Listopad jest szczególnym miesiącem pamięci o zmarłych. O swoich zmarłych kolegach pamiętają również strażacy. Wspólna modlitwa za zmarłych druhów jest odprawiana co roku w poszczególnych parafiach naszej gminy. W tym roku ten dzień przypadł na 6 listopada.
W Kościele parafialnym p.w. Chrystusa Miłosiernego w Urszulinie odprawiona została Msza Święta w intencji zmarłych strażaków z terenu Gminy Urszulin.
Kontynuując tę piękną tradycję na uroczystość przybyli Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej we Włodawie kpt. Łoś Andrzej oraz strażacy z OSP z całej gminy.
[wp_ad_camp_4]
Mszę świętą celebrowali: proboszcz Parafii w Urszulinie ks. Marian Franczuk oraz Ks. Kanonik ppłk Mirosław Kurjaniuk - proboszcz Parafii w Wereszczynie. Listę zmarłych strażaków z terenu gminy Urszulin odczytał Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Urszulinie Mariusz Kucharski.
W dniu 19 października br. o godz. 8:15 Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej została zadysponowana do miejscowości Wytyczno.
[wp_ad_camp_4]
Po przybyciu na miejsce okazało się, że pali się drewno składowane w budynku gospodarczym. Działania strażaków polegały na ugaszeniu palącego się drewna i zabezpieczeniu przyległych budynków.
W akcji gaśniczej brały udział jednostka OSP z Wytyczna i JRG z PSP we Włodawie.
Około trzynastej w sobotę 13 października 2018 roku na drodze krajowej nr 82 ( DK82) w miejscowości Michałów doszło do kolizji, auto marki Volvo oraz ciągnika rolniczego marki Ursus.
[wp_ad_camp_4]
Żaden z uczestników zdarzenia nie doznał obrażeń, za miejsce zdarzanie przybyła z pomocą sekcja Ochotniczej Straży Pożarnej z Urszulina, oraz radiowóz Policji Państwowej z komisariatu w Urszulinie.
W dniu 12.10.1018 r. o godz. 21:30 jednostka OSP Urszulin została zadysponowana do akcji gaszenia pożaru domu w Woli Wereszczyńskiej.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że w domu mieszkalnym od komina zapalił się drewniany sufit. Na szczęście gospodarze dość wcześnie zauważyli ogień w domu. Dzięki szybkiej akcji straży pożarnej, ogień nie rozprzestrzenił się na dom mieszkalny.
[wp_ad_camp_4]
W akcji brał udział również zastęp z JRG Włodawa, oraz zadysponowano prawie wszystkie jednostki OSP z terenu gminy Urszulin.
Drużyna Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Włodawie zdobyła pierwsze miejsce w halowym turnieju piłki nożnej o puchar Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie. Turniej rozegrany był w Hali Sportowej MOSiR w Chełmie w dniu 3 października 2018 r.
Brały w nim udział drużyny składające się wyłącznie ze strażaków Państwowej Straży Pożarnej. Przyjechały drużyny z 8 komend między innymi z: Lublina, Świdnika, Opola Lubelskiego, Chełma, Hrubieszowa, Zamościa, Biłgoraja i Włodawy. Po rozgrywkach grupowych do finału zakwalifikowały się drużyny z Lublina, Zamościa, Biłgoraja i Włodawy.
Po bardzo zaciętym meczu z Zamościem, który ostatecznie wygraliśmy przyszło nam rywalizować w finale o pierwsze miejsce z drużyną z Lublina. Wygraliśmy ten mecz po rzutach karnych tym samym zdobywając puchar i pierwsze miejsce wśród wszystkich Komend Państwowej Straży Pożarnej woj. Lubelskiego. Jest to historyczne zwycięstwo, nie byliśmy dotąd mistrzami w halową piłkę nożną.
[wp_ad_camp_4]
Puchar zdobyła drużyna w składzie: asp. sztab. Chaciówka Dariusz - kierownik drużyny, mł. asp. Nielipiuk Artur, asp. Dyczkowski Łukasz - bramkarz, kpt. Chomik Wojciech, sekc. Zdolski Norbert, st. str. Czarnota Kacper, st. sekc. Krynica Piotr, sekc, Budzyński Adam, st. str. Gołąb Mateusz. Królem strzelców i najlepszym zawodnikiem turnieju został mł. asp. Nielipiuk Artur
/ź/ strazwlodawa.pl
tv.wlodawa.net/Zastepca Dowodcy JRGmasz wideo wyślij nam link:. echo@wlodawa.net
W dniu 3 października 2018 r. o godzinie 10:00 w Zespole Szkół w Urszulinie pomimo intensywnie padającego deszczu przeprowadzono ćwiczenia praktyczne w zakresie sprawdzenia organizacji i warunków ewakuacji w budynku. Głównym celem przeprowadzonych ćwiczeń było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia.
Podstawowym obowiązkiem wszystkich osób przebywających w budynku w przypadku powstania zagrożenia, jest współpraca oraz bezwzględne podporządkowanie się poleceniom kierującego akcją ratowniczą, który do czasu przybycia jednostek Państwowej lub Ochotniczej Straży Pożarnej musi zorganizować ewakuację ludzi i mienia. Osoby nie biorące udziału w akcji ratowniczej powinny ewakuować się najkrótszą oznakowaną drogą ewakuacyjną poza strefę objętą pożarem lub na zewnątrz budynku.
[wp_ad_camp_4]
Po przeprowadzeniu ewakuacji na miejscu zbiórki nauczyciele sprawdzili listy obecności swoich uczniów ich stan zdrowia, zwracając uwagę na takie objawy jak zawroty głowy, wymioty, kaszel, zranienia, potłuczenia itp. Następnie złożyli meldunek prowadzącemu ewakuację Dyrektorowi, gdzie okazało się, że wszyscy bezpiecznie opuścili szkołę.
W ewakuacji brali udział: Dyrekcja, nauczyciele, uczniowie, pracownicy obsługi. Łącznie ewakuowano: 338 uczniów, 21 nauczycieli, 17 pracowników obsługi. Po przeprowadzonej kontroli budynku informacja o stanie ewakuacji przekazana została Dyrektorowi, który odwołał alarm.
tekst Stanisław Artymiuk fot. Andrzej Jung oraz Stanisław Artymiuk
W dniu 24 września od godziny 6 rano do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej we Włodawie zaczęły spływać liczne informacje o przewróconych drzewach w większości gmin powiatu włodawskiego. Jedne zdarzenia dotyczyły drzew na drogach inne na budynkach.
Dyżurny operacyjny zaczął angażować siły i środki Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego oraz jednostek OSP nie wchodzących do systemu, które były najbliżej miejsca zdarzenia. Do działań wezwane zostały zastępy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczych Straży Pożarnych z miejscowości: Orchówek, Sobibór, Wola Uhruska, Hańsk, Urszulin, Wereszczyn, Wytyczno, Stary Brus, Hola, Zahajki, Wyryki, Włodawa.
Strażacy udrażniali drogi, zabezpieczali uszkodzone linie energetyczne, gasili pożar suszarni tytoniu w Zbereżu, usuwali przewrócone drzewa z budynków w Dubecznie i Wytycznie. W sumie strażacy interweniowali w około 20 przypadkach.
OSP Urszulin:
W dniu 24 września br. o godz. 7:20 Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej została zadysponowana do miejscowości Wereszczyn. Po przybyciu na miejsce okazało się, że silny wiatr uszkodził na słupie energetycznym gniazdo bociana, które spadając zerwało przyłącze elektryczne do budynku mieszkalnego.
Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu uszkodzonego przyłącza ponieważ znajdowało się bardzo nisko nad ulicą oraz uprzątnięciu uszkodzonego gniazda leżącego na jezdni i chodniku. W działaniach brała również udział jednostka OSP Wereszczyn. tekst Stanisław Artymiuk
/ź/ osp-urszulin.cba.pl
[wp_ad_camp_4]
OSP Wola Uhruska:
24.09.2018 Pracowity poniedziałek naszych strażaków. O godz 6:50 zostaliśmy zadysponowani do pożaru suszarni w miejscowości Zbereże natomiast po zakończeniu działań ratowniczych strażacy przystąpili do usuwania skutków deszczu i silnego wiatru.
/ź/ fb/OspWolaUhruska
tv.wlodawa.net/Zastepca Dowodcy JRGmasz wideo wyślij nam link:. echo@wlodawa.net
W dniu 22.09.2018 r. o godz. 8:55 jednostka OSP Urszulin została zadysponowana do akcji gaszenia pożaru w Urszulinie przy ul. Leśnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że w jednym z domów mieszkalnych zapaliła się sadza w kominie. W akcji wzięła również jednostka JRG Włodawa.
[wp_ad_camp_4]
W związku ze zbliżającym się sezonem grzewczym strażacy apelują, aby przed sezonem grzewczym jak również w trakcie niego rzetelnie przeprowadzać kontrolę stanu technicznego przewodu kominowego. Należy sprawdzić drożność oraz szczelność komina. Gdy nagromadzona jest sadza, należy ją niezwłocznie usunąć, a jeżeli napotkamy na pęknięcia przewodu należy go naprawić lub zgłosić to kominiarzowi, który sprawdzi stan komina.
Reprezentacja policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie wzięła udział w biegu sztafetowym „Wokół Niepodległej” zorganizowanym z okazji obchodów 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dystans biegu, który trwa od 22 września do 10 października wynosi 3 600 km i biegnie w rejonach przygranicznych wzdłuż granic całej Polski. Na Lubelszczyźnie bieg wpisał się także w uroczystości upamiętniające 79. rocznicę bitwy pod Wytycznem.
Z okazji tej uroczystości została odprawiona Msza Święta przy Kopcu Chwały. Na grobach poległych żołnierzy złożono wieńce. W obchodach uczestniczyli przedstawiciele władz wojewódzkich oraz samorządowych, kombatanci.
[wp_ad_camp_4]
Do Wytyczna, dotarła także wczoraj sztafeta biegaczy „Wokół Niepodległej” zorganizowana z okazji upamiętnienia 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Bieg organizowany jest w rejonach przygranicznych wzdłuż granic całej Polski i trwa od 22 września do 10 października, zaś jego dystans to 3 600 km.
Długość odcinka Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej to 369 km. Sztafetę prowadził Zastępca Komendanta Nadbużańskiego Oddziału SG płk SG Tomasz Zybiński. W odcinku honorowym biegu oprócz funkcjonariuszy i pracowników NOSG brali udział także policjanci reprezentujący Komendę Wojewódzką Policji w Lublinie.
Czy lubisz cookies? 🍪 Ta strona wymaga zgody na tak zwane cookies czyli ciasteczka i właśnie informuje Cię, że tutaj sa zbierane ciasteczka firm trzecich, jeśli nie zgadzasz się na tego typu internetowe praktyki, prosimy opóść tą stronę. We use cookies to ensure you get the best experience on our website. Zobacz więcej