Podczas minionego weekendu doszło do 3 zdarzeń drogowych, w wyniku których łącznie 7 osób trafiło do szpitala. W sobotę kierujący vw golfem na łuku drogi najprawdopodobniej wpadł w poślizg i zderzył się czołowo z audi. Tego samego dnia kierująca mazdą dachowała po tym jak nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze. Ostatni wypadek to zderzenie czołowe 2 skuterów kierowanych przez 18 i 16-latka podróżujących z pasażerami.
Warunki panujące na drogach są coraz trudniejsze dlatego kierowcy wsiadając do swoich aut muszą pamiętać o zachowaniu wzmożonej ostrożności podczas prowadzenia swoich pojazdów. W miniony weekend doszło do 3 zdarzeń drogowych, w wyniku których łącznie 7 osób trafiło do szpitala. W sobotę około 7:30 dyżurny włodawskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zderzeniu czołowym 2 aut na drodze wojewódzkiej numer W812, trasa Włodawa-Chełm. Wstępne ustalenia policjantów wskazują, że na łuku jezdni kierujący vw golfem 21-latek z gminy Wyryki wpadł w poślizg i uderzył w jadące z naprzeciwka audi. Samochodem kierował 30-latek z Włodawy wraz z pasażerką. Wszyscy uczestnicy zdarzenia zostali przetransportowani do szpitala.
Zobacz również:.
Hanna: Wypadek busa w miejscowości Zaświatycze
112: Śmiertelny wypadek drogowy Macoszyn Duży
112: Wypadek w Sawinie, nauka jazdy w rowie
Tego samego dnia po godzinie 13 włodawska komenda otrzymała zgłoszenie o pojeździe, który wpadł do rowu w miejscowości Laski Bruskie, droga W819. Policjanci ustalili, że 27-latka z Lublina, która podróżowała mazdą nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze. W efekcie po wcześniejszym przewróceniu pojazdu na dach wjechała do przydrożnego rowu. Kobieta nie odniosła obrażeń w wyniku zdarzenia.

foto: fb/KSRG OSP Hanna
foto: fb/KSRG OSP Hanna
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadków drogowych i apelują o ostrożną i bezpieczną jazdę zwłaszcza teraz kiedy warunki na drogach są coraz trudniejsze.
Sierżant sztabowy Elwira Tadyniewicz
/ź/ policja.gov.pl
Zobacz również:
Więcej...
data publikacji:
Podaj dalej, powiadom znajomych....
Włodawa: Światowy Dzień Nauczyciela za więziennym murem
5 października to Światowy Dzień Nauczyciela pod patronatem UNESCO obchodzony jest od 1994 r. W tym dniu podkreśla się wiodącą rolę nauczycieli w zapewnieniu najwyższej jakości edukacji na wszystkich poziomach nauczania.
Rola Nauczycieli w Centrum Kształcenia Ustawicznego
Nauczyciel to osoba o określonej specjalności zawodowej, odpowiednio przygotowanego do prowadzenia pracy dydaktyczno-wychowawczej w instytucjach oświatowo-wychowawczych. Bywa uważany za jeden z zawodów zaufania publicznego. Zawód nauczyciela występował już w dalekiej starożytności, jednak w innym niż obecnie wymiarze. Kiedyś nauczyciel był pewnego rodzaju wyrocznią, obecnie jego rola została doprecyzowana w systemie oświaty. Nie znaczy to, że nauczyciel jest urzędnikiem wykonującym swoje obowiązki. Dla wychowanków w pewnych sytuacjach powinien być autorytetem i wsparciem. W Centrum Kształcenia Ustawicznego funkcjonującego przy tutejszej jednostce grono pedagogiczne współdziała z działem penitencjarnym, wychowawcą ucznia. Współpraca powyższa jest bardzo istotna dla prawidłowego przebiegu procesu resocjalizacji, bowiem nauka obok pracy, zajęć kulturalno-oświatowych i sportowych, środków terapeutycznych czy podtrzymywania kontaktu z rodziną jest istotnym elementem oddziaływań prowadzonych w stosunku do osób skazanych. Poprzez naukę skazani rozwijają swoje umiejętności i podnoszą kwalifikacje zawodowe co ułatwia późniejsze funkcjonowanie poza murami zakładu karnego.
Przedmioty szkolne w CKU
CKU przy Zakładzie Karnym we Włodawie prowadzi nauczanie na dwóch kursach zawodowych: betoniarz-zbrojarz i stolarz. Oprócz tego część osadzonych pogłębia swoją wiedzę w liceum ogólnokształcącym oraz szkole podstawowej ( zakres siódmej klasy ), gdzie przedmioty nauczane przez kadrę pedagogiczną są takie same jak w innych szkołach publicznych. Są to m.in. j. polski, matematyka, historia, przyroda czy j. angielski odpowiednio do profilu nauczania.
Zobacz również:.
Włodawa: Burmistrz chodzi po szkołach i szuka radnych
Włodawa: Szkoła Muzyczna we Włodawie musi bardziej zadbać o stronę www
Zakaz publikacji list dzieci przyjętych do szkół i przedszkoli na portalach społecznościowych

Ważny pedagog – nauczyciel zajęć praktycznych
Pracę ze słuchaczami w Centrum Kształcenia Ustawicznego przy Zakładzie Karnym we Włodawie prowadzi grono nauczycielskie składające się z piętnastu nauczycieli, Dyrektora CKU oraz sekretarza szkoły. Jednym z pedagogów jest nauczyciel zajęć praktycznych. Aktualnie odbywają się zajęcia praktyczne dla kursu betoniarz-zbrojarz, które są ważnym elementem całego cyklu nauczania kursowego. Celem takich zajęć jest opanowanie przez skazanych – słuchaczy kursu niezbędnych umiejętności zawodowych, które obok wiedzy teoretycznej pozwolą na podjęcie pracy w nauczanym zawodzie. Pod okiem nauczyciela osadzeni uczą się przede wszystkim pracy ze stalą zbrojeniową. Specyfika systemu nauczania w zakładzie karnym wymaga od nauczyciela zajęć praktycznych szerokiej wiedzy, zarówno teoretycznej i praktycznej ale i pewnych umiejętności wychowawczych. Oprócz przekazywania wiedzy praktycznej nauczyciel zajęć praktycznych m.in. organizuje stanowiska do wykonywania zadań dla słuchaczy, uczy samodzielnego myślenia, umiejętności pracy samodzielnej i zespołowej, zwraca uwagę na przepisy bhp i ppoż. podczas wykonywania prac. Wszystkim nauczycielom Centrum Kształcenia Ustawicznego przy Zakładzie Karnym we Włodawie życzymy ciągłej energii, wytrwałości i profesjonalizmu w wykonywaniu trudnej misji nauczania.
opracował: por. Daniel Pręciuk
/ź/ sw.gov.pl
Zobacz również:
Więcej...
data publikacji: 06/04/2016
Podaj dalej, powiadom znajomych....
Sławatycze: Spływ kajakowy brodacze na pożegnanie lata 2020
Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Sławatycze, Firma Aktywny Wypoczynek – Marek Pomietło, Zarząd Oddziału PTTK we Włodawie w dniach 24-27 września wspólnymi siłami zorganizowali 4 dniowy spływ kajakowy po Bugu granicznym na trasie Różanka - Terespol pn. „Brodacze na Pożegnanie Lata”. Honorowym patronatem wydarzenie objęli Marszałek Województwa Lubelskiego Pan Jarosław Stawiarski oraz Wójt Gminy Sławatycze Pan Arkadiusz Misztal. Partnerem wydarzenia było Województwo Lubelskie - „Lubelskie Smakuj Życie!”.
Każdego dnia, niezależnie od pogody w imprezie uczestniczyło ok. 30 osób. Najważniejszym dniem całej imprezy była sobota, podczas której kajakarze po spływie mieli okazję poznać sławatycki zwyczaj żegnania Starego Roku przez Brodaczy. Po zapoznaniu się z obrzędem i zrobieniu wspólnych pamiątkowych zdjęć, grupa została zaproszona na nadbużańską biesiadę, podczas, której nie zabrakło lokalnych smakołyków. Za frykasy odpowiedzialna była Paulina Pietrusik z Kodnia, która idealnie wpisywała się w oficjalne hasła naszego województwa czyli Lubelskie Smakuj Życie lub Chwilo Trwaj.
Zobacz również:.
Granica: Kajakarz przekroczył granicę na rzece Bug /wideo/
112: Pijani kajakarze z Lublina wywrócili się na Bugu /wideo/
Włodawa: Raport mocne i słabe strony Ziemi Włodawskiej 2020
Podczas degustacji przeprowadziliśmy konkurs na najdłuższą brodę wśród uczestników naszego spływu. Niezależne jury złożone z pań, wybrało Szymona Karolczaka z Sieradza Brodaczem Spływu:-). Drugie miejsce zajął Ryszard Milczarek z Zamościa, a trzecie miejsce Tadeusz Osiński z Sieradza. Dzień ten zakończył się przy ognisku, gdzie uczestnicy mogli pośpiewać znane szlagiery przy akompaniamencie kilku gitar. W czwartym dniu kajakowej imprezy "Brodacze na zakończenie lata", przywitaliśmy jesienną pogodę. Stosunkowo niska temperatura i deszcz nie przeszkodziły jednak grupie kajakarzy w spływie naszym ulubionym, najbardziej popularnym odcinkiem Sławatycze - Jabłeczna. Komandorem spływu był Józef Tworek z PTTK we Włodawie, z-ca Komandora spływu był Marek Pomietło prowadzący firmę Aktywny Wypoczynek w Sławatyczach (link kajakowaprzygoda.pl).

Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom imprezy, patronom - Marszałkowi Województwa Lubelskiego - Panu Jarosławowi Stawiarskiemu i Wójtowi Gminy Sławatycze - Panu Arkadiuszowi Misztalowi, za objęcie honorowym patronatem wydarzenia oraz za to, że po raz kolejny mogliśmy zorganizować fajne kajakowe wydarzenie. Patronat medialny i prasowy sprawowały: Słowo Podlasia, Gościniec Bialski, Radio Biper, Podlasie24, Katolickie Radio Podlasie, Biała News.
To były cztery świetnie spędzone dni. Zapraszamy na kolejną edycję za rok oraz w zimie na prawdziwych sławatyckich Brodaczy.
tekst i foto: kajakowaprzygoda.pl
/ź/ slawatycze.pl
Zobacz również:
Więcej...
Podaj dalej, powiadom znajomych....