Włodawa: Dzień Papieski w SOSW - wlodawa.NET


Włodawa: Dzień Papieski w SOSW

Włodawa: Dzień Papieski w SOSW

„Promieniowanie Ojcostwa” – to temat XVIII Dnia Papieskiego, który obchodziliśmy w naszym ośrodku 26 października 2018 r. Nasze serca wypełniła radość i wdzięczność Bogu za życie Papieża Polaka i jego nauczanie. W programie słowno-muzycznym uczniowie przekazali ważne słowa Jana Pawła II dotyczące wartości ojca i jego roli w życiu każdego człowieka.Włodawa: Dzień Papieski w SOSW

Kulminacyjną częścią programu było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pod hasłem: "Promieniowanie Ojcostwa".  Dyplomy i nagrody naszym laureatom wręczał pan dyrektor Piotr Huczuk.

Włodawa: Dzień Papieski w SOSW

Na zakończenie programu cała społeczność szkolna uroczyście zaśpiewała pieśń pt. "Barka". Niespodzianką były słodkie kremówki, które kojarzą się wszystkim dzieciom z naszym ukochanym Janem Pawłem II.

Włodawa: Dzień Papieski w SOSW

Kultywowanie pamięci o tym jednym z największych Polaków wpisane jest w kalendarz uroczystości szkolnych i będzie kontynuowane, gdyż dorasta już pierwsze pokolenie, które nie poznało Papieża Polaka za jego życia. Tym większa potrzeba, aby nieustannie przybliżać postać wielkiego Rodaka. Ma On bowiem ogromne zasługi dla naszej ojczyzny i każdego z nas. Program Dnia Papieskiego przygotowali nauczyciele: Monika Derkacz, Beata Bytof, ks. Krzysztof Zawadzki.

/ź/ sosw.powiatwlodawski.pl

 

👍 👾 👎 👾
↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji:

Podaj dalej, powiadom znajomych....

wlodawa.net w google news - baner- zapraszamy  obserwuj juz dziś

Sławatycze: Uroczystości 100-lecia Odzyskania Niepodległości

Sławatycze: Uroczystości 100-lecia Odzyskania Niepodległości9-11.11.2018 r. Sławatycze (piątek – niedziela)

Organizatorzy: Wójt Gminy, Proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej, Zespół Szkół, Gminny Ośrodek Kultury, Gminna Biblioteka Publiczna w Sławatyczach, Placówka Straży Granicznej, OSP Sławatycze

09.11.2018 r. godz.11.00 (piątek) 
Uroczysty apel poświęcony obchodom 100 rocznicy odzyskania niepodległości w miejscowym Zespole Szkół
Wystawa „ o Polskę”

Z kolekcji Muzeum Południowego Podlasia
Wystawa czynna od 30.10. do 30.11.2018 roku w Sali Widowiskowej GOK Sławatycze

11 listopada w godz.15.00 -17.00  OGNIE NIEPODLEGŁOŚCI

10.11.2018 r. godz. 21.00 (sobota) Sławatycze nad Bugiem
- ognisko przy altanie nad Bugiem
- odśpiewanie hymnu
- odczytanie Odezwy Komitetu Honorowego Obchodów Narodowego Święta Niepodległości
- koncert patriotyczny „Niepodległa - Niepokorna”

11.11.2018 r. godz. 11.00 (niedziela) Uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny

Kościół p.w. MBR w Sławatyczach.
Uczestniczą poczty sztandarowe z Zespołu Szkół, Gminy Sławatycze, Jednostki OSP Sławatycze, delegacje miejscowej Placówki Straży Granicznej, zakładów pracy. Po mszy św. złożenie kwiatów w miejscach upamiętniających poległych w walce o niepodległość.

Godz.12.00 "Niepodległa do Hymnu"  
włączenie się mieszkańców Gminy Sławatycze do ogólnopolskiej inicjatywy wspólnego zaśpiewania hymnu "Niepodległa do Hymnu" przy akompaniamencie orkiestry dętej (Centrum Sławatycz - parking główny)

Wieczorem 11.11.18 r. godz.17.00 - „Marsz Niepodległości” do Janówki pod pomnik upamiętniający poległych w Powstaniu Styczniowym (wymarsz sprzed UG godz.17.00)

/ź/ slawatycze.pl

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji: 13/03/2023

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Włodawa: Jesienna edycja programu Miejsca Zapomniane

W dniach 26 - 30 października 2018 r. Zakład Karny we Włodawie po raz kolejny zorganizował porządkowanie terenu cmentarza wojennego oraz grobów żołnierskich we Włodawie przy ulicy Lubelskiej.

W ramach programu resocjalizacyjnego "Miejsca Zapomniane" funkcjonariusze działu penitencjarnego Zakładu Karnego we Włodawie po raz kolejny zorganizowali bezinteresowną pomoc na rzecz miasta.

Zakład Karny we Włodawie od kilku już lat aktywnie opiekuje się lokalnym cmentarzem wojennym, dbając o wizerunek tego miejsca, przedstawiającego wartość historyczną i kulturową. Działania takie mają bardzo pozytywny wpływ na osoby odbywające karę pozbawienia wolności.

W jesiennej edycji programu kpt. Robert Jaroszewicz, mł. chor. Paweł Żurawski i st. kpr. Kamil Śledziński przybliżyli grupie osadzonych część historii wschodniego pogranicza. Osadzeni pogłębili również patriotyczne wartości, co w roku upamiętniającym 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę ma szczególne znaczenie.

Na cmentarzu wojennym we Włodawie spoczywają żołnierze z września 1939 r. oraz żołnierze Korpusu Ochrony Pogranicza, polegli w bitwie pod Wytycznem. Spoczywa tu 270 osób - 10 oficerów i podoficerów, 43 szeregowych, 3 członków ruchu oporu i 96 nieznanych żołnierzy.

tekst: ppor. Daniel Pręciuk
zdjęcia: st. kpr. Kamil Śledziński

/ź/ sw.gov.pl

 

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:

data publikacji: 13/04/2018

Podaj dalej, powiadom znajomych....