Turniej - Strona 40 z 68 - wlodawa.NET

Sobibór: 75 rocznica ucieczki z obozu zagłady

Sobibór: 75 rocznica ucieczki z obozu zagłady

(14 października) Na terenie dawnego obozu zagłady w Sobiborze odbyły się uroczystości 75. rocznicy wybuchu powstania więźniów. Podczas ceremonii odbyło się pośmiertne nadanie Orderu Odrodzenia Polski Lejbie Leonowi Felhendlerowi – jednemu z przywódców powstania. Wśród obecnych był m.in. wicepremier Piotr Gliński, starosta Andrzej Romańczuk oraz wielu ambasadorów

W imieniu prezydenta Andrzeja Dudy podsekretarz stanu Wojciech Kolarski przekazał Order Odrodzenia Polski rodzinie Lejby Leona Felhendlerowa. Order odebrał siostrzeniec przywódcy powstania.

Wicepremier P. Gliński w swoim wystąpieniu zauważył, że zorganizowanie powstania przez więźniów, było podyktowane pragnieniem godnej śmierci – Holocaust był wyjątkową zbrodnią w dziejach ludzkości. Historia nie zna takiego precedensu, by przeprowadzać mord w sposób przemysłowy, systematyczny i z zimną krwią. Bunt w Sobiborze jest symbolem bohaterskiej walki o zachowanie godności osoby ludzkiej, w tych czasach pogardy – mówił.

[wp_ad_camp_4]

Z kolei o budowanym właśnie nowym obiekcie Miejscu Pamięci w Sobiborze mówił dyrektor Państwowego Muzeum na Majdanku, dr Tomasz Kranz.

Na koniec uroczystości odbyła się modlitwa ekumeniczna, w której udział wziął Michael Schudrich – naczelny rabin Polski, ks. Jerzy Ignaciuk – proboszcz parafii prawosławnej we Włodawie, bp Kazimierz Gurda – biskup siedlecki, ks. Grzegorz Brudny – proboszcz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Lublinie oraz bp Mieczysław Cisło.

Hitlerowski obóz zagłady w Sobiborze istniał od maja 1942 do października 1943 roku. Liczbę ofiar szacuje się na ok.180 tys. Byli to przede wszystkim Żydzi, nie tylko z Polski, także innych okupowanych przez Niemców krajów Europy. Z Holandii zagazowano tam ponad 30 tys. osób.

/ź/ powiatwlodawski.pl

tv.wlodawa.net/Instytut Polski
masz wideo wyślij nam link:. echo@wlodawa.net

В районе бывшего лагеря уничтожения в Собиборе состоялось 75-летие начала восстания заключенных. Во время церемонии посмертная награда ордена Возрождения Польши Лейба Леону Фелендлеру - одному из лидеров восстания

In the area of the former extermination camp in Sobibór, the 75th anniversary of the outbreak of the prisoners' uprising took place. During the ceremony, a posthumous award of the Order of the Rebirth of Poland Lejb to Leon Felhendler - one of the leaders of the uprising

loading...
data publikacji: 15/10/18

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Sport: XIX Bieg Sobiborski - relacja/wyniki

Sport: XIX Bieg Sobiborski - relacja/wyniki

(14 października) Dokładnie w 75. rocznicę zbrojnego powstania więźniów hitlerowskiego obozu zagłady w Sobiborze zorganizowano XIX Bieg Sobiborski. Zgromadził kilkuset uczestników, z czego w biegu głównym ponad 120.  Trasa Biegu Głównego tradycyjnie prowadziła spod byłego hitlerowskiego obozu zagłady w Sobiborze do Włodawy i liczyła wyjątkowo tylko 11,6 km. Zwyciężył Mykhayko Iveruk z Równego z czasem 37 min 8 sek. Wśród kobiet najszybsza była Ewa Furmianik ze Świerży

Uczestnicy biegli, aby uczcić pamięć ofiar byłego hitlerowskiego obozu zagłady w Sobiborze. W tym roku przypada 75. rocznica powstania więźniów i likwidacji obozu, w którym śmierć ponosiło ok. 180 tys. osób. Tego dnia oficjalne uroczystości miały miej scena terenie muzeum obozu w Sobiborze z udziałem m.in. wicepremiera Piotra Glińskiego.

W zawodach uczestniczyły dzieci, młodzież i dorośli. Przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych i gimnazjaliści rywalizowali na Rynku wokół Czworoboku we Włodawie. W biegu głównym zawodnicy rywalizowali w kategoriach „open” kobiet i mężczyzn. Trasa biegu głównego liczyła 11,6 km. Biegacze wystartowali niedaleko bocznicy kolejowej w Sobiborze, skąd ofiary szły do komór gazowych, by przez las i Orchówka dotrzeć na włodawski rynek.

[wp_ad_camp_4]

Sponsorem głównym zawodów było włodawskie MPGK. Nagrody i upominki zwycięzcom wręczali m.in. burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński i wiceprzewodniczący Rady Powiatu – Janusz A. Kloc. Głównym organizatorem imprezy, przy której pomagali m.in.: pracownicy WDK, nauczyciele, policja, straż miejska, zespół medyczny pogotowia ratunkowego oraz wolontariusze, był włodawski MOSiR.

Wyniki:

Bieg główny kobiet:

1. Ewa Furmanik (Świerże) – 47,31;

2. Justyna Trzaskalska (Terespol) - 49,20;

3. Anna Chustecka (Wisznice) – 49,22.

Bieg główny mężczyzn:

1. M. Iveruk (Równe) – 37,08;

2. Łukasz Nestorowicz (Stańkow) – 38,15;

3. Piotr Guzina (Mircze) – 39,11.

Najlepszymi zawodnikami z powiatu włodawskiego, którzy uplasowali się w pierwszej dziesiątce był: 

Tomasz Pawłowski z Lacka –  miejsce 7 w klasyfikacji generalnej, czas 42:18

Dejer Dominik  KS Tęcza Włodawa  –  miejsce 8 w klasyfikacji generalnej, czas 42:39

Zaraz za  pierwszą dziesiątką na miejscu 11 Leśniak Piotr  das team, Włodawa, czas 45:44

Pełne wyniki czasowe biegaczy XIX Biegu Sobiborskiego  na stronie  http://www.zmierzymyczas.pl

 

/ź/ powiatwlodawski.pl,zmierzymyczas.pl

 

Sensacja!

Kandydat na wójta gminy Włodawa Andrzej Rabczewski z Suszna, reprezentujący barwy Włodawa Biega, który zadeklarował, że obiegnie "całą gminę Włodawa" pod hasłem Bieg granicami Gminy Włodawa został sklasyfikowany na ostatnim miejscu w tabeli wyników XIX Biegu Sobiborskiego - Patrz wyniki / ostatnie miejsce w tabeli /

Stare kibicowskie przysłowie w takiej sytuację, mówi że:
"Ale jak obróci się tabelę. To kto będzie na czele? :)"

 
data publikacji: 15/10/18

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Sławatycze: XI Biegi Radziwiłłowskie - Relacja

Sławatycze: XI Biegi Radziwiłłowskie - Relacja

11 października br. odbyły się Biegi Radziwiłłowskie na gminnym stadionie sportowym w Sławatyczach. W zawodach wzięło udział 283 biegaczy. Jest to już XI edycja biegów organizowana i współfinansowana wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Białej Podlaskiej. Tegoroczna edycja biegów przypadła w 3 rocznicę uroczystości nadania gminie herbu, sztandaru, flagi, łańcuchów, pieczęci i baneru.

Sławatycze: XI Biegi Radziwiłłowskie - Relacja

Impreza miała na celu uczczenie pamięci rodu Radziwiłłów właścicieli Państwa Sławatyckiego klucza dóbr bialskich jak też wyłonienie najlepszych biegaczy w różnych kat. wiekowych. Uroczystego otwarcia imprezy dokonał Wójt Gminy Sławatycze Grzegorz Kiec.

Odbyło się 16 biegów w różnych kategoriach wiekowych.

  • dziewczęta 2012 i mł. bieg na 300m Bieg Przedszkolaka – Lena Kiec,  Wiktoria Miłosz, Maria Sawicka, Klaudia Trybuchowicz, Hanna Kwietniewska, Daria Gierlińska;
  • chłopcy 2012 i mł. bieg na 300m Bieg Przedszkolaka – Szymon Chomiczewski, Kacper Holc, Grzegorz Komacha, Antoni Kostera, Bartosz Chmiel, Mikołaj Zagajski;
  • dziewczęta 2010/2011 bieg na 500m – Maja Zagajska, Amelia Olszówka, Emilia Marczuk, Magdalena Wołosiuk, Sandra Sławecka, Nina Panasiuk;
  • chłopcy 2010/2011 bieg na 500m – Gabriel Łuciuk, Dawid Lipka, Paweł Trzeciak, Kacper Świątkowski, Bartosz Bobruk, Michał Grajko;
  • dziewczęta 2008-2009 bieg na 500m Justyna Sacharczuk, Amelia Skibińska, Maja Sabat, Laura Andrzejewicz, Antonina Kowal, Sandra Moszkowska;
  • chłopcy 2008-2009 bieg na 700m – Jan Jarmoszewicz, Hubert Marczak, Szymon Matczuk, Grzegorz Miśkowiec, Piotr Woszkiel, Szymon Świderski;
  • dziewczęta 2007 bieg na 700m – Emilia Iwańczuk, Joanna Jaroszuk, Aleksandra Sikora, Dominika Ostapowicz, Patrycja Komarzeniec, Kaja Pawlik;
  • chłopcy 2007 bieg  na 700 m – Oliwier Jabkiewicz, Wiktor Chaciówka, Jakub Chyb, Gabriel Radkiewicz, Bartosz Maciejewski, Paweł Onyszczuk;
  • dziewczęta 2006 bieg na 700 m – Maja Witowska, Judyta Osik, Zofia Sabat, Maria Dejneka, Kinga Danieluk, Diana Hałaszuk;
  • [wp_ad_camp_4]
  • chłopcy 2006 bieg na 1000 m – Michał Wnukowicz, Michał Woszkiel, Łukasz Marecki, Dariusz Krukowski, Filip Tarasiuk, Krzysztof Romańczuk;
  • dziewczęta 2005 na 1000m – Izabela Marczak, Julia Matczuk, Oliwia Bonik, Patrycja Gawłowska, Wiktoria Nikoniuk, Katarzyna Wasilewska;
  • chłopcy 2005 bieg na 1000m – Michał Zagajski, Mateusz Cenian, Fabian Sławecki, Bartek Buczyński, Kacper Pawlik, Karol Jastrzębski;
  • dziewczęta 2003-2004 bieg na 1000m- Patrycja Stolarczuk, Emilia Magier, Aleksandra Lipka, Julita Jaroszkiewicz, Izabela Ryl, Wioletta Lipka;
  • chłopcy 2003-2004 bieg na 1500m – Adam Chech, Michał Wołosiuk, Igor Prokopiuk, Jakub Falkiewicz, Michał Onyszczuk, Mikołaj Wasilczyk;
  • open kobiet bieg na 2000m – Izabela Marczak, Emilia Iwańczuk, Maria Markowska, Amelia Skibińska, Justyna Sacharczuk, Katarzyna Wasilewska
  • open mężczyzn bieg na 3000 m – Damian Zagajski, Przemysław Chmiel, Michał Wołosiuk, Dawid Chomiczewski, Michał Zagajski, Fabian Sławecki;

Sławatycze: XI Biegi Radziwiłłowskie - Relacja

W biegach uczestniczyły dzieci i młodzież ze podstawowych, gimnazjum i średnich reprezentująca gminy: Zalesie, Piszczac, Tuczna, Kodeń, Sosnówka, Hanna i Sławatycze. Zawodnicy, którzy zajęli miejsca I-III otrzymali medale i dyplomy, natomiast za miejsca IV-VI pamiątkowe dyplomy. Zwycięzcy kat. open kobiet i mężczyzn otrzymali okolicznościowe puchary.

Sławatycze: XI Biegi Radziwiłłowskie - Relacja

Nagrody i wyróżnienia wręczali: Wójt Gminy Grzegorz Kiec i Dyrektor Zespołu Szkół Mariusz Oleszczuk. Sędzią głównym biegów był Bogdan Bandzerewicz, sędzią starterem Andrzej Łuciuk nauczyciele wychowania fizycznego miejscowego Zespołu Szkół. Spikerkę zawodów prowadził Bolesław Szulej dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury. Uczestnicy biegów otrzymali batoniki regeneracyjne oraz herbatę. Organizatorem imprezy był Zespół Szkół i Gminny Ośrodek Kultury w Sławatyczach. Patronat medialny sprawowali Radio Biper i Gościniec Bialski.

/ź/ slawatycze.pl

data publikacji: 13/10/18

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

112: Najbardziej rozpoznawalny dzielnicowy 2018 - wyniki

112: Najbardziej rozpoznawalnego dzielnicowego 2018 - wynikiWe Włodawie zakończył się plebiscyt na najbardziej rozpoznawalny dzielnicowy powiatu włodawskiego. Został nim asp. szt. Tomasz Tureniec – dzielnicowy gminy Włodawa.

Dzisiaj w Komendzie Powiatowej Policji we Włodawie odbyło się podsumowanie plebiscytu na „Najbardziej rozpoznawalnego dzielnicowego powiatu włodawskiego 2018 roku”. Organizatorami plebiscytu były Komenda Powiatowa Policji we Włodawie oraz Redakcja Tygodnika „Nowy Tydzień”.

112: Najbardziej rozpoznawalny dzielnicowy 2018 - wyniki

Głosami czytelników „Nowego Tygodnia” najbardziej rozpoznawalnym dzielnicowym został asp. szt. Tomasz Tureniec - na co dzień dzielnicowy rejonu 3 Zespołu Dzielnicowych Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego włodawskiej komendy, obsługujący teren gm. Włodawa.

[wp_ad_camp_4]

Kolejne miejsca zajęli: st.sierż. Anna Tomasiewicz - dzielnicowa rejonu 1 KPP we Włodawie oraz asp. Michał Pyrzyna - dzielnicowy rejonu 5 Posterunku Policji w Woli Uhruskiej.

A.W.

/ź/ policja.gov.pl

loading...

 

data publikacji: 13/10/18

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Sport: Pierwsze miejsce strażaków z Włodawy /wideo/

Sport: Pierwsze miejsce strażaków z WłodawyDrużyna Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Włodawie zdobyła pierwsze miejsce w halowym turnieju piłki nożnej o puchar Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie. Turniej rozegrany był w Hali Sportowej MOSiR w Chełmie w dniu 3 października 2018 r.

Brały w nim udział drużyny składające się wyłącznie ze strażaków Państwowej Straży Pożarnej. Przyjechały drużyny z 8 komend między innymi z: Lublina, Świdnika, Opola Lubelskiego, Chełma, Hrubieszowa, Zamościa, Biłgoraja i Włodawy. Po rozgrywkach grupowych do finału zakwalifikowały się drużyny z Lublina, Zamościa, Biłgoraja i Włodawy.

Sport: Pierwsze miejsce strażaków z Włodawy

Po bardzo zaciętym meczu z Zamościem, który ostatecznie wygraliśmy przyszło nam rywalizować w finale o pierwsze miejsce z drużyną z Lublina. Wygraliśmy ten mecz po rzutach karnych tym samym zdobywając puchar i pierwsze miejsce wśród wszystkich Komend Państwowej Straży Pożarnej woj. Lubelskiego. Jest to historyczne zwycięstwo, nie byliśmy dotąd mistrzami w halową piłkę nożną.

[wp_ad_camp_4]

Puchar zdobyła drużyna w składzie: asp. sztab. Chaciówka Dariusz - kierownik drużyny, mł. asp. Nielipiuk Artur, asp. Dyczkowski Łukasz - bramkarz, kpt. Chomik Wojciech, sekc. Zdolski Norbert, st. str. Czarnota Kacper, st. sekc. Krynica Piotr, sekc, Budzyński Adam, st. str. Gołąb Mateusz. Królem strzelców i najlepszym zawodnikiem turnieju został mł. asp. Nielipiuk Artur

/ź/ strazwlodawa.pl

tv.wlodawa.net/Zastepca Dowodcy JRG
masz wideo wyślij nam link:. echo@wlodawa.net
loading...
 
data publikacji: 11/10/18

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Włodawa: Zostań Żołnierzem Niepodległej

Włodawa: Zostań Żołnierzem Niepodległej rekrutacja do wojska, zaciąg do wojska polskiego

W najbliższą niedzielę (14.10) i poniedziałek (15.10) Wojskowa Komisja Uzupełnień w Chełmie zaprasza do punktu informacyjnego, który zostanie ustawiony na placu przy Czworoboku.

W godzinach 9-14 będzie można uzyskać szczegółowe informacje o naborze do wszystkich rodzajów służby wojskowej.

Włodawa:

[wp_ad_camp_4]

Punkt informacyjny jest częścią kampanii promocyjno-informacyjnej Ministerstwa Obrony Narodowej prowadzonej pod hasłem „Zostań Żołnierzem Niepodległej”.

 

/ź/ wlodawa.eu, mon.gov.pl

data publikacji: 09/10/18

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Sport: KS Znicz Siennica Różana vs Bug Hanna 5:3 (1:1) /wideo/

tv.wlodawa.net/adrianmanu20
masz wideo wyślij nam link:. echo@wlodawa.net

[wp_ad_camp_4]

Bramki: Hubert KowalikArek JaworskiPatryk Korszeń

Skład: Kamil Karwatiuk (c) - Łukasz Babkiewicz, Maciej Baj, Paweł Głowacki (Patryk Korszeń), Wojtek Jurczuk - Daniel Litwin, Adam Garal, Hubert Kowalik, Łukasz Sarnacki, Daniel Ignatiuk - Arek Jaworski

Rezerwowi: Adrian Pietruczyk, Patryk Korszeń

Trener: Mirosław Włodarczyk

Kierownik drużyny: Piotr Książek

Drużynie Zniczu należą się ogromne brawa za ambicje i zaangażowanie, które pokazali w tym meczu. Gratulujemy wygranej i mamy nadzieje, że w następnej rundzie w Hannie stworzymy jeszcze lepsze widowisko 

Data: 7 października boisko w Siennicy Różana 

/ź/ fb://bughanna.oficjalna

data publikacji: 09/10/18

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Włodawa: Tajemniczy las w miejskiej bibliotece

Włodawa: Tajemniczy las w miejskiej biblioteceBlisko osiemdziesiąt osób wzięło udział w otwarciu wystawy (03.10.2018 r.) prac uczniów klas VIII a i VIII c ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. gen. F. Kleeberga we Włodawie. Wydarzenie w pełni wpisało się w hasło biblioteki:

SŁOWO – MUZYKA – OBRAZ, zachowując jednocześnie motyw drzewa jako elementu przewodniego.  Uczestnicy usłyszeli wiersz Czesławy Michańskiej „Drzewem być", dzięki występowi Zespołu wokalnego Canto (pod opieką pani Iwony Szwaj) ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. gen. F. Kleeberga we Włodawie mogli delektować się muzyką, by następnie obejrzeć swoje prace prezentowane w Galerii Na Piętrze, miejscu przeznaczonemu na promocję młodych talentów.

Włodawa: Tajemniczy las w miejskiej bibliotece

Wśród uczestników wernisażu znaleźli się uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 3, rodzice młodych artystów oraz biblioteczny Klub Emeryt :) pl. Na zakończenie wydarzenia nie zabrakło słodkiego poczęstunku ufundowanego przez obie klasy.

[wp_ad_camp_4]

Włodawa: Tajemniczy las w miejskiej bibliotece

Wystawa „Tajemniczy las" prezentowana w Galerii Na Piętrze MBP Włodawa składa się z prac powstałych pod kierunkiem pani Iwony Szwaj. Obrazy, wykonane przez młodych artystów, przedstawiają zagadkowe drzewa. Motyw drzewa odnajdujemy też w książkach prezentowanych w gablocie – drzewo w sztuce, malarstwie, literaturze, poezji. Pomysłodawca i współorganizator wydarzenia: pani Iwona Szwaj. Wystawa będzie dostępna w Galerii Na Piętrze do końca października 2018 r.

Edyta Pietrzak

/ź/ mbpwlodawa.pl.eu

 

data publikacji: 09/10/18

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Włodawa: Piknik Ekologiczny

Włodawa: Piknik Ekologiczny na rynku we Włodawie

 

W sobotnie popołudnie plac przy włodawskim Czworoboku zamienił się w ogromny ekologiczny plac zabaw. Wszystko za sprawą pikniku ekologicznego, który został zorganizowany w ramach kampanii informacyjno-promocyjnej projektu pt. „Włodawa-miasto z energią-oświetlenie uliczne”, współfinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego 2014-2020, Działania 5.5 Promocja nisko-emisyjności.

Włodawa: Piknik Ekologiczny na rynku we Włodawie

[wp_ad_camp_4]

Poprzez zabawę oraz liczne konkursy najmłodsi mieszkańcy Włodawy pogłębiali swoją wiedzę na temat oszczędzania energii, segregowania śmieci i innych zagadnień z zakresu ekologii.  Piknik był również okazją do wysłuchania laureatów Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Przyrodniczej – dzieci z włodawskich szkół oraz Młodzieżowego Domu Kultury we Włodawie. Uśmiechnięte buzie dzieci to najlepszy dowód na to że dbanie o środowisko może być naprawdę dobra zabawą.

/ź/ wlodawa.eu

data publikacji: 09/10/18

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy