Stary Brus: 17-latek stracił 2000 zł na Blika
17-latek stracił 2000 złotych, gdy podał kod BLIK oszustowi. Przestępca wykorzystał jeden z komunikatorów podszywając się za członka rodziny. Policjanci wyjaśniają, kto i w jaki sposób wszedł w posiadanie danych do logowania do komunikatora z którego oszust wysłał wiadomości. Apelujemy o prawidłowe zabezpieczenie swoich danych osobowych, haseł i numerów dostępowych do portali i komunikatorów oraz nie podawanie kodów bankowych bez upewnienia się komu je przekazujemy.
Policjanci z Komisariatu Policji w Urszulinie przyjęli zawiadomienie o oszustwie, którego ofiarą padł 17-letni mieszkaniec gm. Stary Brus. Ze wstępnych ustaleń wynika, że nastolatek po kontakcie z członkiem rodziny przez jeden z komunikatorów internetowych przekazał na jego prośbę dwa kody do płatności BLIK. Z konta zostało wypłacone 2000 złotych. Jak się okazało 17-latek został oszukany. Policjanci wyjaśniają, kto i w jaki sposób wszedł w posiadanie danych do logowania do komunikatora z którego oszust wysłał wiadomości.
Zobacz również:.
112: Dwie próby oszustwa na policjanta /wideo/
Uwaga na oszustwa na wnuczka i policjanta!
Korolówka: Dzielnicowy o cyberprzemoc w szkole przyszłych rolników
K. ZP
/ź/ policja.gov.pl
Zobacz również:
Więcej...
data publikacji: 19/02/2020
Podaj dalej, powiadom znajomych....
112: Policyjna Mapa Zagrożeń pomogła ukarać piratkę drogową z Chełma
Do Komendy Powiatowej Policji we Włodawie z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa dociera coraz więcej zgłoszeń o przekraczaniu dozowolonej prędkości w obszarach zabudowanych.
Przekonała się o tym w sobotę jedna z mieszkanek gminy Chełm. Jadąc przez Wereszczyn prowadziła audi z prędkością 104 km/h w terenie zabudowanym. Kobieta otrzymała mandat i punkty karne. Ponadto straciła prawo jazdy na okres 3 miesięcy.
Zobacz również:.
112: Pędzą przez Włodawę jak przez swoją wioskę
112: Pijany staranował ogrodzenie i zgubił tablice
112: 18-latek z Włodawy kierujący BMW w ciągu kilkunastu minut zdobył 12 punktów
Do Komendy Powiatowej Policji we Włodawie dociera coraz więcej zgłoszeń za pośrednictwem „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” dot. przekraczania prędkości w terenie zabudowanym. Takie zachowanie może kosztować kierowców wysokim mandantem karnym, nałożeniem punktów jak i utratą dokumenatu prawa jazdy. Przekonała się o tym w sobotę jedna z mieszkanek gminy Chełm. Jadąc przez Wereszczyn prowdziła audi z prędkością 104 km/h w terenie zabudowanym. Kobieta otrzymała mandat i punkty karne. Ponadto straciła prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to miejsce, gdzie obywatele mogą zgłaszać różnego typu zaobserwowane przez nich niepokojące sytuacje. Wachlarz zgłoszeń jest bardzo szeroki. Zgłaszający w chwili obecnej może wybrać jedno z dostępnych 24 zagrożeń. Pamiętajmy, że zgłoszenia tam umieszczane nie zastępują pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112
K.ZP
/ź/ policja.gov.pl gfx: pap.kurier.pl
Zobacz również:
Region: II etap biegu „Wokół Niepodległej” zakończony /wideo/
Włodawa: Dwaj pijani Ukraińcy dachowali i w areszcie wylądowali
Więcej...
data publikacji: 16/09/2019
Podaj dalej, powiadom znajomych....
Włodawa: Sądowi kuratorzy za kratkami włodawskiego więzienie
17 lutego 2020 r. pracownicy Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej przy Sądzie Rejonowym we Włodawie uczestniczyli w I etapie szkolenia prowadzonego w ramach prowadzonej przez Służbę Więzienną kampanii społecznej "Bezpieczni w Służbie i w Pracy czyli jak pracować z trudnym podopiecznym".
Zajęcia teoretyczne
I etap kolejnej edycji kampanii „Bezpieczni w służbie i pracy” tj. szkolenie teoretyczne odbyło się na terenie Zakładu Karnego we Włodawie. Kpt. Katarzyna Haponiuk, st. psycholog poprowadziła wykład dotyczący pracy z trudnym klientem. W przypadku wystąpienia sytuacji trudnej – agresji ze strony klienta rozmowa z nim powinna być prowadzona w celu rozładowania napięcia i stresu jaki towarzyszy w kontakcie.
Wskazano zasady jakie mogą być pomocne w kontakcie z drugim człowiekiem. Por. Daniel Pręciuk zaznaczył temat szczególnej ochrony prawnej jakiej podlegają funkcjonariusze publiczni oraz praktyczną realizację tej ochrony.
Funkcjonariusz publiczny podczas i w związku z pełnieniem czynności służbowych jest narażony na agresję ze strony trudnych klientów. II etap kampanii - zajęcia praktyczne zaplanowano na marzec 2020 r.
Zapoznanie ze specyfiką naszej jednostki
Ze specyfiką i funkcjonowaniem naszej jednostki, zasadami odbywania kary pozbawienia wolności oraz prowadzonymi przez kadrę penitencjarną oddziaływaniami resocjalizacyjnymi zapoznał gości ppłk Jacek Sankowski - dyrektor Zakładu Karnego we Włodawie oraz kpt. Iwona Odyniec – kierownik działu penitencjarnego. Następnie kuratorzy sądowi pod opieką ppłk. Jacka Sankowskiego zwiedzili oddział mieszkalny, salę widzeń oraz Centrum Kształcenia Ustawicznego.
Zobacz również:.
Włodawa: Jaśniej na ulicy prowadzącej w stronę Orchówka
112: Ewakuacja w Zespole Szkół w Urszulinie
Powiat: XVII sesja Rady Powiatu we Włodawie VI kadencji /wideo/

Podczas dyskusji pojawiły ciekawe pytania i spostrzeżenia ze strony uczestników, które dotyczyły głównie warunków bytowych osób skazanych oraz problemów kadry penitencjarnej w codziennym pełnieniu służby. Podkreślić należy, że kuratorzy realizują również zadania związane z wykonywaniem orzeczeń sądowych.
tekst i zdjęcia: por. Daniel Pręciuk
/ź/ sw.gov.pl
Zobacz również:
Więcej...
Podaj dalej, powiadom znajomych....
Copyright © 2oo0-2o20 nasza.wlodawa.pl vel wlodawa.NET | Sitemap xml | Polityka prywatności
