Turniej - Strona 60 z 68 - wlodawa.NET

Świąteczny konkurs w Korolówce

Konkurs w Korolówce w internacie

W dniu 15.12.2016 roku w internacie nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na Najpiękniejszą świąteczną dekorację pokoju”. Konkurs skierowany był do wszystkich wychowanków internatu i miał na celu kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych, rozwijanie kreatywności oraz współpracy w grupie. Do konkursu przystąpiło 10 pokoi.

Jury w składzie: kierownik internatu p. Magdalena Ostrowicka, wychowawca p. Jolanta Pogonowska oraz wychowankowie Rafał Szabat i Łukasz Wegiera oceniało dekoracje według następujących kryteriów: oryginalność kompozycji świątecznej,staranność wykonania, samodzielność, ogólny ład i porządek w pokoju oraz wrażenia estetyczne.

[wp_ad_camp_2][wp_ad_camp_3]

W konkursie zwyciężyły dziewczęta z pokoju 211: Andżelika Borowska, Katarzyna Kisiel, drugie miejsce zajęły wychowanki z pokoju 209: Joanna Kopiel, Ewelina Działakiewicz, Anna Hasioli, a trzecie wychowanki z pokoju 214: Karolina Babut, Amelia Mazurek, Maja Adamczyk.

Konkurs w Korolówce w internacie

Wyróżnienie otrzymały dziewczęta z pokoju 206: Karolina Szwalikowska, Natalia Biernacka, Jowita Szczerba. Serdecznie gratulujemy!

Organizatorem konkursu był Samorząd Internatu wraz z opiekunem p. Jolantą Pogonowską.

Galeria zdjęć z konkursu świątecznego TU w tym linku

Jolanta Pogonowska

źródło: http://www.zsr-korolowka.pl/

[mapsmarker marker="1"]

data publikacji: 22/12/16

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

My Słowianie to spektakl Grupy Nadaktywnej

My Słowianie - Spektakl, Włodawa

Nastał grudzień, a wraz z nim zakończenie kolejnego sezonu teatralnego. Zgodnie z tradycją spotykaliśmy się w każdą środę od początku września na próbach do spektaklu zatytułowanego „My Słowianie”. Wspólnie odkrywaliśmy to, co otrzymaliśmy w genach, nie od mamy – jak mówi tekst popularnej piosenki, ale od dużo wcześniejszych przodków, którzy zapoczątkowali Księstwo Wiślan.

Najnowsza propozycja to prezentacja słowiańskich zwyczajów, obrzędów i wierzeń wpleciona w pełną tajemnicy i magii historię młodzieńczego pragnienia miłości. Niewątpliwe atuty widowiska to piękne stroje i przeplatająca dialogi bohaterów porywająca muzyka nawiązująca do tradycji plemiennych.

Sceniczne szlaki przecieraliśmy 27 listopada 2016 r. podczas „XVIII Przeglądu Widowisk Obrzędowych w Hańsku”, którego organizatorami są Starostwo Powiatowe we Włodawie, Gminę Hańsk oraz Gminny Ośrodek Kultury w Hańsku. Nietypowe podejście do tematu zyskało uznanie publiczności wyrażone licznymi ciepłymi słowami.

Korzystając z dobrych rad jury popracowaliśmy nad scenariuszem i gestami scenicznymi, abo po raz kolejny zaprezentować się 9 grudnia w Sali Widowiskowej Włodawskiego Domu Kultury wypełnionej po brzegi uczniami włodawskich szkół podstawowych.

Ostatni występ miał miejsce 12 grudnia i nie mógł odbyć się nigdzie indziej jak w Galerii Na Parterze naszej biblioteki. W powietrzu wyczuwalna była już atmosfera nadchodzących świąt i gorące wsparcie bliskich oraz... nauczycieli, zwabionych ciekawością zobaczenia swoich podopiecznych w nowych, artystycznych okolicznościach.

[wp_ad_camp_4]

Cała jesień upłynęła nam nie tylko na próbach i przygotowaniach, ale też na zabawie, żartach i wspólnym śmiechu. Nie zabrakło też elementów profilaktyki, bowiem działania grupy finansowane są ze środków Miejskiej Komisji profilaktyki i Rozwiązywania problemów alkoholowych we Włodawie. Dodatkowe ćwiczenia związane z tą dziedziną odbywały się pod hasłem „STOP Przemocy” i uczyły młodzież reagowania na przejawy agresji, szczególnie wśród rówieśników.

My Słowianie - Spektakl, Włodawa

Szanowna Komisji, jeszcze raz dziękujemy!

scenariusz i reżyseria: Krystyna Skrabek
wsparcie biblioteczne: Joanna Orzeszko, Urszula Panasiuk
wykonanie kostiumów: Agnieszka Parczewska

Pani Agnieszko, składamy szczególnie gorące podziękowania!!! :)

Zapraszamy do obejrzenia galerii podsumowującej minione miesiące.

Urszula Panasiuk

źródło:  mbpwlodawa.pl/

 

data publikacji: 21/12/16

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Gimnazjaliści z Włodawy otrzymali stypendia

Gimnazjum Włodawa Laureaci

W piątek, 9 grudnia, młodzież Lubelszczyzny prezentowała się w blasku fleszy na wielkiej scenie Centrum Spotkania Kultury w Lublinie, gdzie odbywała się gala wręczenia stypendiów Zarządu Województwa Lubelskiego. Wśród 450 najbardziej uzdolnionych gimnazjalistów, znalazło się aż dziesięcioro z Publicznego Gimnazjum nr 1 we Włodawie.

Zwycięzcy otrzymali z rąk Wicemarszałka Województwa Lubelskiego, pana Krzysztofa Grabczuka, stypendia naukowe w ramach programu „Lubelskie wspiera uzdolnionych 2016 – 2017”. Aby uzyskać znaczące wsparcie finansowe w ramach tego programu, aplikujący uczniowie musieli udowodnić swoje sukcesy odniesione na polu naukowym, sportowym i artystycznym na przestrzeni ostatnich trzech lat. Ten spektakularny, bezprecedensowy sukces zawdzięczają swojej ciężkiej pracy, talentom oraz wsparciu rodziców i nauczycieli.

[wp_ad_camp_4]

Szlachetne grono stypendystów z PG nr 1 to: Patrycja Barańska, Alicja Borowska, Kajetan Dudzik, Michał Jarząbek, Kaja Kościuk, Nina Krzemińska, Ada Makarewicz, Kinga Melańczuk, Katarzyna Szwaj oraz Julia Tułacz. Gratulujemy i jesteśmy z Was dumni!

Dziękujemy wychowawcom klas, paniom: Marzannie Kolemczuk, Katarzynie Pruszkowskiej i Joannie Żurawskiej oraz sekretarzowi szkoły – pani Teresie Lis, za merytoryczne wsparcie przy gromadzeniu dokumentów i wypełnianiu aplikacji.

źródło: www.wlodawa.eu

 

data publikacji: 20/12/16

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Przegląd Widowisk w Hańsku

Kultura, GOK, Hańsk, Jasełka, Włodawa, Powiat, Kultura

(27 listopada) Pięć zespołów obrzędowych z powiatu włodawskiego uczestniczyło XVIII Powiatowym Przeglądzie Widowisk Obrzędowych w Hańsku. Jego organizatorem byli: wójt gminy Hańsk, Starostwo Powiatowe we Włodawie oraz Gminny Ośrodek Kultury w Hańsku. Tradycyjnie przesłuchania konkursowe miał miejsce w sali widowiskowej GOK-u w Hańsku.

Celem przeglądu jest odszukanie i przypomnienie tradycyjnych zwyczajów i obrzędów ludowych, starych pieśni i ginących zawodów, upowszechnienie ich przez prezentację. Podczas Przeglądu oficjalnego nie zabrakło Adama Panasiuka - wicestarosty włodawskiego, gospodarza gminy – wójta Marka Kopieniaka, Romualda Prylla - sekretarza gminy i przewodniczącego Rady Powiatu we Włodawie, Ariela Struskiego - dyrektora GOK-u w Hańsku.

[wp_ad_camp_4]

W programie prezentacji widzowie mieli możliwość obejrzenia widowisk przygotowanych przez: Zespół Obrzędowy z Hańska przedstawił „Wilię św. Jana”, Szkolne Koło Teatralne Korale z ZS Centrum Kształcenia Rolniczego w Korolówce „Koledników”, Zespół Folklorystyczny „Jutrzenka” z Dołhobród „Przygotowanie posagu weselnego”, Zespół „Załuczanie” z Załucza Starego „Sprzątanie ogrodów” i Grupa Nadaktywna z Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie „My Słowianie”.

Jury w składzie – Andrzej Sar (WOK w Lublinie), Iwona Niewczas (WOK w Lublinie) i Danuta Głouszek (SP we Włodawie) najwyżej oceniono zespół z Hańska, następnie z Dołhobród i z Korolówki-Osady.
Po odbyciu wszystkich eliminacji powiatowych zespoły zostaną powiadomione o nominacji na Międzywojewódzki Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych w Tarnogrodzie.  Organizatorzy przewidzieli również atrakcje towarzyszące, a były nimi: kiermasz książki, kiermasz rękodzieła artystycznego w GOK-u w Hańsku.

źródło: www.powiatwlodawski.pl

[mapsmarker marker="53"]

data publikacji: 02/12/16

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

"Modrzak" najlepszy w województwie

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 i II Liceum Ogólnokształcące we Włodawie,  Tenis Stołowy, SMS, Włodawa, Turniej, Sport, Szkoła, Powiat

W dniu 24 listopada 2016r. w Hrubieszowie odbyła się Wojewódzka Licealiada w Tenisie Stołowym Indywidualnym. Turniej rozegrano systemem rosyjskim. Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 i II Liceum Ogólnokształcące we Włodawie reprezentowała silna ekipa 4 dziewcząt i 3 chłopców. Reprezentacja zaliczyła świetny występ w ogólnej rywalizacji.

[wp_ad_camp_4]

W kategorii dziewcząt wygrała Natalia Danaj, która nie dała szans swoim przeciwniczkom. Dobrym występem popisała się również Klaudia Błaszczuk zajmując 5 miejsce, z kolei Natalia Gromek uplasowała się na miejscu 9-12, Weronika Litkowiec zajęła dalsze miejsce.

[wp_ad_camp_2][wp_ad_camp_3]

W kategorii chłopców zwyciężył Arkadiusz Żuk, niepokonany do końca turnieju, jego koledzy z drużyny zajęli kolejno miejsca: Sylwester Włoszek 7-8 i Kamil Hamziuk 9-12. Zasługą tego sukcesu była postawa zawodników i zaangażowanie szkoleniowców z klubu SMS Włodawa i MOSiR Włodawa. Opiekunem drużyny dziewcząt i chłopców był Mariusz Kuśmirek nauczyciel wychowania fizycznego.

źródło: http://www.2lo.wlodawa.pl/

[mapsmarker marker="1"]

data publikacji: 27/11/16

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

IV Sławatycki Przegląd Chórów i Scholi "Jak Paciorki Różańca"

Chóry, Kultura, Koncert, Sławatycze, Powiat, Region, Konkurs

W dniu 23.10.2016r. w kościele parafialnym spotkały się schole i chóry na IV Przeglądzie „Jak Paciorki Różańca”. O godz. 13.00 uczestników i słuchaczy powitał ks. Proboszcz Mirosław Krupski zapraszając wszystkich do wsłuchania się w prezentowane utwory ku czci Matki Bożej Różańcowej. Jako pierwsza zaprezentowała się schola „Nadbużańskie Słowiki”, którą prowadzi Elżbieta Gruszkowska.

Dziewczęta śpiewają od 2009 roku przy Gminnym Ośrodku Kultury w Sławatyczach. Wykonały dwa utwory: Maryjo czy Ty wiesz i Nasz Bóg. W dalszej części zaprezentowała się schola „Uratowani”, którą prowadzi Barbara Sacharczuk. W repertuarze zaprezentowały: Matko, która nas znasz, Magnificat – Uwielbiam Cię i Maryjo czy już wiesz.

Po prezentacjach w kat. schole, rozpoczęły się występy chórów. Jako pierwszy zaśpiewał chór męski AVE ze Sławatycz wykonując trzy utwory: Różańcowa Pani nieba i ziemi w oprac. Pawła Seligmana, Maryjo my Twe dzieci - Antoniego Chlondowskiego i Stabat Mater Dolorosa - Zoltana Kodaly. Chór istnieje od 2009 roku prowadzi go Ludwik Sławiński. W dalszej kolejności zaprezentował się chór parafialny z Huszczy pod dyrekcją Piotra Kornieckiego. Zaśpiewał: Zdrowaś bądź Maryja – H. M. Góreckiego i Matko Najświętsza tegoż autora. Chociaż istnieje od trzech lat to piękne wykonanie, czystość intonacji i dbałość o szczegóły zachwyciły publiczność.

[wp_ad_camp_4]

Na zakończenie zaprezentowali się schola i chór z Łomaz z Parafii Apostołów Piotra i Pawła pod dyrekcją Pawła Tokarskiego; zaśpiewali: Maryjo ja Twe dziecię - A. Chlondowskiego, Zdrowaś Królewno Wyborna – Andrzeja Koszewskiego i Ojcze Kamieni- autor nieznany. Wielopokoleniowa grupa ubrana w jasne peleryny swoim żywiołowym wykonaniem zachwyciła zgromadzoną publiczność. Występy schol i chórów były nagradzane głośnymi oklaskami. Gościnnie poza konkursem przeglądu w repertuarze pieśni maryjnej wystąpiły wokalistki z miejscowego GOK: Elżbieta Gruszkowska, Izabela Jaszczuk, Weronika Michalczuk.

Cały koncert to było przybliżenie wyższych przeżyć i wrażeń artystycznych. Po zakończeniu prezentacji dyrygenci chórów dokonali wyboru Grand Prix. W kategorii chóry Grand Prix zdobył Chór „AVE” ze Sławatycz, natomiast w kategorii scholi zdobyła Schola „Nadbużańskie Słowiki” ze Sławatycz otrzymując w nagrodę ręcznie zdobione szklane wazony. Wszystkie chóry i schole otrzymały kryształowe figurki oraz grawertony z wizerunkiem Matki Bożej Różańcowej z podziękowaniem za trud, zaangażowanie i wrażenie artystyczne, które pozostawiły w Sławatyczach.

[wp_ad_camp_2][wp_ad_camp_3]

Po występach wszyscy uczestnicy przeglądu udali się do miejscowego Zespołu Szkół na wspólny obiad przygotowany przez niezawodne Panie z miejscowej kuchni i tradycyjne sławatyckie lody ufundowane przez Magdalenę i Andrzeja Chyz. Organizatorami i sponsorami Przeglądu byli: Proboszcz Parafii p.w. MBR w Sławatyczach, Wójt Gminy Sławatycze, Zespół Szkół i Gminny Ośrodek Kultury w Sławatyczach.

Chóry, Kultura, Koncert, Sławatycze, Powiat, Region, Konkurs

Obszerna galeria zdjęć na stronie Gminy Sławatycze

Tekst: B. Szulej Foto: K. Spólna

źródło: www.slawatycze.pl

data publikacji: 26/11/16

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Modrzewski zdominował rejon

Tenis Stołowy, Sport, Chełm,  ZSZ Nr 1 i II LO Włodawa, Region, Powiat,  SMS

W hali MOSiR w Chełmie 16 listopada 2016 r. odbyła się rejonowa licealiada w indywidualnym tenisie stołowym szkół powiatu łęczyńskiego, świdnickiego, chełmskiego i włodawskiego. Uczniowie ZSZ Nr 1 i II LO we Włodawie zajęli czołowe miejsca.

[wp_ad_camp_4]

Mistrzynią rejonu została Natalia Danaj, III miejsce zajęła Klaudia Błaszczuk, IV miejsce Natalia Gromek, a V miejsce Weronika Litkowiec. Wśród chłopców zwyciężył Arkadiusz Żuk, II miejsce zajął Sylwester Włoszek i III miejsce Kamil Hamziuk. Wszyscy wymienieni awansowali do zawodów wojewódzkich i będą reprezentować naszą szkołę.

[wp_ad_camp_2][wp_ad_camp_3]

Osiągnięte wyniki sportowe to efekt ciężkich treningów: Natalii, Weroniki, Arkadiusza, Kamila i Sylwka w klubie SMS Włodawa, w którym trenerem jest Adam Płodzień, a Klaudii i Natalii w klubie MOSiR Włodawa pod okiem Andrzej Kozieradzki. Opiekunem naszych uczniów był Mariusz Kuśmirek - nauczyciel wychowania fizycznego. Dziękujemy im za osiągnięte wyniki i życzymy zajęcia jak najlepszych miejsc w finale wojewódzkim.

źródło: http://www.2lo.wlodawa.pl/

[mapsmarker marker="1"]

data publikacji: 20/11/16

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Sport: Dziewczyny które zwojują Świat – Dominika i Monika

kinkboksing-wlodawa  Dominika Jagiełłowicz Monika Konieczna

W dniach 04 – 06.11.2016 w miejscowości Dwikozy/koło Sandomierza odbył się Puchar Polski w kickboxingu seniorów, juniorów i kadetów, w wersjach pointfighting, light-contact oraz kick-light. Z włodawskiego klubu „Skorpion” MKS „Mechanik” Włodawa w zawodach brały udział trzy zawodniczki oraz jeden zawodnik. W kategorii juniorek – 60 kg Dominika Jagiełłowicz (kapitan drużyny) debiutowała w walkach z kopnięciami w uda i spisała się bardzo dobrze wygrywając pierwszą walkę – mimo kontuzji – wysoko na punkty.

[wp_ad_camp_4]

Drugi pojedynek jak się okazało z późniejszą Mistrzynią Polski, kadrowiczką, Sylwią Kaliś, Dominika rozpoczęła również bardzo dobrze, niestety po jednej z akcji kontuzja piszczela i stopy dała o sobie znać i trener podjął decyzje o przerwaniu pojedynku. W efekcie Dominika Jagięłłowicz zdobyła brązowy medal wśród juniorów. Na swoim koncie ma już m.in. tytuł Mistrzyni Polski oraz start na Mistrzostwach Europy w Hiszpanii.

Drugą zawodniczką która wystartowała była bezkonkurencyjna Monika Konieczna. Obecna Mistrzyni Polski która nie dawno wróciła z Mistrzostw Świata z Irlandii nie dała szans rywalkom i w finale w kat 55 kg, bezlitośnie pokonała zawodniczkę Natalia Piętkę dorzucając do Mistrzostwa Polski, Puchar Polski i pozostając ciągle niepokonaną zawodniczka w kraju.

Dwa medale (srebrny w walkach pointfighting i brązowy w walce ciągłej) zdobyła w kat 47 kg plus kadetek młodszych Amelia Olszewska.Był to jej debiut w tak dużej imprezie organizowanej przez Polski Związek Kickboxingu. Kolejnym zawodnikiem, debiutantem i zarazem rodzynkiem, był najmłodszy w ekipie Bartosz Linkiewicz, który startował w kat. -32 kg kadetów młodszych. Bartek niestety przegrał na punkty w pierwszej walce pozostawiając jednak po sobie dobre wrażenie z debiutu.

Dominika i Monika idą śladem Beaty Rusieckiej i Małgorzaty „Zadry”Chomy. Ciężka praca na treningach, wsparcie władz miasta i powiatu, oraz sponsorów – firma „Handbud” i „Hotel DROB” daje nadzieję na kolejne sukcesy.

źródło: www.wlodawa.eu

data publikacji: 16/11/16

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

II Seniorska Jesienna Ballada

II Seniorska Jesienna Ballada, Włodawa, WDK, Koncert, Oswiata, Powiat, Włodawa, Senior, Kino Seniorzy z całej Polski zjechali do Włodawy. Okazją do spotkania była II Seniorska Jesienna Ballada zorganizowana przez Oddział Rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów we Włodawie. Uroczystość wspólnie otworzyli Irena Rutkowska–Borgoń Przewodnicząca włodawskiego PZERiI, Burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński oraz Starosta Włodawski Andrzej Romańczuk.

[wp_ad_camp_6][wp_ad_camp_3]

Na scenie Włodawskiego Domu Kultury zaprezentowało się 14 zespołów i 4 solistów między innymi z Lidzbarka Warmińskiego, Kozienic, Kraśnika i Międzyrzeca Podlaskiego. Poziom artystyczny programów przygotowanych przez uczestników był bardzo wysoki co doceniła zgromadzona publiczność.

[wp_ad_camp_5]

II Jesienna Ballada Seniorów była również dobrą okazją do wręczenia Złotych Odznak Honorowych osobom i instytucjom, które aktywnie wspierają działalność PZERiI. Wśród zaproszonych gości byli mi.n. Senator RP Józef Zając, Łucja Pamulska Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej we Włodawie, Przewodniczący Oddziału Okręgowego PZERiI w Chełmie Kazimierz Mazurek oraz dyrektorzy włodawskich jednostek i instytucji.

II Seniorska Jesienna Ballada, Włodawa, WDK, Koncert, Oswiata, Powiat, Włodawa, Senior, Kino

źródło: www.wlodawa.eu

[mapsmarker marker="1"]

data publikacji: 22/10/16

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy