W dniu 6 grudnia 2018 r. o godz. 13.00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego we Włodawie odbyła się II sesja Rady Powiatu we Włodawie VI kadencji.
Porządek obrad sesji:
1. Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
2. Przyjęcie porządku obrad.
3. Przyjęcie protokołu z I sesji Rady Powiatu we Włodawie VI kadencji.
4. Sprawozdanie Starosty Włodawskiego z wykonania uchwał Rady Powiatu we Włodawie pomiędzy sesjami.
5. Informacja Starosty z działalności Zarządu Powiatu we Włodawie pomiędzy sesjami.
6. Podjęcie uchwał:
6.1. w sprawie delegowania radnych powiatu włodawskiego do pracy w komisji bezpieczeństwa i porządku;
6.2. w sprawie powołania komisji stałych Rady Powiatu we Włodawie;
6.3. w sprawie powołania Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu we Włodawie;
6.4. w sprawie powołania Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Rady Powiatu we Włodawie;
6.5. w sprawie ustalenia wynagrodzenia Starosty Włodawskiego.
7. Wolne wnioski.
8. Zakończenie obrad.
Radni powiatowi otrzymali piloty do głosowanie, szkoda tylko, że wyniki ich głosowania są prezentowane na tablicy, która jest oddalonej od kamery transmitującej obrady o kilka metrów, coś tam widać, ale mogło by być znacznie lepiej. Nasz propozycja poprawy tej sytuacji jest taka. Kolejną kamerę należy zamontować na głośniku z prawej strony sali ( widok na ekran ), a na głośniku po przeciwnej stronie sali, kamerę prezentującą widok w stronę drzwi wejściowych do sali obrad.
Niżej, prezentujemy nasz subiektywny stenogram obrad, nie jest to stricte stenogram „jota w jotę” ale nasz zbiór najważniejszych sentencji i uwagą w formie notatki z II SRP VI kadencji.
W tym miejscu zachęcamy do tworzenia takich „stenogramów”, w pierwszej kolejności jednostki samorządu terytorialnego, które to zamieszczały by je pod filmami z transmisji obrad rad, a jeżeli radni lub ich pracownicy są „zapracowani”, to zachęcamy internautów do tego typu obywatelskiego działania. Mamy nadzieję, że nawet skromny opis materiału wideo, być może wpłynie na poprawę kultury politycznej w naszym powiecie.
Oto mała instrukcja o co tu chodzi:
3:56 to czas osi czasu wideo, czyli 3 minuty 56 sekund, jeśli ktoś jest zainteresowany np. tylko wysłuchaniem grobowej ciszy, gdzie nikt nie chce zgłosić się do pracy w komisjach rewizyjnej, to należy przewinąć film do pozycji 35:34
Poniżej nasz stenogram w formie notatki:
3:55 Wiesław Holaczuk (PiS) – radny nie zna przepisów nowej ustawy o samorządzie terytorialnym dot. interpelacji i zapytań.
7:06 Andrzej Romańczuk (PSL) - starosta informuje o działalności Zarządu Powiatu we Włodawie pomiędzy sesjami, zarząd obradował dwukrotnie w sprawach dot. spraw organizacyjnych, podpisanie umowy na dofinansowanie projektu Centrum Edukacji Historycznej w Sobiborze projekt partnerski ( Gmina Urszulin /świetlica Załucze Stare/, Gmina Hańsk /GOK/ ) kwota dofinansowani 7 milionów złotych.
8:50 Mariusz Zańko (PiS) - pyta o zmiany w regulaminie organizacyjny, jakie wynagrodzenie ma etatowy członek zarządu. Etatowym członkiem zarządu obecnie jest radny Adam Panasiuk (PSL) były wicestarosta, obecnym wicestarostą jest Tomasz Korzeniewski (ŁNS).
9:22 Andrzej Romańczuk (PSL) - odpowiada na pytanie radnego Zańko, informuje że został zmieniony regulamin organizacyjny, opowiada co będzie robił etatowy członek zarządu, oraz jakie maja kompetencje starosta i wicestarosta, wyjątek to nadzór nad Muzeum Synagogalnym który został przypisany do kompetencji starosty, ale jeśli chodzi o wynagrodzenie etatowego członka zarządu nie powie, odpowie na piśmie, dziękuje ślicznie(si!).
10:55 Mirosław Konieczny (PIS) – dopytuje o udział własny powiatu w projekcie Centrum Edukacji Historycznej w Sobiborze wartym 7 milionów, oraz czy gmina Wola Uhruska miał możliwość uczestniczyć w tym projekcie.
12:37 Wiesław Holaczuk – zadaje pytanie skarbnikowi powiatu, ile będzie zarabiał etatowy członek zarządu.
13:10 Andrzej Romańczuk – tłumaczy się, że nie jest w stanie spamiętać takich rzeczy.
13:30 Zofia Derkacz (Skarbnik) - podtrzymuje propozycję starosty, informuje że odpowiedzą na piśmie.
13:41 Mariusz Zańko – zadaje pytanie etatowemu członkowi zarządu ( Adam Panasiuk), czy może on pamięta.
13:45 Adam Panasiuk (PSL) – również nie pamięta dokładnej, ( ŚMIECH NA SALI ) podpisuje dużo dokumentów i nie pamięta kwoty co do złotówki, ale mniej więcej pamięta 5300 zł brutto zarabiać będzie, starosta Andrzej Romańczuk określi na piśmie dokładnie.
24:39 Mariusz Zańko – prośba/projekt w sprawie z skrzyżowań na ulic Lubelskiej i JPII, oraz JPII i Korolowskiej, dotyczy wzmożonej ilości wypadków w tych miejscach.
30:03 Edward Łągwa (ŁNS) - radny Łągwa zapytuje dlaczego podczas głosowania jest ostatni, w 34:10 stwierdza, że nie chce brać udziału w grze jaka to melodia.
35:16 Do pracy w komisji rewizyjnej zapisał się tylko jedne radny ( Tadeusz Sawicki PSL)
35:34 Dyskusja ( grobowa cisza ), nikt nie chce zgłosić się do pracy w komisjach rewizyjnej.
38:27 Mariusz Zańko - zabiera głos w sprawie ustalenia wynagrodzenia starosty, uważa że jeżeli został zatrudniony etatowy członek zarządu w starostwie powiatowym, maksymalne wynagrodzenie nie powinno być przyznane staroście. Z uwagi na podział kompetencji pomiędzy starostę, jego zastępcę oraz etatowego członka zarządu, ponieważ powiat Włodawa jest biednym samorządem. Nie mamy pieniędzy na podwyżki, dla pielęgniarek, urzędników, proponuje aby dotychczasowe koszta na utrzymanie starosty i wicestarosty podzielić na trzech pracowników, czyli na starostę, wicestarostę i etatowego.
40:34 Mirosław Konieczny (PiS) - zadaje pytanie o wzrost, wynagrodzenia starosty, jeżeli tak to jaką kwotę?
41:13 Zofia Derkacz (Skarbnik) - wynagrodzenie od miesiąca lipca 2018 wynosi 10180 zł brutto, jest to maksymalne wynagrodzenie.
41:58 Adam Panasiuk, Wiesław Holaczuk, Tadeusz Rudko, Mariusz Zańko, Tadeusz Sawicki, Mirosław Konieczny, Edward Łągwa - przepychanki słowne i wspominki kto, kiedy ile zarabiał i dlaczego, a nawet piach w trybach, oraz obietnica przesłania informacji jakie zarobki będzie miał/ma wicestarosta Tomasz Korzeniewski (ŁNS), oraz jakie miał zarobki w poprzedniej kadencji były już wicestarosta Edward Łągwa (ŁNS). Radny Łągwa apeluje o jawność i transparentność w każdym działaniu, wspomina konwent starostów na którym prawie chciano go zlinczować, gdy wspomniał o zarobkach starostów.
53:05 Mariusz Zańko - mówi o komorniku w szpitalu, pielęgniarkach i zarobkach nie pozwalających na utrzymanie rodziny.
53:59 Tadeusz Rudko – mówi o zarobkach minimalnych dla pracowników zatrudnionych w jednostkach podległych starostwu.
59:38 Wiesław Holaczuk – zadaje pytanie o pieniądze, które nie wszyscy pracownicy oświaty otrzymali, ludzie są zaniepokojeni.
1:01:17 Wiesław Holaczuk - problemy w szpitalu we Włodawie, na linii dyrekcja, pracownicy, informacje na temat mobbing w tej jednostce podległej starostwu.
1:02:00 Mirosław Konieczny (PiS) - apeluje o szlak historyczno-turystyczny Korpusu Ochrony Pogranicza (K.O.P) na podstawie projektu Roberta Korpysza. Zwraca uwagę na fatalny stan drogi DW816 „Nadbużanka” na odcinku Wola Uhruska – Uhrusk, oraz dzikiego ronda na drodze 1732L.
1:07:48 Mariusz Zańko - składa wniosek w sprawie pomocy przy pisaniu wniosków do programu „Czyste Powietrze”, bo w Urzędzie Miasta we Włodawie nikt nie chce pomagać, pisać tych wniosków. Wnioskuje o dokładną analizę prawną zatrudnienia etatowego członka powiatu.
Informuje, że będą pieniądze na remont drogi DW816 „Nadbużanka” zostaną one przekazane z funduszu obronnego RP.
1:13:25 Andrzej Romańczuk - odnosi się do wniosków radnych, wynagrodzenie, dodatki. Szpital, krytyczna ocena spotkania z pracownikami szpitala. Być może będzie ekspert, od „Czystego Powietrza”.
1:17:24 Adam Panasiuk - odnosi się do szlaku historyczno-turystyczny Korpusu Ochrony Pogranicza (K.O.P) na podstawie projektu Roberta Korpysza, uważa że pomysł przedwczesny,
nadal prowadzone są poszukiwane mogił zbiorowych w ( Michałów, Wielki Łan, Pieszowola/Wołoskowola), trzeba poczekać do zakończenia badań.
1:18:50 Wiesław Holaczuk - dopytuje w sprawie włodawskiego szpitala, mówi - pojawiły się zarzuty, że dyrekcja stosuje mobbing, jest zaniepokojony że nie ma przepływu informacji i dyskusji. Wnioskuje o kontrolę w szpitalu.
1:20:48 Andrzej Romańczuk - informuje, że jego kontrola nie wykazała znamion mobbingu, subiektywna ocena i formuła spotkania z pracownikami szpitala.
1:22:33 Wiesław Holaczuk - mówi o obawach pracowników włodawskiego szpitala, mówi że się źle dzieje we włodawskim szpitalu.
1:24:22 Andrzej Romańczuk – zachęca radnego Holaczuka do pracy w komisji rewizyjnej
1:24:28 Mariusz Zańko, Edward Łągwa, Wiesława Holaczuk, Tadeusz Rudko - przepychanka dotycząca pracę w komisji rewizyjnej, radny Holaczuk mówi - „wy podjęliście decyzję o koalicji, zdecydowaliście się, że będziecie rozwiązywać wszelkie problemy …, my do dwóch komisji się zapisaliśmy, wy do jednej, kto stosuje obstrukcję?”.
1:34:13 Tadeusz Rudko - szczyci się, że najlepiej zna przepisy o pomocy społecznej, i że jest bardzo doświadczonym pracownikiem tejże pomocy, być może nawet najlepszym pracownikiem socjalnym w powiecie, ale na obecnej sesji jest najbardziej doświadczony w tej materii, posiada również podziękowania i dyplomy za zasługi na polu polityki społecznej o czym również wspomina.
1:39:43 Tadeusz Sawicki - samorząd gminny istnieje już prawie 30 lat, samorząd powiatowy 20, proszę zwrócić uwagę na konfigurację polityczną, dzisiaj mamy pasztet do skonsumowania, który żeśmy sami przygotowali, wszyscy, że nie mamy komisji rewizyjnej i komisji skarg i wniosków, jak to się skończy nie wiem, w samorządzie gminnym polityki nie było. Radny Sawicki proponuje rozmowy bez transmisji, i zdecydujemy może w grupach, może w klubach, może w opcjach politycznych, ale naprawdę my nie jesteśmy tutaj po to żebyśmy tylko posiedzieli pogadali, my musimy rozwiązywać problemy które dotyczą powiatu i po to nas ludzie wybrali.
1:42:05 Wiesław Holaczuk - my spełniliśmy swój obowiązek zgodnie ze statutem, żadnej obstrukcji nie stosujemy.
cdn…
Przypomnijmy, żona radnego Tadeusza Rudko, Urszula Rudko obecnie pełni funkcję, dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie we Włodawie. Więc kto jak kto, ale radny Tadeusz Rudko musi posiadać bardzo dużą wiedzę na temat pomocy społecznej w powiecie włodawskim. https://spwlodawa.bip.lubelskie.pl/upload/pliki/schemat112011.pdf
Cytat dnia:
Głowa bez pamięci to twierdza bez garnizonu
- Autor: Napoleon Bonaparte
Jeśli mówisz prawdę, nie musisz niczego pamiętać
- Autor: Mark Twain
^p^
Dodane 14.12.2018
PROTOKÓŁ NR II/18 sesji Rady Powiatu we Włodawie VI kadencji, która odbyła się w dniu 6 grudnia 2018 r.
Sesja Rady Powiatu we Włodawie, zwołana przez przewodniczącego Rady Powiatu - Romualda Prylla, rozpoczęła się o godzinie 1300 dnia 6 grudnia 2018 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego we Włodawie.
W obradach II sesji Rady Powiatu we Włodawie uczestniczyło 15 radnych, co stwierdził przewodniczący na podstawie listy obecności - lista radnych stanowi załącznik nr 1 do niniejszego protokołu. Stanowiło to kworum niezbędne do podejmowania prawomocnych uchwał. Ponadto w obradach udział wzięły zaproszone osoby, których lista stanowi załącznik nr 2 do niniejszego protokołu.
Uwag do proponowanego porządku obrad nie wniesiono, w związku z czym przewodniczący stwierdził, że porządek obrad został przyjęty.
Porządek obrad II sesji Rady Powiatu VI kadencji:
- Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
- Przyjęcie porządku obrad.
- Przyjęcie protokołu z I sesji Rady Powiatu we Włodawie VI kadencji.
- Sprawozdanie Starosty Włodawskiego z wykonania uchwał Rady Powiatu we Włodawie pomiędzy sesjami.
- Informacja Starosty z działalności Zarządu Powiatu we Włodawie pomiędzy sesjami.
- Podjęcie uchwał:
- 6.1. w sprawie delegowania radnych powiatu włodawskiego do pracy w komisji bezpieczeństwa i porządku;
- 6.2. w sprawie powołania komisji stałych Rady Powiatu we Włodawie;
- 6.3. w sprawie powołania Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu we Włodawie;
- 6.4. w sprawie powołania Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Rady Powiatu we Włodawie;
- 6.5. w sprawie ustalenia wynagrodzenia Starosty Włodawskiego.
- 7. Wolne wnioski.
- 8. Zakończenie obrad.
Punkt trzeci porządku obrad – przyjęcie protokołu z I sesji Rady Powiatu we Włodawie VI kadencji. Do protokołu uwag nie wniesiono przed sesją ani w trakcie, w związku z czym przewodniczący stwierdził, że protokół został przyjęty.
W punkcie czwartym – sprawozdanie Starosty Włodawskiego z wykonania uchwał Rady Powiatu pomiędzy sesjami - przewodniczący poprosił starostę o przedstawienie sprawozdania. Starosta Andrzej Romańczuk stwierdził, że pisemne sprawozdanie radni otrzymali wraz z materiałami na sesję. Do sprawozdania nie zgłoszono uwag. Przewodniczący stwierdził, że sprawozdanie zostało przyjęte.
W punkcie piątym starosta przedstawiał informację z działalności Zarządu Powiatu we Włodawie pomiędzy sesjami. W omawianym okresie zarząd odbył 2 posiedzenia organizacyjne. Z ważniejszych wydarzeń i decyzji starosta wymienił: - w bieżącym tygodniu podpisano umowę na dofinansowanie projektu partnerskiego „Centrum Edukacji Historycznej w Sobiborze”. Partnerami są gminy Urszulin i Hańsk. Kwota dofinansowania blisko 7 mln zł. W dyskusji nad informacją starosty z działalności Zarządu Powiatu pomiędzy sesjami głos zabierali radny Mariusz Zańko – pytania: - czy przyjęto zmiany w regulaminie organizacyjnym Starostwa o zadania dla etatowego członka Zarządu, - jakie wynagrodzenie ma etatowy członek Zarządu. Starosta odpowiadał, że regulamin został zmieniony i przedstawił zakres obowiązków etatowego członka Zarządu. O wysokości wynagrodzenia odpowie na piśmie.
Radny Mirosław Konieczny – pytania: - czy umowa na kwotę 7 mln zł pociąga za sobą jakiś udział własny powiatu, jeżeli tak to w jakiej wysokości, - czy gmina Wola Uhruska nie miała szans na uczestniczenie w tym partnerstwie. Starosta odpowiadał, że projekt był przygotowywany w 2015 r. i wówczas był omawiany na konwencie wójtów. Wkład własny – Starosta nie pamięta dokładnie, ale chyba 5%. Radny Wiesław Holaczuk – pytanie do pani skarbnik, aby powiedziała ile miesięcznie brutto będzie zarabiał etatowy członek Zarządu. Pani skarbnik – odpowiedź będzie na piśmie. Radny Zańko – może członek Zarządu pamięta. Radny (etatowy członek Zarządu) Adam Panasiuk – 5.300 zł brutto. 10 minut przerwy technicznej.
Następnie Przewodniczący przeszedł do szóstego punktu porządku obrad – podjęcie uchwał. Punkt 6.1 – projekt uchwały w sprawie delegowania radnych powiatu włodawskiego do pracy w komisji bezpieczeństwa i porządku. Radny Zańko zgłosił uwagę od mieszkańców Włodawy, aby komisja ta w najbliższym czasie zajęła się tematem dwóch skrzyżowań we Włodawie: ul. Lubelskiej z ul. Jana Pawła i ul. Jana Pawła z ul. Korolowską. Następnie zgłaszano kandydatów do pracy w komisji. Radny Holaczuk zgłosił radnego Mirosława Koniecznego. Radny Konieczny wyraził zgodę.
Radny Konieczny zgłosił radnego Mariusza Zańko. Radny Zańko nie wyraził zgody. Radny Panasiuk zgłosił radnego Tadeusza Sawickiego. Radny Sawicki wyraził zgodę. Więcej kandydatur nie zgłoszono. W związku z brakiem dalszej dyskusji nad projektem przewodniczący przeszedł do głosowania. W obecności 15 radnych, 15 głosami za, przy braku głosów przeciwnych i wstrzymujących Rada Powiatu podjęła Uchwałę Nr II/6/18 w sprawie delegowania radnych powiatu włodawskiego do pracy w komisji bezpieczeństwa i porządku.
Punkt 6.2 - podjęcie uchwały w sprawie powołania komisji stałych Rady Powiatu we Włodawie. Radni przed sesją mieli zapisać się na listy zgłoszeń do pracy w poszczególnych komisjach. Na podstawie dokonanych zapisów przewodniczący odczytał składy komisji. W związku z brakiem głosów w dyskusji przewodniczący przeszedł do procedury głosowania. W obecności 15 radnych, 15 głosami za, przy braku głosów przeciwnych i wstrzymujących Rada Powiatu podjęła Uchwałę Nr II/7/18 w sprawie powołania komisji stałych Rady Powiatu we Włodawie.
Punkt 6.3 - podjęcie uchwały w sprawie powołania Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu we Włodawie. Ze względu na fakt, że do komisji rewizyjnej zapisał się tylko jeden radny i więcej kandydatur nie zgłoszono nie procedowano projektu uchwały.
Punkt 6.4 - podjęcie uchwały w sprawie powołania Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Rady Powiatu we Włodawie. Ze względu na fakt, że do komisji nie zapisał się nikt z radnych, również na zapytanie przewodniczącego nie zgłoszono radnych do komisji, nie procedowano projektu uchwały.
Punkt 6.5 - podjęcie uchwały w sprawie ustalenia wynagrodzenia Starosty Włodawskiego. Radny Zańko uzasadniał swoją decyzję w sprawie głosowania nad projektem, stwierdzając, że nie zgadza się z maksymalną wielkością wynagrodzenia starosty. Radny Konieczny pytał, czy wynagrodzenie wzrasta w stosunku do poprzedniej kadencji. Pani skarbnik odpowiedziała, że od lipca 2018 r. kiedy ustawowo obniżono wynagrodzenia starostów, wynagrodzenie Starosty Włodawskiego było identyczne, jak to, które jest obecnie proponowane. W dalszej dyskusji nie nad projektem konkretnie, a nad wysokościami wynagrodzeń ogólnie w samorządach głos zabierali kolejno radni: Adam Panasiuk, Wiesław Holaczuk, Tadeusz Rudko, Adam Panasiuk, Mariusz Zańko (poprosił o informację na piśmie - jakie wynagrodzenie na koniec kadencji miał pan Łągwa jako wicestarosta, jakie ma obecnie ustalone pan Korzeniewski będący wicestarostą), Romuald Pryll, Tadeusz Sawicki, Wiesław Holaczuk (prosił o przedstawienie na piśmie, ale nie dokończył czego, bo przewodniczący przerwał wypowiedź, mówiąc, że interpelacje, czy zapytania składa się na piśmie, na co radny Zańko stwierdził, że owszem, ale radny ma prawo z każdej chwili poprosić o interesujące go dokumenty i urzędnik ma obowiązek je okazać), Mirosław Konieczny – wnioskował o zakończenie dyskusji skoro nie ma żadnych propozycji zmian do projektu uchwały, Edward Łągwa, Mariusz Zańko, Tadeusz Rudko, Romuald Pryll poparli w dyskusji radnego Mirosława Koniecznego. Po zakończeniu dyskusji przewodniczący przeprowadził głosowanie nad projektem uchwały. W obecności 15 radnych, 13 głosami za, przy braku głosów przeciwnych i 2 wstrzymujących Rada Powiatu podjęła Uchwałę Nr II/8/18 w sprawie ustalenia wynagrodzenia Starosty Włodawskiego.
W punkcie siódmym – wolne wnioski radny Holaczuk prosił o wyjaśnienie dlaczego nauczyciele w placówkach nie otrzymali pieniędzy, czy starosta rozwiązał i czy sprawdzał podłoże konfliktu w SP ZOZ we Włodawie na płaszczyźnie dyrekcja – pracownicy. Radny Konieczny: 1/ prosił starostę, aby na konwencie wójtów podjąć temat utworzenia szlaku historyczno-turystycznego KOP-u; 2/ droga 816 na odcinku Wola Uhruska-Uhrusk jest w bardzo złym stanie – prosił o jakąś interwencję; 3/ do dyrektora ZDP – na drodze nr 1732L jest jakby rondo w bardzo złym stanie, prośba o interwencję. Radny Zańko – pomoc przy pisaniu wniosków z projektu „Czyste powietrze” zorganizować w starostwie i dać informację do prasy. Wnioskował o dokładną analizę prawną dotyczącą zatrudnienia etatowego członka Zarządu.
Mówił o konieczności skorzystania z rządowego programu finansującego remont dróg o znaczeniu obronnym, w który to program wpisuje się „nadbużanka”. Starosta odpowiadał, że nieprawdą jest jakoby nauczyciele w placówkach oświatowych nie otrzymali wynagrodzenia. Nie otrzymali jedynie dodatków, a stało się tak dlatego, że były niedoszacowane budżety, ale będą wypłacone w miesiącu grudniu, a nie ma obowiązku wypłacania ich dnia 1 każdego miesiąca. W sprawie szpitala starosta odpowiedział, że jakość spotkania, w którym uczestniczył zarówno starosta, jak i radny Holaczuk była bardzo niska, pytania były obraźliwe, a dyrekcja nie miała możliwości odpowiedzi na zarzuty. Pozostałe wnioski będą wzięte pod uwagę. Program „Czyste powietrze” – pracownik został przygotowany, ale minister środowiska zwrócił się do starosty z zapytaniem, czy można w starostwie utworzyć punkt konsultacyjny z ekspertem.
Starosta czeka więc na wytyczne. Radny Panasiuk wypowiadał się na temat utworzenia szlaku historyczno-turystycznego KOP-u, bo temat ten jest mu znany. Na razie muszą być zakończone badania. Radny Holaczuk dopytywał o sprawę szpitala i mobbingu w szpitalu. Starosta odpowiedział, że jego kontrola nie wykazała mobbingu, a jeśli ktoś tak czuje się to od tego są sądy. Głos zabierali jeszcze radni Zańko, Łągwa, Holaczuk, Rudko, Sawicki.
W związku z wyczerpaniem porządku obrad przewodniczący otworzył punkt ósmy i zamknął posiedzenie II sesji Rady Powiatu we Włodawie VI kadencji. Sesja zakończyła się o godz. 1445.
Na tym protokół zakończono i podpisano. Uchwały Rady Powiatu we Włodawie podjęte na II sesji, od Nr II/6/18 do Nr II/8/18 stanowią integralną część niniejszego protokołu.
Protokołowała / Przewodniczący Rady Powiatu we Włodawie
Małgorzata Dejneka / Romuald Pryll
/ź/ powiatwlodawski.pl
Zobacz również: