Włodawa informacje

oraz gimnazjum klasa III 16 uczestników

tekst i fot. Stanisław Artymiuk

/ź/ osp-urszulin.cba.pl

loading...
 
data publikacji: 26/03/19

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

112: Strażacy ochotnicy doskonalili swoje umiejętności

112: Strażacy ochotnicy doskonalili swoje umiejętności Informacje i wydarzenie Włodawa na Sygnale

Jednostka OSP Urszulin posiada na swoim wyposażeniu zestaw sprzętu hydraulicznego, w związku z tym Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej we Włodawie w terminie od 15.03.2019 r. do 17.03.2019 r. przeprowadziła szkolenie z zakresu ratownictwa technicznego dla strażaków ratowników OSP według obowiązującego programu szkolenia.

 

Zobacz również:.

112: Intensywne ulewy podtopiły Urszulin

Urszulin: Pokaz sprawności OSP Urszulin

112: Walne zebrania strażaków z OSP Urszulin

[wp_ad_camp_4]

112: Strażacy ochotnicy doskonalili swoje umiejętności Informacje i wydarzenie Włodawa na Sygnale

Zajęcia teoretyczne wraz z ćwiczeniami praktycznymi zostały przeprowadzone na obiektach KP PSP we Włodawie. Całe szkolenie zrealizowano w wymiarze 31 godzin. Szkolenie zakończono egzaminem, który z wynikiem pozytywnym ukończyło czterech Druhów z naszej jednostki.

/ź/ osp-urszulin.cba.pl

loading...
 
data publikacji: 19/03/19

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

112: Wypadek w Kołaczach, droga do Lublina zablokowana

112: Wypadek w kołaczach, droga  do Lublina zablokowana Włodawa na sygnale WydarzenieWymuszenie pierwszeństwa przejazdu przez kierującego Matizem prawdopodobną przyczyną wypadku na drodze krajowej nr 82 w Kołaczach. 23-letniego motorowerzystę z obrażeniami ciała przetransportowano śmigłowcem do szpitala. Po badaniu jego stanu trzeźwości okazało się, że ma on blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Droga jest zablokowana. Policjanci apelują o ostrożną i rozważną jazdę.

Dziś przed południem na drodze krajowej nr 82 w miejscowości Kołacze doszło do wypadku drogowego z udziałem motoroweru Honda i pojazdu osobowego marki Daewoo Matiz. Na miejsce skierowano policjantów z Włodawy i Urszulina. Aktualnie trwają czynności na miejscu zdarzenia. Droga jest zablokowana a policjanci wyznaczyli objazdy.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem 85-latek wykonując manewr skrętu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu z naprzeciwka motorowerem 23-letniemu mieszkańcowi gm. Stary Brus. 23-latek został przetransportowany śmigłowcem do szpitala. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że znajdował się on w stanie nietrzeźwości – miał blisko 3 promile alkoholu. Kierujący Matizem 85-latek z gm. Stary Brus nie doznał żadnych obrażeń i był trzeźwy.

 

Zobacz również:.

Kołacze: Jasełka w świetlicy

112: Jak łoś spowodował wypadek

19-latek z BMW zabił pieszego

[wp_ad_camp_4]

Policjanci apelują o ostrożną i rozważną jazdę. Pamiętajmy, że tylko stosując się do przepisów ruchu drogowego oraz zachowując szczególną uwagę można uniknąć wypadków i kolizji. Pamiętajmy również by nigdy nie wsiadać za kierownicę po alkoholu. Nawet minimalna jego ilość spowalnia reakcje na zdarzenia na drodze. Wsiadając za kierownicę respektujmy znaki drogowe i kierujmy się zasadą ograniczonego zaufania względem innych uczestników ruchu drogowego. Bezpieczeństwo wszystkich zależy od bardzo wielu czynników a nieostrożność, brak rozwagi, brawura i alkohol to najczęstsze przyczyny wielu tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

B.Sz.

/ź/ policja.gov.pl

loading...
 
data publikacji: 28/02/19

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

112: Śmiertelny wypadek drogowy w Świerszczowie

112: Śmiertelny wypadek drogowy w Świerszczowie Włodawa na sygnale Wydarzenia

Łęczyńscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło dzisiaj nad ranem w miejscowości Świerszczów gm. Cyców. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 21 - latek kierujący bmw, stracił panowanie, a następnie uderzył w drzewo. W wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu poniósł pasażer pojazdu 24 - letni mieszkaniec gm. Stary Brus. Kierujący pojazdem był nietrzeźwy, grozi mu do 12 lat więzienia.

 

Zobacz również:.

Wypadek busa na drodze K82 Świerszczów

Włodawa: Kierowca z Cycowa tankował na dwa baki

Region: Wypadek w Głębokim /wideo/

[wp_ad_camp_4]

Do zdarzenia doszło dzisiaj około godz. 4.30 na drodze K-82 w miejscowości Świerszczów gm. Cyców. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 21 - letni mieszkaniec gm. Stary Brus kierujący samochodem marki BMW na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na prawe pobocze, a następnie uderzył w drzewo. W wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu poniósł pasażer 24 - letni mieszkaniec gm. Stary Brus.

112: Śmiertelny wypadek drogowy w Świerszczowie Włodawa na sygnale WydarzeniaPo sprawdzeniu stanu trzeźwości kierującego okazało się, że miał ponad 0,80 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany. Obecnie trzeźwieje w policyjnym areszcie. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają wszelkie okoliczności tego zdarzenie. Za spowodowanie wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości, którego skutkiem jest śmierć innej osoby, kierującemu grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

M.M.

/ź/ policja.gov.pl

 
Wypadek śmiertelny w Świerszczowie - relacja OPS Urszulin

W dniu 24.02.2019 r. o godzinie 04:40 jednostka nasza została zadysponowana do wypadku na drodze krajowej nr 82 w miejscowości Świerszczów powiat łęczyński.

Na miejscu zastano zakleszczonego pasażera auta, którego wydobyto przy użyciu narzędzi hydraulicznych.

Niestety mimo natychmiastowej pomocy poszkodowany zmarł. W akcji również brały udział jednostki OSP Cyców i JRG Łęczna.

tekst Andrzej Jung, fot. Jan Lewandowski oraz Piotr Kudyba

/ź/ osp-urszulin.cba.pl

loading...
 
data publikacji: 24/02/19

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Sport: II Halowy Turniej w piłkę siatkową o Puchar Prezesa OSP w Urszulinie

Sport: II Halowy Turniej w piłkę siatkową o Puchar Prezesa OSP UrszulinieW sobotę 16 lutego 2019 roku w sali sportowej Zespołu Szkół w Urszulinie odbył się II Halowy Turniej w piłkę siatkową o Puchar Prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Urszulinie.

Organizatorem zawodów był Zarząd OSP Urszulin. Do sportowej rywalizacji przystąpiły trzy drużyny. Grano systemem każdy z każdym, do dwóch wygranych setów. Wszystkie zespoły podeszły do turnieju bardzo ambitnie. Po wyrównanej i zaciętej walce zwyciężyła drużyna nr 2, drugie miejsce zajęła drużyna nr 1 oraz trzecie miejsce trzecia drużyna.

Sport: II Halowy Turniej w piłkę siatkową o Puchar Prezesa OSP UrszulinieWszystkie drużyny dostały puchary, natomiast Zarząd OSP podziękowania za organizację turnieju. Turniej piłki siatkowej o Puchar Prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Urszulinie jest jedną z form szkolenia, polegającą na rozwoju sprawności fizycznej strażaków, niezbędnej w przygotowaniu do działań ratowniczych.

 

 

Zobacz również:.

112: Pierwszy śnieg i śliskie drogi

Samochód dachował w koloni Wytyczno

Urszulin: Służby ratunkowe na jeziorze Sumin

[wp_ad_camp_4]

Sport: II Halowy Turniej w piłkę siatkową o Puchar Prezesa OSP UrszulinieCelem organizacji turnieju jest w szczególności popularyzacja wśród strażaków kultury fizycznej i sportu w tym piłki siatkowej, mobilizowanie do stałego podnoszenia sprawności fizycznej, wyłonienie najlepszej drużyny w jednostce OSP Urszulin oraz integracja strażaków.,

fot. Iwona i Andrzej Jung oraz Żaneta Artymiuk, tekst Iwona Jung

/ź/ osp-urszulin.cba.pl

loading...
 
data publikacji: 19/02/19

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Okuninka: Strażacy z powiatu ćwiczyli na lodzie

Okuninka: Strażacy z powiatu ćwiczyli na lodzie Włodawa na Sygnale Wydarzenia8 lutego 2019 r. strażacy z Komendy Państwowej Straży Pożarnej we Włodawie przeprowadzili ćwiczenia zgrywające jednostek ochrony przeciwpożarowej mające na celu doskonalenie prowadzenia działań ratowniczych na zamarzniętych akwenach wodnych w zakresie wykorzystania posiadanego sprzętu, poruszania się na zamarzniętych akwenach wodnych, sposobów podejmowania poszkodowanych z wody i udzielania im pierwszej pomocy.

Okuninka: Strażacy z powiatu ćwiczyli na lodzie Włodawa na Sygnale Wydarzenia

W szkoleniu oprócz Ochotniczej Straży Pożarnej w Urszulinie brało udział jeszcze 8 jednostek OSP z terenu powiatu włodawskiego. Ćwiczenia praktyczne poprzedzone były wykładami, na których bryg. Szlechta Wojciech z Komendy Powiatowej PSP we Włodawie przedstawił zasady bezpiecznego poruszania się po lodzie, metody i sprzęt wykorzystywany podczas akcji ratowniczych oraz zagadnienia związane z udzielaniem kwalifikowanej pierwszej pomocy w trakcie działań ratowniczych prowadzonych na lodzie.

Zobacz również:.

Urszulin: Ewakuacja szkoły

Okuninka: Pięciolatek pod opieką pijanej matki

Urszulin: Służby ratunkowe na jeziorze Sumin

[wp_ad_camp_4]

Część praktyczna odbyła się na Jeziorze „Białym” w Okunince. Przebieg ćwiczeń praktycznych omawiał na bieżąco Zastępca Dowódcy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP we Włodawie mł. bryg. Makarewicz Waldemar. Podczas zajęć praktycznych przedstawiono prawidłowe wykonanie ewakuacji osób, pod którymi załamał się lód. Pokazano jak prawidłowo należy przygotować ratownika do akcji oraz przeprowadzić prawidłowo akcję.

Okuninka: Strażacy z powiatu ćwiczyli na lodzie Włodawa na Sygnale WydarzeniaPodczas szkolenia wykorzystano sprzęt specjalistyczny do ratownictwa wodnego, jak sanie lodowe czy koło ratunkowe, oraz sprzęt będący na wyposażeniu samochodu pożarniczego, tj. deski ortopedyczne. Ratownicy działali w specjalnych kombinezonach, a ich zabezpieczenie pozwalało na bezpieczne wykonanie zadań i przebywanie w zimnej wodzie.

tekst Iwona Jung, fot. Iwona i Andrzej Jung

/ź/ osp-urszulin.cba.pl

 

Zobacz również:.

Urszulin: Łoś przyczyną wypadku w Michałowie

Urszulin: Ewakuacja szkoły

Urszulin: Obchody 100-lecia niepodległości Polski

W warsztatach uczestniczyło ponad 50 strażaków z PSP oraz jednostek OSP, oprócz naszej jednostki udział w ćwiczeniach brały również jednostki OSP Urszulin, Wola Uhruska, Hańsk, Zahajki, Stary Brus, Orchówek, Różanka oraz Żuków.

Celem szkolenia była realizacja zajęć teoretycznych i praktycznych związanych z zachowaniem bezpieczeństwa podczas działań ratowniczych na obszarach zalodzonych oraz praktyczne ćwiczenie technik ratowniczych umożliwiających ewakuację osób poszkodowanych z pokrywy lodowej i wody. Przypomniano także procedury postępowania z osobami przebywającymi w zimnej wodzie i stanie hipotermii.

Program warsztatów obejmował następujące zagadnienia:

- Zasady i techniki ewakuowania osób poszkodowanych z przerębla.

- Sprzęt wykorzystywany podczas działań na akwenach zalodzonych.

- Alternatywny sprzęt i techniki działań ratowniczych na lodzie.

- Poruszanie się po lodzie o różnej grubości.

- Umiejętność prowadzenia asekuracji ratującego oraz zabezpieczanie osoby ratowanej.

- Ewakuacja osoby ratowanej z przerębla i bezpieczne przetransportowanie jej poza strefę zagrożenia.

Po zakończonych warsztatach oraz ich omówieniu wszyscy strażacy z uwagi na mrożnie warunki mogli skorzystać z ciepłej herbaty, zjeść gorącą kiełbasę i ogrzać się przy ognisku przygotowanym przez OSP Orchówek.

/ź/ fb.com/KSRG-OSP-Hanna


loading...
 
data publikacji: 10/02/19

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Urszulin: Konkurs kolęd i pastorałek 2019

Urszulin: Konkurs kolęd i pastorałek 2019Najpiękniejsze pieśni bożonarodzeniowe w ludowych aranżacjach i pastorałki z różnych regionów kraju można było usłyszeć w sobotę 2 lutego 2019 r. w Zespole Szkół w Urszulinie, podczas IX już gminnego konkursu muzycznego pt. „Kolędy i pastorałki dawniej i dziś” zorganizowanego przez Zespół Szkół w Urszulinie, Gminną Bibliotekę Publiczną oraz Wójta gminy Urszulin – Tomasza Antoniuka.

Śpiewanie kolęd to jeden z najpiękniejszych zwyczajów w tradycji Świąt Bożego Narodzenia. Kolędowanie zbliża ludzi, buduje miedzy nimi więź, daje uczucie bliskości. Kolędy przepełnione są ciepłem, dobrem i miłością. Dlatego też, tegoroczny konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno wśród dzieci, młodzieży jak i dorosłych.

Był także wspaniałą okazją odkrywania i rozwijania talentów muzycznych wśród dzieci. Wykonawcy przykuli uwagę nie tylko wysokim poziomem artystycznym ale bogatym i wyjątkowym repertuarem, ciekawymi aranżacjami, akompaniamentami na żywo, doskonałą emisją, doborem repertuaru do możliwości głosowych oraz wizerunkiem scenicznym.

Urszulin: Konkurs kolęd i pastorałek 2019Konkurs rozstrzygnięto w trzech kategoriach wiekowych. Każdy wykonawca otrzymał pamiątkowy dyplom oraz nagrodę rzeczową. Przyznane zostały także nagrody specjalne Wójta Gminy Urszulin ufundowane przez Wójta Tomasza Antoniuka.

 

Zobacz również:.

Urszulin: Łoś przyczyną wypadku w Michałowie

Urszulin: Ewakuacja szkoły

Urszulin: Obchody 100-lecia niepodległości Polski

[wp_ad_camp_4]

Komisja konkursowa miała nie lada wyzwanie, ostatecznie nagrodzono i przyznano następujące miejsca w każdej kategorii wiekowej:

Urszulin: Konkurs kolęd i pastorałek 2019

1. Soliści:

klasy 0-III
I miejsce – Hanna Kępa (SP Urszulin)
II miejsce – Oliwier Redzik (SP Urszulin)
III miejsce – Filip Lasyk (SP Urszulin)

Wyróżnienia: Magdalena Galewska i Dominika Romaniuk (SP Urszulin) Lena Skowronek (SP Garbatówka)

klasy IV-VI
I miejsce – Maja Denisiuk (Zgromadzenie Sióstr Wytyczno)
II miejsce – Gabriela Prill (SP Urszulin)
III miejsce – Aleksandra Dworak (SP Urszulin)

Wyróżnienia: Oliwia Prucnal (SP Wytyczno) Patrycja Hola i Laura Dragan (SP Urszulin)

klasy VII, VIII i gimnazjum
I miejsce – Wiktoria Kędzierska (SP Urszulin)
II miejsce – Dagmara Misztalska (SP Urszulin)
III miejsce – Karolina Lisiecka (SP Urszulin)

Wyróżnienia: Julia Szczepanik, Jakub Flor, Oliwia Lewandowska, Patrycja Tymoszczuk (SP Urszulin)

Urszulin: Konkurs kolęd i pastorałek 20192. Dorośli:
Róża Fudala (Wytyczno)

3. Zespoły:

klasy 0-III
I miejsce – Julia Banachewicz, Hanna Kulczycka (SP Urszulin)
II miejsce – Klasa II b (SP Urszulin)
III miejsce – Głosy kokosy (SP Urszulin)

Wyróżnienia: Promyczki Nazaretu – grupa młodsza (Zgromadzenie Sióstr Wytyczno) Gwiazdeczki ( SP Urszulin), Muzyczna Ekipa (SP Garbatówka)

klasy IV-VI
I miejsce – Michał Ryszkowski, Dawid Hodun (SP Wola Wereszczyńska)
II miejsce – Promyczki Nazaretu – grupa starsza (Zgromadzenie Sióstr Wytyczno)
III miejsce – Zofia Grzywaczewska, Anna Grzywaczewska, Maja Kubik (SP Urszulin)

klasy VII, VIII i gimnazjum
I miejsce – Drużyna Harcerska „Bagienne Żurawie (SP Urszulin)
II miejsce – Braciszkowie (SP Urszulin)

dorośli
„Seniorzy”- Urszulin, „Poleska Nuta” – Kołacze

Nagrody Wójta Gminy Urszulin:

Zgromadzenie Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu (Wytyczno)
Piątaki (SP Urszulin)
Świąteczne dzwoneczki (SP Wola Wereszczyńska)

Urszulin: Konkurs kolęd i pastorałek 2019
Podczas konkursu podsumowano także konkurs rodzinny „Szopka Bożonarodzeniowa”. Jury brało pod uwagę pomysłowość i oryginalność szopki, wkład pracy oraz zastosowanie różnych materiałów.

Przyznano nagrody następującym rodzinom:
– Nagrody I stopnia: Dąbrowscy, Misztalscy, Holowie
– Nagrody II stopnia: Sielaszukowie, Lewandowskie, Czekałowie, Olszewscy, Tymoszczukowie, Kolasowie, Chmielewscy, Mazurkowie, Trześniakowie, Szyszowie, Żukowie
– Nagrody III stopnia: Przybylscy, Grzywaczewscy, Urbanowie, Gołosiowie, Tomaszewscy, Jungowie, Oleksiukowie, Słobodowie.

Wysoki poziom artystyczny zaprezentowanych kolęd i pastorałek sprawił wszystkim ogromną radość i pokazał, że mamy w naszej gminie wiele uzdolnionych muzycznie dzieci. Cieszymy się bardzo, że możemy organizować takie konkursy, ponieważ nie tylko dają możliwość szerzenia oraz kultywowania wspaniałej tradycji śpiewania kolęd ale bardzo często są one kuźnią młodych talentów muzycznych. Wydarzeniu towarzyszyła nieodłącznie miła, przyjazna atmosfera, która zawsze sprzyja wymianie doświadczeń artystycznych, integracji i współpracy.

Zapraszamy do obejrzenia pełnej galerii zdjęć na Facebook biblioteki,

/ź/ ug.urszulin.eu

loading...
 
data publikacji: 08/02/19

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

112: Walne zebrania strażaków z OSP Urszulin

112: Walne zebrania strażaków z OSP Urszulin Włodawa na sygnaleDnia 2 lutego 2019 roku w świetlicy OSP Urszulin odbyło się walne zebranie sprawozdawcze członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Urszulinie. W zebraniu wziął udział m.in. Wójt Gminy Urszulin Tomasz Antoniuk, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej we Włodawie bryg. Matczuk Paweł, Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP we Włodawie Adam Panasiuk oraz Zastępca Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gasniczej PSP we Włodawie mł. bryg. Makarewicz Waldemar.

112: Walne zebrania strażaków z OSP Urszulin Włodawa na sygnalePodczas zebrania przedstawiono zrealizowane zadania w 2018 roku oraz uchwalono plany działalności na 2019 rok. W minionym roku strażacy uczestniczyli w wielu akcjach ratowniczych w tym przy gaszeniu pożarów i likwidacji miejscowych zagrożeń. Ponadto brali udział w przedsięwzięciach kulturalno – oświatowych, jak eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju „Młodzież Zapobiega Pożarom”, w uroczystościach państwowych i religijnych.

 

Zobacz również:.

112: Pracowity weekend strażaków ze Sławatycz

112: Pierwszy śnieg i śliskie drogi

112: Tragedia w Werszczynie, człowiek w studni

[wp_ad_camp_4]

Aktywnie brali udział w gminnych obchodach świętowania 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Angażowali się do pokazów i wykładów dla dzieci i młodzieży w tym z okazji „Dnia Strażaka”. Podczas Dni Gminy Urszulin zorganizowali strażacki pokaz ratownictwa technicznego i medycznego. W celu podwyższenia sprawności i gotowości bojowej w jednostce OSP strażacy brali udział w prowadzonych przez PSP we Włodawie szkoleniu podstawowym strażaków ratowników OSP. Druhowie OSP i MDP w Urszulinie brali także czynny udział w międzygminnych, powiatowych i wojewódzkich zawodach sportowo – pożarniczych.

112: Walne zebrania strażaków z OSP Urszulin Włodawa na sygnaleZebraniu przewodniczył dh Mariusz Kucharski. Sprawozdanie z działalności złożył dh Wiesław Samojło, sprawozdanie finansowe przedłożył skarbnik dh Kazimierz Myszyński, sprawozdanie komisji rewizyjnej dh Arkadiusz Misztalski. Na wniosek komisji rewizyjnej Zarząd otrzymał absolutorium.

tekst i fot. Iwona Jung

/ź/ osp-urszulin.cba.pl

loading...
 
data publikacji: 04/02/19

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy