W dniach 14-15 marca 2019 r. w Biłgoraju odbyły się kolejne XVIII Mistrzostwa Nadleśnictw w Piłce Siatkowej o Puchar Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie.
Rywalizowało 21 drużyn reprezentujących nadleśnictwa: Biłgoraj, Chełm, Gościeradów, Janów Lubelski, Józefów, Krasnystaw, Kraśnik, Lubartów, Mircze, Nowa Dęba, Parczew, Puławy, Rozwadów, Rudnik, Sobibór, Strzelce, Świdnik, Tomaszów, Włodawa, oraz Biuro Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej i Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Lublinie.
W klasyfikacji końcowej nasza drużyna zajęła I Miejsce. W klasyfikacji na najlepszego zawodnika Dawid Sobaszek został najlepszym obrońcą, a Maciek Lach najlepiej atakującym. Zbyszek Walczuk otrzymał nagrodę dla wyróżniającego się zawodnika naszej drużyny. Serdecznie gratulujemy naszym zawodnikom.
Zakończył się nabór wniosków do tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy Włodawy zgłosili dziewięć propozycji:
1. Poprawa funkcjonalności i estetyki targowiska przy ulicy Sokołowej; 2. Integracyjny plac zabaw dla dzieci niepełnosprawnych; 3. Organizacja wykładu i pokazu ekonomicznego palenia w piecu; 4. Linowy plac zabaw przy zbiorniku „Okopiec”; 5. Poprawa bezpieczeństwa i estetyki na placu zabaw przy Miejskim Przedszkolu Integracyjnym we Włodawie; 6. Przebudowa i stworzenie centrum rekreacji na terenie kompleksu sportowego przy rondzie; 7. Plac zabaw dla dzieci przy Przedszkolu Miejskim nr 1; 8. „Starówka Włodawska” – DEPTAK KULTURY; 9. Kubiczne Lampiony Sztuki. Letnio-jesienna lampionowa galeria w otwartej przestrzeni publicznej;
Obecnie trwa ocena formalna złożonych wniosków, która potrwa do 1 kwietnia. Tydzień później poznamy listę propozycji, które zostały zakwalifikowane do kolejnego etapu. Głosowanie mieszkańców rozpocznie się 15 kwietnia i potrwa do 10 maja. Wyniki poznamy 17 maja.
W dniu 7 lutego 2019 roku w Hrubieszowie odbyła się Wojewódzka Licealiada w Tenisie Stołowym Drużynowym. Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 i II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie w składzie: Kamil Hamziuk, Kacper Bieliński i Mateusz Książak reprezentowali szkołę podczas turnieju. Rozgrywki przeprowadzono systemem rosyjskim.
Nasi tenisiści starali się stanąć na wysokości zadania i walczyć na najwyższym swoim poziomie. Rozegrali cztery mecze dając z siebie wszystko. Ponieważ system rosyjski to gra do tzw. dwóch przegranych, nasi uczniowie zdążyli rozegrać cztery mecze.
Dwa mecze wygrane i dwa przegrane. Niestety były silniejsze drużyny, które uplasowały się na wyższych miejscach. Drużyna „Modrzaka” zajęła ostatecznie 7 miejsce wśród 12 rywalizujących ekip. W kategorii chłopców zawody wygrała drużyna ZS 2 w Lubartowie. Nauczycielem opiekującym się zawodnikami był Mariusz Kuśmirek nauczyciel wf.
W Centrum Transferu Wiedzy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego odbyła się uroczysta Gala Wojewódzka, podczas której podsumowano działania "Szlachetnej Paczki" w naszym regionie.
„Szlachetna Paczka” jest ogólnopolskim projektem pomocy potrzebującym rodzinom i osobom samotnym, które znajdują się w ciężkiej sytuacji materialnej, realizowanym przez Stowarzyszenie Wiosna. Podczas uroczystej gali w sobotę 9 marca 2019 r. wyróżniono Liderów poszczególnych rejonów, osoby zaangażowane w pomoc, uhonorowano sympatyków i Przyjaciół Szlachetnej Paczki w tym Zakład Karny we Włodawie.
Jako jedyna jednostka w województwie lubelskim otrzymaliśmy tak znaczące wyróżnienie, które odebrała funkcjonariusza a zarazem już od 5 lat wolontariuszka Szlachetnej Paczki szer. Monika Nieczypor-Zimnicka. Od kilku lat funkcjonariusze i pracownicy Zakładu Karnego we Włodawie włączają się w powyższą akcję pomocową, niosąc pomoc rodzinom w potrzebie.
Z przedstawionych danych wynika, że 16 703 rodzin w całej Polsce, w tym 800 w województwie lubelskim zostało obdarowanych dzięki akcji Szlachetna Paczka.
tekst i zdjęcia: szer. Monika Nieczypor-Zimnicka-archiwum prywatne
Tytuł „Rekordzista Basenu 2019” w Akcji Bicia Rekordu Pływalni organizowanej przez MOSiR we Włodawie zdobył włodawski policjant – podkom. Tomasz Pawlik, który przez 46 dni akcji przepłynął ponad 250 km spędzając na pływalni 96 godzin. W akcji brał udział również st. asp. Leszek Olszewski z KPP we Włodawie, który został „Brązowym Superpływakiem”. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów i wytrwałości!
Podczas minionego weekendu odbyło się uroczyste zakończenie Akcji Bicia Rekordu Pływalni organizowanej przez włodawski MOSIR.
Rekordzistą basenu został policjant Komendy Powiatowej Policji we Włodawie – podkom. Tomasz Pawlik, który w czasie trwania całej akcji, czyli od 14 stycznia do końca lutego na pływalni spędził 96 godzin i przepłynął łącznie 250 100 m co dało mu tytuł „Rekordzisty Basenu”. Podkom. Tomasz Pawlik jest płetwonurkiem, udziela się w OSP Włodawa, jest też stermotorzystą. Woda od zawsze była pasją naszego kolegi.
Brązowym „Superpływakiem” został st. asp. Leszek Olszewski z włodawskiej komendy, który od niedawna zaczął swoją wodną przygodę i przepłynął podczas akcji ponad 50 km. Serdecznie gratulujemy naszym pływakom wyników i życzymy dalszych sukcesów!
(9 marca) Osiem zespołów z Lubelszczyzny wzięło udział we Włodawie w Wojewódzkim Turnieju LZS w Halowej Piłce Nożnej w kat. „Oldboy”. W meczu finałowym pomiędzy LZS Biała Podlaska a LZS Chełm musiały zadecydować rzuty karne, bo w meczu był bezbramkowy remis. W karnych lepsi (2:0) okazali się seniorzy z Białej.
Zawody miały miejsce w hali sportowej ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie. Mimo absencje trzech drużyn z województwa i jednej gościnnie z Brześcia, turniej był bardzo udany. W meczu o trzecie miejsce gospodarze wygrali 2:1 z zespołem z Ludwina. Z kolei w finale żadna z drużyn – ani z Białej, ani z Chełma, nie potrafiła strzelić rywalowi bramki. Rozstrzygnęły więc rzuty karne.
Puchary, medale i nagrody wręczali wspólnie – burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński, radny powiatowy – Mariusz Zańko i dyrektor szkoły – Eugeniusz Omelczuk. Odpowiedzialnym za zawody i perfekcyjne ich przygotowanie był Ryszard Nilipiuk. Współorganizatorem zawodów było włodawskie starostwo.
W dniu 8 marca 2019 r. w Zakładzie Karnym we Włodawie odbyło się spotkanie z okazji Dnia Kobiet Międzynarodowy Dzień Kobiet obchodzony jest corocznie w dniu 8 marca od 1910 r.
W tym szczególnie ważnym dniu pamiętamy i doceniamy wszystkie Panie – mamy, żony, koleżanki…,Znakiem rozpoznawczym w tym dniu są kwiaty i prezenty - najczęściej słodycze, którymi Panowie chętnie obdarowują Panie.
W Zakładzie Karnym we Włodawie, Panie pełnią służbę jako funkcjonariuszki i pracują na stanowiskach cywilnych. Codziennie obok mężczyzn pełnią służbę w dziale penitencjarnym, służbie zdrowia, kwatermistrzowskim, ewidencji, kadrach, finansach oraz na stanowiskach samodzielnych.
W tym szczególnym dniu życzymy naszym koleżankom wytrwałości, spełnienia marzeń, dużo uśmiechu na co dzień oraz satysfakcji z codziennej służby i pracy.
Głównym celem imprezy oprócz promocji i rozwoju sportu było oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP oraz popularyzacja wiedzy na ten temat.
Bieg tegoroczny został podzielony na dwa etapy wzorem lat ubiegłych. Pierwszym etapem był bieg główny na odległość na odległość 5 km.
Uczestnicy mogli alternatywnie wziąć udział w biegu krótszym na odległość 1963 metrów, co odnosi się do daty śmierci ostatniego z „Żołnierzy Wyklętych”. W zawodach wzięli udział funkcjonariusze oraz osadzeni z Zakładu Karnego we Włodawie.
tekst: ppor. Daniel Pręciuk, zdjęcia: plut. Kamil Śledziński
(1 marca) Podczas uroczystej gali w hotelu „Drob” Urszulinie rozstrzygnięto prestiżowy konkurs do tytułu „(W)schody Powiatu Włodawskiego”. Laureatami zostali - Agnieszka Smolińska, Hotel Drob w Urszulinie i włodawskie Muzeum. Wśród nominowanych było 9 podmiotów: po trzy w każdej kategorii. Laureatów wyłoniła 11-osobowa Kapituła złożona z redaktorów lokalnych gazet, samorządowców i przedsiębiorców.
- To już trzecia gala, podczas której w szczególny sposób dziękujemy tym wszystkim, którzy rozsławiają piękną ziemię włodawską - mówił na wstępie pomysłodawca (W)schodów Andrzej Romańczuk, starosta włodawski. - O tym, że był to dobry pomysł świadczy chociażby fakt, że miejsc na sali zabrakło dla wszystkich chętnych. Co mnie jednak najbardziej cieszy to fakt, że udało nam się powoli stworzyć markę; markę, która już wychodzi daleko poza nasz powiat i województwo. To, że ktoś został laureatem (W)schodów jest powodem do szczególnej dumy i atencji. A wbrew pozo worom takich anonimowych ludzi, instytucji i firm, które robią ogrom dobrej roboty jest u nas bardzo dużo. My tylko staramy się je wydobyć i oddać im należny nasz szacunek. Właśnie poprzez te symboliczne statuetki. I naprawdę należy im się nasze zainteresowanie oraz wdzięczność za to, co dla nas robią. Zdecydowanie za rzadko jednak ich wyróżniamy. Warto dodać, że tegoroczni Nominaci byli wyjątkowi pod każdym względem.
Sala hotelu Drob zapełniona była tego wieczoru gośćmi nie tylko z powiatu, ale i województwa. Wśród tych specjalnych, poza nominowanymi, był m.in. Krzysztof Hetman – eurodeputowany oraz starostowie ościennych powiatów, burmistrz Włodawy, wójtowie. Łącznie na galę przybyło ponad 150 samorządowców, ludzi biznesu i kultury. Bogatą oprawę gali podkreślał specjalnie na tę okazję przygotowany film o nominowanych oraz koncert w Katarzyny Góras oraz zabawa do rana z zespołem Cookies Band, gdzie dyrektor WDK Włodawa gra na gitarze.
Zarówno nominowani, jak i sami laureaci oraz licznie zaproszeni goście byli pod wielkim wrażeniem rozmachu oraz perfekcyjnego przygotowania imprezy. Jak podkreślali uczestnicy – wysoki poziom artystyczny i przygotowania imprezy jest cały czas utrzymywany.
Sponsorzy: Lubelskie „Smakuj życie”, Bank Spółdzielczy w Parczewie, Gramar Krzysztofa Łojewskiego, Produkcja Pieczywa Adam Wojcieszuk, Handbud Wiesława Blicharskiego, Carstar we Włodawie, Eko-Różanka Andrzeja Kaliszuka, Biuro Projektowe Radosław Bójko, Hotel Drob w Urszulinie, WZURiB we Włodawie.
Kategoria Instytucja: Nominowani - Stowarzyszenie Twórców Kultury Nadbużańskiej im. Janusza Kalinowskiego we Włodawie, Muzeum – Zespół Synagogalny we Włodawie, Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu we Włodawie.
Laureat – Muzeum – Zespół Synagogalny we Włodawie
Muzeum - Zespół Synagogalny we Włodawie to powiatowa instytucja kultury doskonale promująca nie tylko region, ale również całe województwo. Siedzibą Muzeum jest zabytkowy, a także unikalny w całej Europie kompleks budynków po dawnej gminie żydowskiej. Tworzą go: Wielka Synagoga, Mała Synagoga, a także Dom Pokahalny. Sztandarowym przedsięwzięciem w sferze działalności włodawskiego Muzeum jest niezwykły Festiwal Trzech Kultur.
Od niemal 20 lat jest jednym z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu kulturalnym nie tylko Lubelszczyzny, ale i całej Polski. Oferta programowa Muzeum dociera do szerokiej publiczności, a prezentowane w ciągu czterech dni - przez gwiazdy największego formatu - spektakle teatralne, koncerty, recitale, wystawy, warsztaty czy filmy ogląda co roku kilkadziesiąt tysięcy osób. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się również wystawy organizowane poza siedzibą Muzeum, także poza granicami Polski, o czym świadczy m.in. fakt, że o możliwość zaprezentowania ich u siebie ubiegają się renomowane europejskie muzea. 5 października 2018 r. podczas IX Lubelskiej Gali Turystyki organizowanej przez LROT włodawskie Muzeum zajęło I miejsce w konkursie „Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Lubelskiego 2018”.
Kategoria Firma: Nominowani - Hotel Drob w Urszulinie, Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe "ENERGETYK” Spółka Jawna Franciszek Brzozowski, Józef Kędzierawski, Siedlisko Sobibór
Laureat – Hotel Drob
Hotel Drob to trzygwiazdkowy obiekt położony w Urszulinie w sercu Poleskiego Parku Narodowego. Hotel sprosta wymaganiom najbardziej wymagających klientów, m.in. z uwagi na bardzo wysoki poziom usług tam oferowanych. Właściciele – Państwo Maria i Ryszard Drobowie, pomimo tego, że otworzyli hotel w 2006 r., cały czas rozwijają działalność. Modernizują i rozbudowują obiekt, zatrudniają coraz więcej osób, zapewniając pracownikom szkolenia na najwyższym poziomie, z m.in. Kurtem Schellerem – kucharzem światowej sławy, tworząc tym samym prawdziwą markę hotelu.
Obecnie pracuje w nim ok. 30 osób. Hotel Drob jest idealnym miejscem zarówno dla osób chcących wypocząć, jak i dla tych, którzy aktywnie chcą spędzić czas. Dla tych drugich jest bowiem kort tenisowy oraz boisko do siatkówki. Dla najmłodszych z kolei przygotowano kącik zabaw w hotelu, a na zewnątrz atrakcyjny, w pełni bezpieczny plac zabaw.
Kategoria Osoba: Nominowani - Mieczysław Tokarski, Agnieszka Smolińska i Dorota Łubkowska.
Laureat – Agnieszka Smolińska
Agnieszka Smolińska jest jedyną mieszkanką powiatu włodawskiego i jedną z niewielu kobiet w Polsce, które startują w Enduro - wyczynowych rajdach motocyklowych. Jest członkiem Włodawskiego Motorowego Klubu Sportowego.
Dla A. Smolińskiej nie ma też rzeczy niemożliwych. Jako zapalona miłośniczka motocrossu i enduro kilka lat temu doprowadziła do powstania w Dołhobrodach wyczynowego toru dla sportowców-motocyklistów. W sierpniu 2012 roku wystartowała pierwszy raz w zawodach w Malechowie. Od tamtej pory jeździ wyczynowo. Dwa lata później odniosła pierwszy sukces. W klasyfikacji generalnej kobiet Pucharu Polski w Enduro zajęła trzecie miejsce. Przez kolejne dwa lata kończyła sezon na drugiej pozycji. Natomiast w 2017 r. zdobyła upragniony Puchar Polski. Po roku (w grudniu 2018) powtórzyła ten sukces. Oprócz tego wywalczyła drużynowo brązowy medal podczas Mistrzostw Europy.
/ź/ powiatwlodawski.pl
loading...
tv.wlodawa.net/BORNTOMXmasz wideo wyślij nam link:. echo@wlodawa.net
Czy lubisz cookies? 🍪 Ta strona wymaga zgody na tak zwane cookies czyli ciasteczka i właśnie informuje Cię, że tutaj sa zbierane ciasteczka firm trzecich, jeśli nie zgadzasz się na tego typu internetowe praktyki, prosimy opóść tą stronę. We use cookies to ensure you get the best experience on our website. Zobacz więcej