OSP Urszulin - Strona 31 z 41 - wlodawa.NET

Urszulin: Msza święta za zmarłych strażaków

Urszulin: Msza za zmarłych strażaków Włodawa na SygnaleListopad jest szczególnym miesiącem pamięci o zmarłych. O swoich zmarłych kolegach pamiętają również strażacy. Wspólna modlitwa za zmarłych druhów jest odprawiana co roku w poszczególnych parafiach naszej gminy. W tym roku ten dzień przypadł na 6 listopada.

Urszulin: Msza za zmarłych strażaków Włodawa na Sygnale

W Kościele parafialnym p.w. Chrystusa Miłosiernego w Urszulinie odprawiona została Msza Święta w intencji zmarłych strażaków z terenu Gminy Urszulin.

Urszulin: Msza za zmarłych strażaków Włodawa na Sygnale

Kontynuując tę piękną tradycję na uroczystość przybyli Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej we Włodawie kpt. Łoś Andrzej oraz strażacy z OSP z całej gminy.

[wp_ad_camp_4]

Urszulin: Msza za zmarłych strażaków Włodawa na Sygnale
Mszę świętą celebrowali: proboszcz Parafii w Urszulinie ks. Marian Franczuk oraz Ks. Kanonik ppłk Mirosław Kurjaniuk - proboszcz Parafii w Wereszczynie. Listę zmarłych strażaków z terenu gminy Urszulin odczytał Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Urszulinie Mariusz Kucharski.

Tekst i foto Iwona Jung

/ź/ osp-urszulin.cba.pl

data publikacji: 07/11/18

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

112: Pożar w Wytycznie

112: Pożar w Wytycznie Włodawa na Sygnale

W dniu 19 października br. o godz. 8:15 Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej została zadysponowana do miejscowości Wytyczno.

112: Pożar w Wytycznie Włodawa na Sygnale

[wp_ad_camp_4]

Po przybyciu na miejsce okazało się, że pali się drewno składowane w budynku gospodarczym. Działania strażaków polegały na ugaszeniu palącego się drewna i zabezpieczeniu przyległych budynków.

112: Pożar w Wytycznie Włodawa na SygnaleW akcji gaśniczej brały udział jednostka OSP z Wytyczna i JRG z PSP we Włodawie.

/ź/ osp-urszulin.cba.pl

loading...
data publikacji: 21/10/18

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

112: Kolizja na drodze DK82

112: Kolizja na drodze DK82 w miejscowości Michałów Włodawa na Sygnale

 

Około trzynastej w sobotę 13 października 2018 roku na drodze krajowej nr 82  ( DK82)  w miejscowości Michałów doszło do kolizji, auto marki Volvo oraz ciągnika rolniczego marki Ursus.

112: Kolizja na drodze DK82 w miejscowości Michałów Włodawa na Sygnale

[wp_ad_camp_4]

112: Kolizja na drodze DK82 w miejscowości Michałów Włodawa na Sygnale

Żaden z uczestników zdarzenia nie doznał obrażeń, za miejsce zdarzanie przybyła z pomocą sekcja Ochotniczej Straży Pożarnej z Urszulina, oraz radiowóz Policji Państwowej z komisariatu w Urszulinie.

/ź/ osp-urszulin.cba.pl

loading...
 
data publikacji: 15/10/18

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

112: Pożar drewnianego sufitu

112: Pożar drewnianego sufitu Wola Wereszczyńska Wlodawa na Sygnale

 

W dniu 12.10.1018 r. o godz. 21:30 jednostka OSP Urszulin została zadysponowana do akcji gaszenia pożaru domu w Woli Wereszczyńskiej.

112: Pożar drewnianego sufitu Wola Wereszczyńska Wlodawa na Sygnale

Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że w domu mieszkalnym od komina zapalił się drewniany sufit. Na szczęście gospodarze dość wcześnie zauważyli ogień w domu. Dzięki szybkiej akcji straży pożarnej, ogień nie rozprzestrzenił się na dom mieszkalny.

[wp_ad_camp_4]

112: Pożar drewnianego sufitu Wola Wereszczyńska Wlodawa na SygnaleW akcji brał udział również zastęp z JRG Włodawa, oraz zadysponowano prawie wszystkie jednostki OSP z terenu gminy Urszulin.

 

fot. Iwona i Andrzej Jung

/ź/ osp-urszulin.cba.pl

loading...
 
data publikacji: 13/10/18

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Sport: Pierwsze miejsce strażaków z Włodawy /wideo/

Sport: Pierwsze miejsce strażaków z WłodawyDrużyna Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Włodawie zdobyła pierwsze miejsce w halowym turnieju piłki nożnej o puchar Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie. Turniej rozegrany był w Hali Sportowej MOSiR w Chełmie w dniu 3 października 2018 r.

Brały w nim udział drużyny składające się wyłącznie ze strażaków Państwowej Straży Pożarnej. Przyjechały drużyny z 8 komend między innymi z: Lublina, Świdnika, Opola Lubelskiego, Chełma, Hrubieszowa, Zamościa, Biłgoraja i Włodawy. Po rozgrywkach grupowych do finału zakwalifikowały się drużyny z Lublina, Zamościa, Biłgoraja i Włodawy.

Sport: Pierwsze miejsce strażaków z Włodawy

Po bardzo zaciętym meczu z Zamościem, który ostatecznie wygraliśmy przyszło nam rywalizować w finale o pierwsze miejsce z drużyną z Lublina. Wygraliśmy ten mecz po rzutach karnych tym samym zdobywając puchar i pierwsze miejsce wśród wszystkich Komend Państwowej Straży Pożarnej woj. Lubelskiego. Jest to historyczne zwycięstwo, nie byliśmy dotąd mistrzami w halową piłkę nożną.

[wp_ad_camp_4]

Puchar zdobyła drużyna w składzie: asp. sztab. Chaciówka Dariusz - kierownik drużyny, mł. asp. Nielipiuk Artur, asp. Dyczkowski Łukasz - bramkarz, kpt. Chomik Wojciech, sekc. Zdolski Norbert, st. str. Czarnota Kacper, st. sekc. Krynica Piotr, sekc, Budzyński Adam, st. str. Gołąb Mateusz. Królem strzelców i najlepszym zawodnikiem turnieju został mł. asp. Nielipiuk Artur

/ź/ strazwlodawa.pl

tv.wlodawa.net/Zastepca Dowodcy JRG
masz wideo wyślij nam link:. echo@wlodawa.net
loading...
 
data publikacji: 11/10/18

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Urszulin: Ewakuacja szkoły

Urszulin: Ewakuacja szkoły ćwiczenia straży pożarnej

W dniu 3 października 2018 r. o godzinie 10:00 w Zespole Szkół w Urszulinie pomimo intensywnie padającego deszczu przeprowadzono ćwiczenia praktyczne w zakresie sprawdzenia organizacji i warunków ewakuacji w budynku. Głównym celem przeprowadzonych ćwiczeń było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia.

Urszulin: Ewakuacja szkoły ćwiczenia straży pożarnej

Podstawowym obowiązkiem wszystkich osób przebywających w budynku w przypadku powstania zagrożenia, jest współpraca oraz bezwzględne podporządkowanie się poleceniom kierującego akcją ratowniczą, który do czasu przybycia jednostek Państwowej lub Ochotniczej Straży Pożarnej musi zorganizować ewakuację ludzi i mienia. Osoby nie biorące udziału w akcji ratowniczej powinny ewakuować się najkrótszą oznakowaną drogą ewakuacyjną poza strefę objętą pożarem lub na zewnątrz budynku.

[wp_ad_camp_4]

Po przeprowadzeniu ewakuacji na miejscu zbiórki nauczyciele sprawdzili listy obecności swoich uczniów ich stan zdrowia, zwracając uwagę na takie objawy jak zawroty głowy, wymioty, kaszel, zranienia, potłuczenia itp. Następnie złożyli meldunek prowadzącemu ewakuację Dyrektorowi, gdzie okazało się, że wszyscy bezpiecznie opuścili szkołę.

Urszulin: Ewakuacja szkoły  ćwiczenia straży pożarnej

W ewakuacji brali udział: Dyrekcja, nauczyciele, uczniowie, pracownicy obsługi. Łącznie ewakuowano: 338 uczniów, 21 nauczycieli, 17 pracowników obsługi. Po przeprowadzonej kontroli budynku informacja o stanie ewakuacji przekazana została Dyrektorowi, który odwołał alarm.

tekst Stanisław Artymiuk
fot. Andrzej Jung oraz Stanisław Artymiuk

/ź/ osp-urszulin.cba.pl

loading...
 
data publikacji: 05/10/18

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

112: Skutki nawałnicy z 24 września /wideo/

112: Skutki nawałnicy z 24 września /wideo/W dniu 24 września od godziny 6 rano do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej we Włodawie zaczęły spływać liczne informacje o przewróconych drzewach w większości gmin powiatu włodawskiego. Jedne zdarzenia dotyczyły drzew na drogach inne na budynkach.

Dyżurny operacyjny zaczął angażować siły i środki Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego oraz jednostek OSP nie wchodzących do systemu, które były najbliżej miejsca zdarzenia. Do działań wezwane zostały zastępy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczych Straży Pożarnych z miejscowości: Orchówek, Sobibór, Wola Uhruska, Hańsk, Urszulin, Wereszczyn, Wytyczno, Stary Brus, Hola, Zahajki, Wyryki, Włodawa.112: Skutki nawałnicy z 24 września /wideo/

Strażacy udrażniali drogi, zabezpieczali uszkodzone linie energetyczne, gasili pożar suszarni tytoniu w Zbereżu, usuwali przewrócone drzewa z budynków w Dubecznie i Wytycznie. W sumie strażacy interweniowali w około 20 przypadkach.

OSP Urszulin: 

W dniu 24 września br. o godz. 7:20 Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej została zadysponowana do miejscowości Wereszczyn. Po przybyciu na miejsce okazało się, że silny wiatr uszkodził na słupie energetycznym gniazdo bociana, które spadając zerwało przyłącze elektryczne do budynku mieszkalnego.

112: Skutki nawałnicy z 24 września /wideo/

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu uszkodzonego przyłącza ponieważ znajdowało się bardzo nisko nad ulicą oraz uprzątnięciu uszkodzonego gniazda leżącego na jezdni i chodniku. W działaniach brała również udział jednostka OSP Wereszczyn.  tekst Stanisław Artymiuk

/ź/ osp-urszulin.cba.pl

[wp_ad_camp_4]

OSP Wola Uhruska: 

24.09.2018 Pracowity poniedziałek naszych strażaków.  O godz 6:50 zostaliśmy zadysponowani do pożaru suszarni w miejscowości Zbereże natomiast po zakończeniu działań ratowniczych strażacy przystąpili do usuwania skutków deszczu i silnego wiatru.

112: Skutki nawałnicy z 24 września Zbereże /wideo/

112: Skutki nawałnicy z 24 września Wola Uhruska /wideo/

/ź/ fb/OspWolaUhruska

tv.wlodawa.net/Zastepca Dowodcy JRG
masz wideo wyślij nam link:. echo@wlodawa.net
loading...
data publikacji: 30/09/18

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

112: Pożar sadzy w Urszulinie

112: Pożar sadzy w Urszulinie Włodawa na Sygnale

 

W dniu 22.09.2018 r. o godz. 8:55 jednostka OSP Urszulin została zadysponowana do akcji gaszenia pożaru w Urszulinie przy ul. Leśnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że w jednym z domów mieszkalnych zapaliła się sadza w kominie. W akcji wzięła również jednostka JRG Włodawa.

[wp_ad_camp_4]

W związku ze zbliżającym się sezonem grzewczym strażacy apelują, aby przed sezonem grzewczym jak również w trakcie niego rzetelnie przeprowadzać kontrolę stanu technicznego przewodu kominowego. Należy sprawdzić drożność oraz szczelność komina. Gdy nagromadzona jest sadza, należy ją niezwłocznie usunąć, a jeżeli  napotkamy na pęknięcia przewodu należy go naprawić lub zgłosić to kominiarzowi, który sprawdzi stan komina.

tekst Iwona Jung

/ź/ osp-urszulin.cba.pl

loading...
 
data publikacji: 28/09/18

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Wytyczno: Policjanci z Lublina "Wokół Niepodległej"

Wytyczno: Policjanci z Lublina Wokół Niepodległej Włodawa na SygnaleReprezentacja policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie wzięła udział w biegu sztafetowym „Wokół Niepodległej” zorganizowanym z okazji obchodów 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dystans biegu, który trwa od 22 września do 10 października wynosi 3 600 km i biegnie w rejonach przygranicznych wzdłuż granic całej Polski. Na Lubelszczyźnie bieg wpisał się także w uroczystości upamiętniające 79. rocznicę bitwy pod Wytycznem.

Bieg sztafetowy poprzedziły uroczystości obchodów 79. rocznicy bitwy pod Wytycznem, jakie odbyły się wczoraj  przy Kopcu Chwały. Na przełomie września i października 1939 r., Zgrupowanie Żołnierzy Korpusu Ochrony Pogranicza, dowodzone przez generała Wilhelma Orlik-Rückemanna, stawiło opór wkraczającym od wschodu oddziałom sowieckim.

Wytyczno: Policjanci z Lublina Wokół Niepodległej Włodawa na Sygnale

Z okazji tej uroczystości została odprawiona Msza Święta przy Kopcu Chwały. Na grobach poległych żołnierzy złożono wieńce. W obchodach uczestniczyli przedstawiciele władz wojewódzkich oraz samorządowych, kombatanci.

[wp_ad_camp_4]

Do Wytyczna, dotarła także wczoraj sztafeta biegaczy „Wokół Niepodległej” zorganizowana z okazji upamiętnienia 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Bieg organizowany jest w rejonach przygranicznych wzdłuż granic całej Polski i trwa od 22 września do 10 października, zaś jego dystans to 3 600 km.

Wytyczno: Policjanci z Lublina Wokół Niepodległej Włodawa na Sygnale

Długość odcinka Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej to 369 km. Sztafetę prowadził Zastępca Komendanta Nadbużańskiego Oddziału SG płk SG Tomasz Zybiński. W odcinku honorowym biegu oprócz funkcjonariuszy i pracowników NOSG brali udział także policjanci reprezentujący Komendę Wojewódzką Policji w Lublinie.

AK/NOSG

/ź/ policja.gov.pl

 

data publikacji: 26/09/18

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy