112: Ewakuacja w Zespole Szkół w Urszulinie
Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa mając na względzie bezpieczeństwo uczniów i pracowników w dniu 26 września 2019 r. o godzinie 11:00 w Zespole Szkół w Urszulinie przeprowadzono ćwiczenia praktyczne w zakresie sprawdzenia organizacji i warunków ewakuacji w budynku.
Głównym celem przeprowadzonych ćwiczeń było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia. Podstawowym obowiązkiem wszystkich osób przebywających w budynku w przypadku powstania zagrożenia, jest współpraca oraz bezwzględne podporządkowanie się poleceniom kierującego akcją ratowniczą, który do czasu przybycia jednostek Państwowej lub Ochotniczej Straży Pożarnej musi zorganizować ewakuację ludzi i mienia.
Osoby nie biorące udziału w akcji ratowniczej powinny ewakuować się najkrótszą oznakowaną drogą ewakuacyjną poza strefę objętą pożarem lub na zewnątrz budynku. Po przeprowadzeniu ewakuacji na miejscu zbiórki nauczyciele sprawdzili listy obecności swoich uczniów ich stan zdrowia, zwracając uwagę na takie objawy jak zawroty głowy, wymioty, kaszel, zranienia, potłuczenia itp. Następnie złożyli meldunek nadzorującemu ewakuację Dyrektorowi. Okazało się, że wszyscy bezpiecznie opuścili szkołę.
Zobacz również:.
112: Wypadek na budowie w Urszulinie poszkodowany 19-letni Ukrainiec
Urszulin: Poleski Jarmark i Dni Gminy Urszulin 2019 /wideo/
112: Strażacy z Urszulina ćwiczyli nad jeziorem Rotcze

tekst i fot. Stanisław Artymiuk
/ź/ osp-urszulin.cba.pl
Zobacz również:
Orchówek: Dobrze piwa nie dopił jak prosto z pod sklepu pojechał na miesiąc do więzienia
Włodawa: Policjanci otrzymali podziękowaniami za emisję komunikatów /wideo/
Więcej...
data publikacji: 27/09/2019
Podaj dalej, powiadom znajomych....
Sport: Szatnia Klubu Włodawianka Włodawa już otwarta
W niedzielę 15.09.2019 r. na stadionie Miejskim im. Edmunda Świtki we Włodawie odbyło się uroczyste otwarcie budynku rekreacyjnego, na którego budowę miasto Włodawa pozyskało unijne środki z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Gospodarzem uroczystości był Burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński i Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włodawie Teresa Zaleńska – Sak.
Otwarcia budynku dokonali przedstawiciele Marszałka Województwa Lubelskiego, lokalne władze samorządowe, kościelne, działacze piłkarscy z LZPN, CHOZPN oraz Zarząd MLKS Włodawianka. W ceremonii otwarcia wzięli udział również przedstawiciele urzędów, instytucji i osoby związane włodawską piłką nożną.
Po przemówieniach zgromadzonych gości, przecięciu wstęgi oraz poświęceniu obiektu zakończono część oficjalną uroczystości. Osoby zaproszone zwiedziły budynek. Mieści się w nim ogólnodostępna siłownia wyposażona w nowy sprzęt gwarantujący możliwość zróżnicowanego treningu.
Zobacz również:.
Sport: Co tam panie we Włodawiance? Mówią o defraudacji w kasie klubu!
Sport: Darcie pierza po Włodawsku
Historia: O tym jak powstał Klub Sportowy we Włodawie

/ź/ wlodawa.eu
Zobacz również:
Wyryki – Twój rozsądek i rozwaga żyć bezpiecznie Ci pomaga
Więcej...
data publikacji: 15/01/2016
Podaj dalej, powiadom znajomych....
Wytyczno: Oddadzą hołd żołnierzom KOP /wideo/
1 października 2019 w Wytycznie oddadzą hołd żołnierzom KOP, którzy walczyli w bitwie pod Wytycznem.
Obchody 80. rocznicy bitwy pod Wytycznem odbędą się nie tylko na miejscu pamięci walk, lecz również w Chełmie. Uczestnicy uczczą pamięć o żołnierzach Korpusu Ochrony Pogranicza sadząc „Dąb Pamięci”, modląc się i składając wieńce.
Program:
9.00 – Zasadzenie na terenie Komendy NOSG (Chełm, Trubakowska 2) „Dębu Pamięci” ku czci zamordowanych latach 1939-1940 żołnierzy KOP: oficerów – lekarzy medycyny i weterynarii oraz podoficerów sanitarnych i weterynaryjnych;
11.00 – Rozpoczęcie uroczystości Przy Kopcu Chwały w Wytycznie;
11.20 – Msza św., modlitwa ekumeniczna;
12.00 – Przemówienia okolicznościowe, Apel Pamięci i złożenie wieńców, wręczenie aktów mianowani, odznaczeń i wyróżnień
13.00 – Zakończenie uroczystości
Historia bitwy pod Wytycznem
Po agresji sowieckiej 17 września 1939 r., zgrupowanie KOP dowodzone przez gen. Wilhelma Orlika-Rückemanna, wycofując się na zachód i tocząc z Sowietami walki odwrotowe, po bitwie pod Szackiem stoczonej w dniach 28-30 września, przeprawiły się przez rzekę Bug i skoncentrowały w lasach pod Kosyniem. 30 września trzytysięczna Grupa KOP podjęła dalszy marsz w kierunku Lasów Parczewskich, gdzie spodziewano się połączyć z Samodzielną Grupą Operacyjną „Polesie” gen. Kleeberga. 1 października, w okolicach wsi Wytyczno, oddziały polskie zostały zaatakowane przez kompanię czołgów batalionu rozpoznawczego, posuwającego jako szpica 253 pułku strzeleckiego Armii Czerwonej.
Zgrupowanie KOP podjęło obronę, niszcząc w pierwszej fazie walki dwa sowieckie czołgi. Poszczególne bataliony przez kilka godzin powstrzymywały natarcie Sowietów, likwidując kolejne dwa czołgi, jednak wobec przeważających sił wroga, wspieranego przez artylerię i lotnictwo, gen. Orlik-Rückemann, po naradzie z oficerami, podjął decyzję o zakończeniu walki i oderwaniu się od nieprzyjaciela. Około godz. 12:00 zgrupowanie KOP wycofało się w kierunku lasów w rejonie Sosnowicy, gdzie poszczególne pododdziały, żegnane przez swoich dowódców, rozproszyły się lub z bronią w ręku próbowały dotrzeć do SGO „Polesie” gen. Kleeberga. Te, którym się to udało, wzięły udział w ostatnich walkach tej formacji – bitwie z Niemcami pod Kockiem.
Zobacz również:.
Historia: Nieśmiertelnik, poszukiwana rodzina
Włodawa: Więźniowie opiekują się mogiłami żołnierzy WP
Region: Mapa mogił Powstańców Styczniowych
/ź/lublin.ipn.gov.pl, nadbuzanski.strazgraniczna.pl, fot: Wikimedia, wlodawa.net/pepson
Zobacz również:
Więcej...
Podaj dalej, powiadom znajomych....
Copyright © 2oo0-2o21 nasza.wlodawa.pl vel wlodawa.NET | Sitemap xml | Polityka prywatności
