112: 71-latek najechał na człowieka - wlodawa.NET


112: 71-latek najechał na człowieka

112: 71-latek najechał na człowieka Włodawa na Sygnale

Policjanci ustalają okoliczności wypadku drogowego w m. Wołoskowola. 71-letni mieszkaniec gm. Włodawa kierując samochodem marki Opel Vivaro najprawdopodobniej najechał na leżącego na jezdni 44-letniego mieszkańca gm. Stary Brus. Do zdarzenia doszło na prostym, nieoświetlonym odcinku drogi. 44-latek zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. Apelujemy o ostrożną jazdę.

Wczoraj po godz. 18 na w miejscowości Wołoskowola w gm. Stary Brus jadący Oplem Vivaro w kierunku Kołacz 71-letni mieszkaniec gm. Włodawa najprawdopodobniej najechał na leżącego na jezdni 44-letniego mieszkańca gm. Stary Brus. 44-latek zmarł w wyniku doznanych urazów. Do zdarzenia doszło na prostym, nieoświetlonym odcinku drogi a 44-latek nie posiadał żadnych odblasków. Obok miejsca zdarzenia znajdował się rower należący do denata. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło, że kierujący Oplem był trzeźwy. Stan trzeźwości zmarłego i przyczynę śmierci ustali zaplanowana sekcja zwłok.

112: 71-latek najechał na człowieka Włodawa na Sygnale

Na miejscu do późnych godzin nocnych trwały czynności z udziałem prokuratora i biegłego z zakresu wypadków drogowych. Ruch był utrudniony. Policjanci kierowali ruchem. Trwa ustalanie okoliczności zdarzenia.


Policjanci apelują o ostrożną jazdę. Szybko zapadające ciemności, zmieniająca się aura i duży ruch na drodze związany z okresem świątecznym sprzyja wypadkom. Tylko przestrzegając przepisów ruchu drogowego, zachowując ostrożność i zdrowy rozsądek można uniknąć wypadków.

B.SZ.

/ź/ policja.gov.pl

loading...
 
👍 👾 👎 👾
↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji:

Podaj dalej, powiadom znajomych....

wlodawa.net w google news - baner- zapraszamy  obserwuj juz dziś

Włodawa: Jesienna edycja programu Miejsca Zapomniane

W dniach 26 - 30 października 2018 r. Zakład Karny we Włodawie po raz kolejny zorganizował porządkowanie terenu cmentarza wojennego oraz grobów żołnierskich we Włodawie przy ulicy Lubelskiej.

W ramach programu resocjalizacyjnego "Miejsca Zapomniane" funkcjonariusze działu penitencjarnego Zakładu Karnego we Włodawie po raz kolejny zorganizowali bezinteresowną pomoc na rzecz miasta.

Zakład Karny we Włodawie od kilku już lat aktywnie opiekuje się lokalnym cmentarzem wojennym, dbając o wizerunek tego miejsca, przedstawiającego wartość historyczną i kulturową. Działania takie mają bardzo pozytywny wpływ na osoby odbywające karę pozbawienia wolności.

W jesiennej edycji programu kpt. Robert Jaroszewicz, mł. chor. Paweł Żurawski i st. kpr. Kamil Śledziński przybliżyli grupie osadzonych część historii wschodniego pogranicza. Osadzeni pogłębili również patriotyczne wartości, co w roku upamiętniającym 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę ma szczególne znaczenie.

Na cmentarzu wojennym we Włodawie spoczywają żołnierze z września 1939 r. oraz żołnierze Korpusu Ochrony Pogranicza, polegli w bitwie pod Wytycznem. Spoczywa tu 270 osób - 10 oficerów i podoficerów, 43 szeregowych, 3 członków ruchu oporu i 96 nieznanych żołnierzy.

tekst: ppor. Daniel Pręciuk
zdjęcia: st. kpr. Kamil Śledziński

/ź/ sw.gov.pl

 

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji: 07/09/2023

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Włodawa: Jak przedszkolaki kapustę kisiły

Włodawa: Jak przedszkolaki kisiły kapustę

„Wielki rwetes dziś u Basi, bo kapustę Basia kwasi. Szatkownica poszła w taniec, to ci było szatkowanie! Rach, ciach, ciach obereczka. Już kapusty pełna beczka.”Strofy znanej od lat przedszkolnej piosenki stały się inspiracją do kultywowania polskiej tradycji, jaka jest z pewnością "kiszenie kapusty". 23 października 2018 roku w Miejskim Przedszkolu Integracyjnym we Włodawie dzieci wraz z wychowawczyniami oraz panią kucharką Wandą "przygotowywały się do zimy" uczestnicząc w zajęciu kulinarnym – kiszenie kapusty.

Włodawa: Jak przedszkolaki kisiły kapustę

W pierwszej części, przedszkolaki zapoznały się z walorami smakowymi i zdrowotnymi popularnego polskiego przysmaku, jakim jest niewątpliwie kiszona kapusta. Dzieci miały okazje poznać kapustę wszystkimi zmysłami ( wzrok, smak, węch, dotyk) i dowiedzieć się, jak dawniej przygotowywano zapasy na zimę – oglądały starą szatkownicę i zapoznały się z jej działaniem.

W drugiej części zajęć dzieci przygotowały kapustę do kiszenia. Najpierw ją poszatkowały z pomocą pani kucharki Wandzi. Następnie poszatkowaną kapustę wrzuciły do przygotowanej beczki i każdą warstwę posypywały solą dodając liść laurowy, ziele angielskie oraz marchewkę.

Włodawa: Jak przedszkolaki kisiły kapustę

Należy wspomnieć, że nie zapominały o jej dokładnym ugnieceniu tak, że aż kapusta puściła sok. Dzieci wytrwale pracowały pod czujnym okiem swoich pań. Następnie beczka z kapustą została umieszczona w kąciku kuchennym, gdzie przedszkolaki będą mogły obserwować proces fermentacji. Za około 2 tygodnie sprawdzimy, jak smakuje nasza kiszona kapusta, pełna cennych dla zdrowia witamin. Mamy nadzieję, że surówki z kiszonej kapusty będą chętniej spożywane przez naszych wychowanków. Zajęcia zorganizowały nauczycielki: Anna Zimnicka, Dominika Prokopiuk i Agnieszka Durys.

/ź/ wlodawa.eu

loading...
 
↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:

data publikacji: 22/01/2018

Podaj dalej, powiadom znajomych....