Bardzo dobrze po raz kolejny spisała się drużyna SP2 we Włodawie, złożona z zawodników SMS Włodawa, w składzie Szymon Zguczyński, Bartosz Zawadewicz. W rozegranych 08.02.2019 r. w Kocudzy finałach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym zajęła pierwsze miejsce.
W rozegranych 02.02.2019 r. Mistrzostwach Województwa Seniorów i Seniorek w tenisie stołowym wzięło udział 5 zawodników SMS Włodawa. W kategorii Seniorów wystartowali: Sylwester Włoszek, Kamil Hamziuk, Jakub Zguczyński i Szymon Zguczyński.
Natomiast w kategorii Seniorek zagrała Magdalena Sikorska, która w tym sezonie reprezentuje nasz klub w rozgrywkach krajowych, jednocześnie na codzień występuje w lidze włoskiej w A.S.D. Norbello. Nie miała ona sobie równych w rozgrywkach seniorek pewnie zdobywając złoty medal i prawo do występu w Mistrzostwach Polski Seniorów, które zostaną rozegrane 01-03.2019 r. w Gliwicach. Drugi złoty medal zdobyła w grze mieszanej w parze z Marianem Wardzyńskim UKS Wola Osowińska.
Gratulujemy wspaniałego występu. W kategorii indywidualnej seniorów niestety nasi zawodnicy nie odnieśli sukcesów, natomiast w grze podwójnej debel Sylwester Włoszek Szymon Zguczyński przegrał walkę o medal i ostatecznie zajął miejsce 5. Podobnie w grze mieszanej Sylwester Włoszsek w parze z Weronką Szewczak ulegli w ćwierćfinale swoim przeciwnikom i również zajęli miejsce 5.
Gratulujemy uzyskanych wyników, a Magdzie życzymy powodzenia w Mistrzostwach Polski, które zaczynają się w piątek 01.03.2019 r.
/ź/ sms-wlodawa.pl
loading...
tv.wlodawa.net/AlainCarrascoTM masz wideo wyślij nam link:. echo@wlodawa.net
W rozegranym w dniach 22-23.02.2019 r. w Kwidzynie III Grand Prix Polski Młodzików w tenisie stołowym rewelacyjnie spisał się zawodnik SMS Włodawa: Szymon Zguczyński. W sobotę w turnieju grupowym w pierwszym pojedynku pokonał po dobrej grze Kacpra Latochę ULKS Moszczenica 3:1. Niestety w kolejnym meczu, pomimo prowadzenia w poszczególnych setach 10:8, 9:7, uległ 0:3 Dawidowi Chylickiemu WARMIA Lidzbark Warmiński.
Przegrana ta sprawiła, że wyjście do kolejnej fazy turnieju przestało zależeć od kolejnej wygranej, ale również trzeba było liczyć na to jak zgrają w kolejnej rundzie przeciwnicy. Jednak w ostatnim pojedynku grupowym Szymon pewnie zwyciężył Macieja Perkowskiego UKS DOJLIDY Białystok 3:0, a rywale zagrali zgodnie z przewidywaniami i mógł się cieszyć z awansu z drugiego miejsca do najlepszej 32. Po niecierpliwym oczekiwaniu na losowanie, kolejnym rywalem Szymona w walce o najlepszą 16, okazał się Artur Gromek WARMIA Lidzbark Warmiński. Po dramatyczej końcówce 4 seta Szymon zwyciężył 3:1. W ostatnim meczu tego dnia o awans do czołowej 8 wygrał pewnie z Miłoszem Piecowskim TS KUŹNIA MARTEX Rybnik 3:0.
W kolejnym dniu rywalizacji Szymona czekało wydawało się niemożliwe do osiągnięcia zadanie. Pojedynek z rozstawionym z numerem 1 Alanem Kulczyckim OLIMPIA-UNIA Grudziądz, z którym to 2 lata temu w parze, zdobywał Mistrzostwo Polski w grze podwójnej. Jednak po bardzo dobrej grze, wielu emocjach i dramatycznym meczu, prowadzony przez Trenera Sylwestra Włoszka to Szymon mógł się cieszyć z wygranej 3:1. Po meczu licznie zgromadzeni obserwatorzy nagrodzili zawodników gromkimi brawami.
W półfinale turnieju Szymon Zguczyński spotkał się z Michałem Wandachowiczem UKS CHROBRY Międzyzdroje. Jego rywal w tym dniu niestety okazał się nie do zatrzymania i zwyciężył 3:0 w tym meczu, jak i w późniejszym pojedynku finałowym, wygrywając cały turniej. Ostatecznie Szymon stanął na trzecim stopniu podium, co jest jego jednym z większych osiągnięć.
Gratulacje dla Szymona i Trenera Sylwestra Włoszka.
W piątkowe popołudnie, dnia 1 lutego 2019 r., Szkolne Koło Teatralne „Korale” ZSCKR w Korolówce – Osadzie wystawiło na deskach Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury widowisko obrzędowe pt. „Andrzejki u Mani”. Po nominacji w Powiatowym Przeglądzie Widowisk Obrzędowych w Hańsku (grudzień 2018) zespół wziął udział 44 Międzywojewódzkim Sejmiku Wiejskich Zespołów Teatralnych w Tarnogrodzie, który jest przeglądem amatorskich teatrów ze środowisk wiejskich swym zasięgiem obejmujący województwa: lubelskie, małopolskie, podkarpackie oraz mazowieckie.
To jeden z pięciu międzywojewódzkich sejmików, które odbywają się w całej Polsce i z nich – decyzją Rady Artystycznej – najlepsze spektakle prezentowane będą jesienią na Ogólnopolskim Sejmiku. Ocenie podlega odtwarzanie scen, zwyczaje, obrzędy, które na co dzień towarzyszyły mieszkańcom wsi, zachowania i relacje międzyludzkie, które już odeszły, gra aktorska, scenariusz, scenografia, przedmioty, które grają i uwiarygodniają to, co się dzieje na scenie.
Niemałym doświadczeniem dla wykonawców, zwłaszcza młodych aktorów, były zajęcia warsztatowe z Radą Artystyczną. Wybitni znawcy sztuki teatralnej, reżyserii, folkloru, etnomuzykologii w osobach: prof. Lech Śliwonik, dr hab. Edward Wojtaszek, dr hab. Katarzyna Smyk, dr hab. Bożena Suchocka, dr hab. Tomasz Rokosz przeprowadzili szczegółową analizę prezentowanego widowiska, nie szczędząc przy tym konstruktywnej krytyki i udzielając cennych wskazówek.
O prestiżu przeglądu niech świadczy fakt, że w czerwcu 2018 roku decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Sejmiki Wiejskich Zespołów Teatralnych i ogólnopolski ruch wiejskich amatorskich zespołów teatralnych zostały wpisane do Krajowego Rejestru Dobrych Praktyk w ochronie niematerialnego dziedzictwa kulturowego w myśl Konwencji UNESCO z 2003 roku, tym samym Sejmiki znajdą się na Liście Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.
W widowisku „Andrzejki u Mani” wystąpili przede wszystkim uczniowie klas pierwszych technikum agrobiznesu i technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki: Aleksandra Bogucka, Izabela Brzezicka, Aleksandra Rudkowska, Klaudia Żuk, Michał Bojarski, Jakub Ganczaruk oraz z klas trzecich: Natalia Biernacka, Małgorzata Dydziuk, Sylwia Kozłowska. Nad przygotowaniem widowiska (scenariusz, reżyseria, muzyka, kostiumy, światło, rekwizyty itd.) czuwały: Ewa Krzywania i Małgorzata Żakowska. Zamysł scenograficzny (izba wiejska) wykonali: Zbigniew Mojski i Tomasz Przygocki.
Organizatorem zawodów był Zarząd OSP Urszulin. Do sportowej rywalizacji przystąpiły trzy drużyny. Grano systemem każdy z każdym, do dwóch wygranych setów. Wszystkie zespoły podeszły do turnieju bardzo ambitnie. Po wyrównanej i zaciętej walce zwyciężyła drużyna nr 2, drugie miejsce zajęła drużyna nr 1 oraz trzecie miejsce trzecia drużyna.
Wszystkie drużyny dostały puchary, natomiast Zarząd OSP podziękowania za organizację turnieju. Turniej piłki siatkowej o Puchar Prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Urszulinie jest jedną z form szkolenia, polegającą na rozwoju sprawności fizycznej strażaków, niezbędnej w przygotowaniu do działań ratowniczych.
Celem organizacji turnieju jest w szczególności popularyzacja wśród strażaków kultury fizycznej i sportu w tym piłki siatkowej, mobilizowanie do stałego podnoszenia sprawności fizycznej, wyłonienie najlepszej drużyny w jednostce OSP Urszulin oraz integracja strażaków.,
fot. Iwona i Andrzej Jung oraz Żaneta Artymiuk, tekst Iwona Jung
Masz pomysł co trzeba zmienić w mieście? Chcesz zorganizować ciekawe wydarzenie sportowe lub kulturalne? Nie czekaj! Zgłoś swoją propozycję w ramach budżetu obywatelskiego. Wnioski można składać od 18 lutego do 15 marca w sekretariacie Urzędu Miejskiego we Włodawie.
Miasto Włodawa przeznaczyło 100.000 zł z rezerwy celowej na budżet obywatelski. Zakres zadań, które mogą zostać sfinansowane z tych środków jest bardzo szeroki. Dotyczyć one mogą min. remontów i przebudowy budynków będących własnością miasta, budowy placów zabaw, miejsc rekreacji i wypoczynku, zagospodarowania skwerów i trawników, prowadzenia programów edukacyjnych oraz organizacji imprez kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych.
Propozycje można składać do 15 marca za pośrednictwem formularza, który dostępny jest w sekretariacie włodawskiego ratusza oraz na stronie internetowej www.um.wlodawa.eu. Zgłoszenie propozycji musi uzyskać również pisemne poparcie co najmniej 20 mieszkańców miasta. Propozycje, które pozytywnie przejdą ocenę formalną zostaną przedstawione mieszkańcom, którzy w głosowaniu wskażą te najbardziej potrzebne. Na podstawie wyników głosowania Burmistrz Włodawy wybierze propozycje do realizacji.
Harmonogram realizacji zadań: 1. składanie propozycje zadań publicznych przez mieszkańców Włodawy – 18 lutego – 15 marca; 2. weryfikacja zgłoszonych propozycji – 18 marca – 1 kwietnia; 3. ogłoszenie listy propozycji zakwalifikowanych do głosowania – do 8 kwietnia; 4. głosowanie mieszkańców Włodawy – 15 kwietnia – 10 maja; 5. ogłoszenie wyników głosowania i zadań publicznych do realizacji – do 17 maja.
Szkolenia z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy, zakup wyposażenia ratownictwa drogowego oraz wspólne ćwiczenia terenowe z użyciem sprzętu ratowniczego. Na takie wsparcie będą mogli liczyć członkowie włodawskiej Ochotniczej Straży Pożarnej w ramach projektu, której liderem jest Stowarzyszenie Samorządów Euroregionu Bug.
Miasto Włodawa przystąpiło do projektu „Wzmocnienie potencjału Ochotniczych Straży Pożarnych w ratowaniu ofiar wypadków na drogach województwa lubelskiego i obwodu wołyńskiego” realizowanego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Białoruś – Ukraina 2014 – 2020.
– Udział w projekcie to kolejne w ostatnim czasie wsparcie, którego beneficjentem jest włodawska Ochotnicza Straż Pożarna. W październiku ubiegłego roku dzięki uzyskanemu dofinansowaniu przekazaliśmy strażakom sprzęt ratujący życie. Teraz strażacy otrzymają kolejne wyposażenie. Będą mogli również uczestniczyć w szkoleniach i ćwiczeniach – mówi burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.
W ramach projektu 29 włodawskich ratowników weźmie udział w szkoleniu z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Otrzymają również nowy sprzęt m.in. zestaw ratowniczy R-1, zestaw pneumatyczny i węże hydrauliczne. Przeprowadzona zostanie również akcja edukacyjna „Bezpieczny Pieszy” dzięki której uczniowie poznają zasady bezpiecznego zachowania na drodze. Realizacja projektu potrwa do 30.06.2020 r., jego wartość to ponad 712 tys. euro.
/ź/ wlodawa.eu, foto: straz.wlodawa.pl
loading...
tv.wlodawa.net/Telpol INFO masz wideo wyślij nam link:. echo@wlodawa.net
STOWARZYSZENIE LOKALNA GRUPA RYBACKA "W DOLINIE TYŚMIENICY I WIEPRZA”
ZAPRASZA DO UDZIAŁU W KONKURSIE NA POTRAWĘ Z RYB SŁODKOWODNYCH Z DOLINY TYŚMIENICY I WIEPRZA
Przepis na potrawę z ryb wraz z fotografią potrawy należy wysyłać na adres e-mail: konkurs@lgr-lubelskie.pl, pocztą lub dostarczyć do siedziby biura na adres: Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka „W dolinie Tyśmienicy i Wieprza”, ul. Słowackiego 11, 21-100 Lubartów z dopiskiem „ Konkurs na potrawę z ryb słodkowodnych z doliny Tyśmienicy i Wieprza”.
Szczegóły w Regulaminie Konkursu. Termin wysyłania prac obowiązuje do 22.02.2019 r. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie! Regulamin i załączniki
Już po raz XVIII odbył się Turniej Służb Mundurowych. W tegorocznych zmaganiach udział wzięło 13 drużyn. Nie zabrakło w nim również reprezentacji bialskiej komendy. Drużyna stanęła na podium zajmując II miejsce. Zawodnikom serdecznie gratulujemy wyniku życząc kolejnych sukcesów!
W piątek już po raz XVIII odbył się turniej Służb Mundurowych. Organizatorem tegorocznego przedsięwzięcia był Region IPA w Białej Podlaskiej, wspólnie z wieloletnim inicjatorem turnieju, por. rez. SG Sławomirem Jarockim. W organizację włączyły się także GOK Sławatycze oraz Szkoły w Piszczacu, Tucznej i Sławatyczach.
W tegorocznych zmaganiach udział wzięło 13 drużyn mundurowych. W tym 3 drużyny reprezentujące Straż Pożarną, 2 drużyny Straży Granicznej oraz 8 drużyn policyjnych z terenu woj. lubelskiego. Do rywalizacji przystąpiła także reprezentacja KMP w Białej Podlaskiej, którą w tym roku wspierali funkcjonariusze z zaprzyjaźnionej służby PSG w Terespolu.
Finał i mecze półfinałowe rozegrane zostały w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Sławatyczach. Wcześniejsze mecze fazy grupowej odbywały się w halach sportowych Szkół Podstawowych w Tucznej, Piszczacu i Sławatyczach.
Bialska drużyna walczyła dzielnie plasując się na II miejscu. Na podium pokonała ją jedynie drużyna z PSG w Dorohusku. Na trzecim miejscu uplasowali się funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej w Białej Podlaskiej. Policjanci już teraz zapowiadają udział w przyszłorocznym turnieju. Zawodnikom serdecznie gratulujemy wyniku życząc kolejnych sukcesów!
B.S.P.
/ź/ policja.gov.pl
loading...
Sławatycze: PSG Dorohusk najlepszy w turnieju służb mundurowych
W XVIII Turnieju Służb Mundurowych w halową piłkę nożną, który został rozegrany w dniu 8 lutego 2019 roku uczestniczyło 13 drużyn reprezentujących Straż Graniczną, Policję, Państwową Straż Pożarną, Służbę Więzienną. Eliminacje turnieju odbyły się w halach sportowych w Tucznej, Piszczacu i Sławatyczach.
Piszczac:
KMP Lublin
KMPSP Biała Podlaska
PSG w Janów Podlaski
OSP Kodeń
Tuczna:
KP Łuków
KP Lubartów
ZK Biała Podlaska
OSP Sławatycze
Sławatycze:
PSG Lublin
PSG Dorohusk
KP Radzyń Podlaski
KP Łęczna
KMP Biała Podlaska
Do dalszych rozgrywek w hali sportowej w Sławatyczach awansowały następujące drużyny:
KM PSP Biała Podlaska
KPP Łęczna
OSP Kodeń
PSG Lublin
KMP Biała Podlaska
OSP Sławatycze
PSG Dorohusk
KPP Łuków
KMP Lublin
Rozgrywki grupowe i finałowe poprzedzone zostały uroczystym otwarciem Turnieju przez Wójta Gminy Arkadiusza Misztala w asyście przybyłych gości wójtów z sąsiednich gmin z Tucznej Zygmunta Litwiniuka, Kodnia Jerzego Trocia, Przewodniczącego IPA Grupy Wojewódzkiej Piotra Wójcika, Przewodniczącego IPA w Białej Podlaskiej Tomasza Struka, Przewodniczącego IPA w Chełmie Grzegorza Worlickiego, Przewodniczącego NSZZ FSG Dariusza Grządkowskiego, Komendantów PSG, Policji.
Po rozegranych meczach w 3 grupach do ścisłego finału zakwalifikowały się 3 drużyny z pierwszych miejsc: KMP w Białej Podlaskiej, PSP w Białej Podlaskiej oraz PSG w Dorohusku.
Po meczach finałowych stan rywalizacji:
I miejsce i Puchar Wójta Gminy Sławatycze Arkadiusza Misztala zdobyła drużyna Placówki Straży Granicznej w Dorohusku
II miejsce i Puchar Wójta Gminy Kodeń Jerzego Trocia przypadło Komendzie Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej
III miejsce wraz z Pucharem Wójta Gminy Piszczac Kamila Kożuchowskiego wywalczyła Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Białej Podlaskiej
IV miejsce i Puchar Wójta Gminy Tuczna wywalczyła – Komenda Powiatowa Policji w Łęcznej,
V miejsce i Puchar Wójta Gminy Wisznice – zdobyli druhowie z OSP Sławatycze
Przyznano również indywidualne wyróżnienia:
Król Strzelców – Kamil Burda
Najlepszy Zawodnik – Damian Flis
Najlepszy Bramkarz – Grzegorz Bogucki
Zawodnik Fair Play – Arnold Sołoduszkiewicz
Nagrodzeni otrzymali medale, puchary.
Honorowy Patronat nad turniejem służb mundurowych sprawował Wójt Gminy Sławatycze – Arkadiusz Misztal.
Fundatorami pucharów, medali, nagród i statuetek byli: Wójtowie Gmin ze Sławatycz, Tucznej, Piszczaca, Kodnia i Wisznic. Wsparcia finansowego i rzeczowego udzieliły: „Dach – Serwis” z Łomaz, „Piotrans” z Wisznic, „Partner” z Leśnej Podlaskiej, „Bystra”, „Pegaz”, „Horyzont”.
Nad sprawnym przebiegiem i sportową rywalizacją czuwali sędziowie: Ryszard Nilipiuk, Stanisław Dąbek, sędzia techniczny Bogdan Bandzerewicz i Sławomir Jarocki – honorowy organizator turniejów piłkarskich służb mundurowych.
Patronat medialny sprawowały Katolickie Radio Podlasie, Radio Biper, Wspólnota, Gościniec Bialski. Organizatorami imprezy byli Samorządy Gmin z Wisznic, Piszczaca, Kodnia, Tucznej i Sławatycz, Organizacje Terenowe NSZZ FSG, Zespół Szkół i Gminny Ośrodek Kultury w Sławatyczach.
Czy lubisz cookies? 🍪 Ta strona wymaga zgody na tak zwane cookies czyli ciasteczka i właśnie informuje Cię, że tutaj sa zbierane ciasteczka firm trzecich, jeśli nie zgadzasz się na tego typu internetowe praktyki, prosimy opóść tą stronę. We use cookies to ensure you get the best experience on our website. Zobacz więcej