koncert - Strona 63 z 79 - wlodawa.NET

Gimnazjaliści z Włodawy otrzymali stypendia

Gimnazjum Włodawa Laureaci

W piątek, 9 grudnia, młodzież Lubelszczyzny prezentowała się w blasku fleszy na wielkiej scenie Centrum Spotkania Kultury w Lublinie, gdzie odbywała się gala wręczenia stypendiów Zarządu Województwa Lubelskiego. Wśród 450 najbardziej uzdolnionych gimnazjalistów, znalazło się aż dziesięcioro z Publicznego Gimnazjum nr 1 we Włodawie.

Zwycięzcy otrzymali z rąk Wicemarszałka Województwa Lubelskiego, pana Krzysztofa Grabczuka, stypendia naukowe w ramach programu „Lubelskie wspiera uzdolnionych 2016 – 2017”. Aby uzyskać znaczące wsparcie finansowe w ramach tego programu, aplikujący uczniowie musieli udowodnić swoje sukcesy odniesione na polu naukowym, sportowym i artystycznym na przestrzeni ostatnich trzech lat. Ten spektakularny, bezprecedensowy sukces zawdzięczają swojej ciężkiej pracy, talentom oraz wsparciu rodziców i nauczycieli.

[wp_ad_camp_4]

Szlachetne grono stypendystów z PG nr 1 to: Patrycja Barańska, Alicja Borowska, Kajetan Dudzik, Michał Jarząbek, Kaja Kościuk, Nina Krzemińska, Ada Makarewicz, Kinga Melańczuk, Katarzyna Szwaj oraz Julia Tułacz. Gratulujemy i jesteśmy z Was dumni!

Dziękujemy wychowawcom klas, paniom: Marzannie Kolemczuk, Katarzynie Pruszkowskiej i Joannie Żurawskiej oraz sekretarzowi szkoły – pani Teresie Lis, za merytoryczne wsparcie przy gromadzeniu dokumentów i wypełnianiu aplikacji.

źródło: www.wlodawa.eu

 

data publikacji: 20/12/16

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Już słychać kolędy, już pachnie świętami

Biblioteka, Włodawa, Grupa wsparcia

W piątkowy wieczór (09.12.16 r.) mogliśmy uczestniczyć w niezwykłym wydarzeniu przygotowanym w ramach współpracy z Powiatowym Ośrodkiem Wsparcia „Przystań”. Koncert najpiękniejszych piosenek świątecznych w nowych i ciekawych aranżacjach Roberta Bujalskiego przedstawił zespół „Iskra”działający przy Powiatowym Ośrodku Wsparcia.

[wp_ad_camp_4]

Członkowie zespołu przygotowali niezwykły koncert, który przeniósł nas w magiczny i jedyny w swoim rodzaju czas Świąt Bożego Narodzenia i na krótki moment oderwał od przedświątecznych obowiązków. Uczestnicy „Przystani” wystąpili w montażu słowno-muzycznym pod kierunkiem Pauliny Paterek oraz Roberta Bujalskiego.

Koncertowi towarzyszyło oficjalne wręczenie certyfikatów VCC dla uczestników projektów europejskich z miasta Włodawy. Certyfikaty uczestnikom kursów wręczył Filip Ciepałowicz oraz poprowadził spotkanie informacyjne dotyczące perspektywy szkoleń na przyszły rok.

Podziękowania i gratulacje dla artystów wręczali: z-ca dyrektora ds merytorycznych Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie Małgorzata Zińczuk oraz dyrektor Powiatowego Ośrodka Wsparcia „Przystań” Dorota Ostrowska

Bardzo serdecznie dziękujemy zespołowi oraz jego opiekunom za wspaniały koncert, który dostarczył nam niezapomnianych przeżyć oraz pamiętajmy:

Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata
i wyciągasz do niego ręce,
jest Boże Narodzenie.

Zawsze, kiedy milkniesz, aby wysłuchać,
jest Boże Narodzenie.

Zawsze, kiedy rezygnujesz z zasad,
które jak żelazna obręcz uciskają ludzi
w ich samotności,
jest Boże Narodzenie.

Zawsze, kiedy dajesz odrobinę nadziei "więźniom",
tym, którzy są przytłoczeni ciężarem fizycznego,
moralnego i duchowego ubóstwa,
jest Boże Narodzenie.

Zawsze, kiedy rozpoznajesz w pokorze,
jak bardzo znikome są twoje możliwości
i jak wielka jest twoja słabość,
jest Boże Narodzenie.

Zawsze, ilekroć pozwolisz by Bóg
pokochał innych przez ciebie,

Zawsze wtedy,
jest Boże Narodzenie.

Matka Teresa z Kalkuty „Wtedy jest Boże Narodzenie”

Olga Puś

Galeria zdjęć z uroczystości na MBP we Włodawie

źródło: http://www.mbpwlodawa.pl/

[mapsmarker marker="1"]

data publikacji: 16/12/16

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Włodawa - Choinka w ratuszu

Choinka, świerk,

Choinka w ratuszu


Szorstką dłonią, dłonią krewką,
Drwal toporem wyciął drzewko.
Pierwsze u gajowych z listy,
Świerk potężny, rozłożysty.


Pośród mroźnych mąk i katusz
Przyniesiono go pod Ratusz,
Gdzie pod okiem władzy bacznym
Stanął w miejscu dla władz znacznym.


Rozkaz burmistrz z miejsca wydał:
Wystrój świerku, by się przydał!
Warto więc, by firma cała,
Do roboty się zabrała.


Na bok poszły kredki, pióra.
Zamykają żwawo biura,
Segregator, akta w kąt,
Jak to zwykle w przeddzień świąt.


Łańcuch sam naczelnik kręci.
W podkoszulkach referenci,
Dysząc, każdy zasapany,
Papier kroją karbowany.
Sekretarki i księgowe
Wstążki wiążą kolorowe –
Drzewku pięknie wszak w kokardzie!
Zaś słoiki po musztardzie,
Miejskiej Dział Urbanistyki,
Adaptuje na koszyki.


Burmistrz wziął służbowy kubek
I z radnymi robi czubek.


Wre konferencyjna sala,
Chojak będzie jak ta lala!


Ukończono dzieło aż...


Nie mieszkając Miejska Straż
(chłopów tuzin – znaczna siła)
Drzewko pięknie ozdobiła.
Hejnalista sygnał dał
I choinką świerk się stał.


Stoi strojny, kolorowy,
Na trawniku honorowym,
Pracy urzędniczej okaz,
Ku uciesze... i na pokaz.

źródło: Andrzej Dynkiewicz

data publikacji: 14/12/16

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Sławatycze: Wybory Brodacza Roku 2016

Sławatycze: Wybory Brodacza Roku 2016

Gminny Ośrodek Kultury w Sławatyczach ogłasza konkurs sławatyckiej tradycji regionalnej pożegnania starego roku jednej z nielicznych w kraju „ Na Najładniejsze Przebranie” (Okrycie, Maskę i Kapelusz Brodacza).

Prezentacje i wybory BRODACZA roku 2016 odbędą się w Centrum Sławatycz 30 grudnia 2016 r. godz. 14.00. W przerwie prezentacji odbędą się występy zespołów i solistów w repertuarze kolęd i pastorałek.

Organizatorzy zapewniają trzy nagrody pieniężne dla trzech Najładniejszych stroi BRODACZY oraz 2 wyróżnienia

[wp_ad_camp_4]

Tradycję zakończenia starego roku BRODACZE prezentują tylko w pełnym obowiązującym przebraniu. Zakaz prezentacji bez kapelusza i maski. W konkursie mogą wziąć udział wszyscy chętni bez względu na wiek.

Uczestnicy konkursu „Brodacze„ proszeni są o osobisty kontakt z organizatorami konkursu w Gminnym Ośrodku Kultury celem omówienia szczegółów prezentacji do dnia 28.12.2016 roku.

źródło: slawatycze.pl

 

data publikacji: 08/12/16

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Przegląd Widowisk w Hańsku

Kultura, GOK, Hańsk, Jasełka, Włodawa, Powiat, Kultura

(27 listopada) Pięć zespołów obrzędowych z powiatu włodawskiego uczestniczyło XVIII Powiatowym Przeglądzie Widowisk Obrzędowych w Hańsku. Jego organizatorem byli: wójt gminy Hańsk, Starostwo Powiatowe we Włodawie oraz Gminny Ośrodek Kultury w Hańsku. Tradycyjnie przesłuchania konkursowe miał miejsce w sali widowiskowej GOK-u w Hańsku.

Celem przeglądu jest odszukanie i przypomnienie tradycyjnych zwyczajów i obrzędów ludowych, starych pieśni i ginących zawodów, upowszechnienie ich przez prezentację. Podczas Przeglądu oficjalnego nie zabrakło Adama Panasiuka - wicestarosty włodawskiego, gospodarza gminy – wójta Marka Kopieniaka, Romualda Prylla - sekretarza gminy i przewodniczącego Rady Powiatu we Włodawie, Ariela Struskiego - dyrektora GOK-u w Hańsku.

[wp_ad_camp_4]

W programie prezentacji widzowie mieli możliwość obejrzenia widowisk przygotowanych przez: Zespół Obrzędowy z Hańska przedstawił „Wilię św. Jana”, Szkolne Koło Teatralne Korale z ZS Centrum Kształcenia Rolniczego w Korolówce „Koledników”, Zespół Folklorystyczny „Jutrzenka” z Dołhobród „Przygotowanie posagu weselnego”, Zespół „Załuczanie” z Załucza Starego „Sprzątanie ogrodów” i Grupa Nadaktywna z Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie „My Słowianie”.

Jury w składzie – Andrzej Sar (WOK w Lublinie), Iwona Niewczas (WOK w Lublinie) i Danuta Głouszek (SP we Włodawie) najwyżej oceniono zespół z Hańska, następnie z Dołhobród i z Korolówki-Osady.
Po odbyciu wszystkich eliminacji powiatowych zespoły zostaną powiadomione o nominacji na Międzywojewódzki Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych w Tarnogrodzie.  Organizatorzy przewidzieli również atrakcje towarzyszące, a były nimi: kiermasz książki, kiermasz rękodzieła artystycznego w GOK-u w Hańsku.

źródło: www.powiatwlodawski.pl

[mapsmarker marker="53"]

data publikacji: 02/12/16

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

IV Sławatycki Przegląd Chórów i Scholi "Jak Paciorki Różańca"

Chóry, Kultura, Koncert, Sławatycze, Powiat, Region, Konkurs

W dniu 23.10.2016r. w kościele parafialnym spotkały się schole i chóry na IV Przeglądzie „Jak Paciorki Różańca”. O godz. 13.00 uczestników i słuchaczy powitał ks. Proboszcz Mirosław Krupski zapraszając wszystkich do wsłuchania się w prezentowane utwory ku czci Matki Bożej Różańcowej. Jako pierwsza zaprezentowała się schola „Nadbużańskie Słowiki”, którą prowadzi Elżbieta Gruszkowska.

Dziewczęta śpiewają od 2009 roku przy Gminnym Ośrodku Kultury w Sławatyczach. Wykonały dwa utwory: Maryjo czy Ty wiesz i Nasz Bóg. W dalszej części zaprezentowała się schola „Uratowani”, którą prowadzi Barbara Sacharczuk. W repertuarze zaprezentowały: Matko, która nas znasz, Magnificat – Uwielbiam Cię i Maryjo czy już wiesz.

Po prezentacjach w kat. schole, rozpoczęły się występy chórów. Jako pierwszy zaśpiewał chór męski AVE ze Sławatycz wykonując trzy utwory: Różańcowa Pani nieba i ziemi w oprac. Pawła Seligmana, Maryjo my Twe dzieci - Antoniego Chlondowskiego i Stabat Mater Dolorosa - Zoltana Kodaly. Chór istnieje od 2009 roku prowadzi go Ludwik Sławiński. W dalszej kolejności zaprezentował się chór parafialny z Huszczy pod dyrekcją Piotra Kornieckiego. Zaśpiewał: Zdrowaś bądź Maryja – H. M. Góreckiego i Matko Najświętsza tegoż autora. Chociaż istnieje od trzech lat to piękne wykonanie, czystość intonacji i dbałość o szczegóły zachwyciły publiczność.

[wp_ad_camp_4]

Na zakończenie zaprezentowali się schola i chór z Łomaz z Parafii Apostołów Piotra i Pawła pod dyrekcją Pawła Tokarskiego; zaśpiewali: Maryjo ja Twe dziecię - A. Chlondowskiego, Zdrowaś Królewno Wyborna – Andrzeja Koszewskiego i Ojcze Kamieni- autor nieznany. Wielopokoleniowa grupa ubrana w jasne peleryny swoim żywiołowym wykonaniem zachwyciła zgromadzoną publiczność. Występy schol i chórów były nagradzane głośnymi oklaskami. Gościnnie poza konkursem przeglądu w repertuarze pieśni maryjnej wystąpiły wokalistki z miejscowego GOK: Elżbieta Gruszkowska, Izabela Jaszczuk, Weronika Michalczuk.

Cały koncert to było przybliżenie wyższych przeżyć i wrażeń artystycznych. Po zakończeniu prezentacji dyrygenci chórów dokonali wyboru Grand Prix. W kategorii chóry Grand Prix zdobył Chór „AVE” ze Sławatycz, natomiast w kategorii scholi zdobyła Schola „Nadbużańskie Słowiki” ze Sławatycz otrzymując w nagrodę ręcznie zdobione szklane wazony. Wszystkie chóry i schole otrzymały kryształowe figurki oraz grawertony z wizerunkiem Matki Bożej Różańcowej z podziękowaniem za trud, zaangażowanie i wrażenie artystyczne, które pozostawiły w Sławatyczach.

[wp_ad_camp_2][wp_ad_camp_3]

Po występach wszyscy uczestnicy przeglądu udali się do miejscowego Zespołu Szkół na wspólny obiad przygotowany przez niezawodne Panie z miejscowej kuchni i tradycyjne sławatyckie lody ufundowane przez Magdalenę i Andrzeja Chyz. Organizatorami i sponsorami Przeglądu byli: Proboszcz Parafii p.w. MBR w Sławatyczach, Wójt Gminy Sławatycze, Zespół Szkół i Gminny Ośrodek Kultury w Sławatyczach.

Chóry, Kultura, Koncert, Sławatycze, Powiat, Region, Konkurs

Obszerna galeria zdjęć na stronie Gminy Sławatycze

Tekst: B. Szulej Foto: K. Spólna

źródło: www.slawatycze.pl

data publikacji: 26/11/16

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Wieczór teatralny w Sławatyczach

Sławatycze, Wieczór Teatralny, Teart, Gmina, Powiat, Region, Kultura

Dnia 20 listopada o godz. 18.00 w sali widowiskowej GOK odbyło się spotkania „Koła Teatralnego Dowolnego Wieku „ z mieszkańcami Gminy Sławatycze, które podsumowało prawie trzymiesięczną działalność warsztatową w ramach projektu „Razem dla kultury w Sławatyczach”.

Finałem działalności było wystawienie dwóch krótkich etiud teatralnych „Przyjaciele” na podstawie wiersza Adama Mickiewicza i inscenizacja bajki J.I. Kraszewskiego „Baba i diabeł”. Przy pełnej sali jako pierwsi zaprezentowali się młodzi artyści, którzy świetnie poradzili sobie z dramaturgią tego utworu; trzeba podkreślić wielkie zaangażowanie rodziców przy dekoracji sali jak tez doboru kostiumów.

[wp_ad_camp_4]

Sukcesem – bo świadczyła o tym reakcja publiczności okazała się prezentacja utworu „Baba i diabeł”, - sugestywność postaci, dynamika gry aktorów, wywołała żywy odzew oglądających, a co najważniejsze, że zrozumieli oni ideę, którą chciano przekazać, zachęcającą do myślenia i refleksji.

Mamy nadzieję, że inicjatywa „Koło Teatralne Dowolnego Wieku” z projektu Razem dla kultury w Sławatyczach stanie się zaczynem dla powstania stałej formy jaką może być Teatr Amatorski w Gminie.

Sławatycze, Wieczór Teatralny, Teart, Gmina, Powiat, Region, Kultura

Obszerna galeria zdjęć na stronie Gminy Sławatycze

źródło: www.slawatycze.pl

 

data publikacji: 26/11/16

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Różanka - Narodowe Święto Niepodległości 2016

Różanka, Gmina Włodawa, Święto Niepodległości, Powiat

11 listopada uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Róży Marii Zamoyskiej w Różance wystąpili w kościele parafialnym, podczas mszy św. sprawowanej w intencji Ojczyzny z montażem słowno–muzycznym przygotowanym pod kierunkiem pani Barbary Lejko.

[wp_ad_camp_4]

Tradycyjnie po mszy św. odbył się uroczysty przemarsz pod pomnik upamiętniający Poległych Bohaterów walczących o wolną i niepodległą Polskę, gdzie złożono wieniec i zapalono znicze. W uroczystościach złożenia wieńca uczestniczyły poczty sztandarowe OSP w Różance, OSP w Stawkach oraz szkoły, a także Tadeusz Sawicki – wójt gminy Włodawa, proboszcz parafii ks. Jarosław Czech, radni Rady Gminy Włodawa – Andrzej Lis i Bogusław Wieliczko i Artur Zalweski.

Różanka, Gmina Włodawa, Święto Niepodległości, Powiat

źródło: www.gmina-wlodawa.pl

[mapsmarker marker="53"]

data publikacji: 20/11/16

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Włodawa: Miejskie Przedszkole Integracyjne ma własny hymn! /wideo/

Przedszkole Integracyjne nr 1, Włodawa, Powiat Świeto NIepodległości, KOncert, Hymn, Edukacja

„My Włodawę miasto znamy, bo przedszkole tutaj mamy….!” – to słowa pierwszej zwrotki hymnu Miejskiego Przedszkola Integracyjnego we Włodawie. Prace nad stworzeniem hymnu rozpoczęły się już przed wakacjami. Po wielu zmianach i poprawkach hymn posiada już oczekiwaną formę.

[wp_ad_camp_4]

Jego inauguracja miała miejsce na akademii z okazji dnia 11 listopada – Dnia Niepodległości. Autorem tekstu do hymnu jest – mgr Renata Torbicz – nauczyciel w Miejskim Przedszkolu Integracyjnym we Włodawie. Muzyka – mgr Natalia Wilk – pracownik Włodawskiego Domu Kultury. Aranżacja i wykonanie – dr Tomasz Momot.

W tym miejscu składamy serdeczne podziękowania Pani Natalii i Panu. Tomkowi za cierpliwość i poświęcony czas. Zapraszamy do odsłuchania premierowego wykonania hymnu przez podopiecznych Miejskiego Przedszkola Integracyjnego we Włodawie.

tv.wlodawa.net
masz wideo wyślij nam link:. echo@wlodawa.net

Przedszkole Integracyjne nr 1, Włodawa, Powiat Świeto NIepodległości, KOncert, Hymn, Edukacja

„Integracyjne to nasze przedszkole”

1. My Włodawę miasto znamy. Bo przedszkole tutaj mamy. Na ulicy Szkolnej 5. Od basenu w lewo skręć.

Ref. W Integracyjnym czy lato, czy zima. Nauka z zabawą trzyma. Tańce są i swawole. x2 Integracyjne to nasze przedszkole.

2. U nas zawsze coś się dzieje. Nikt nie płacze, lecz się śmieje. Tu przyjaciół wielu mamy. I czasami rozrabiamy.

Ref. W Integracyjnym czy lato, czy zima. Nauka z zabawą trzyma. Tańce są i swawole. x2 Integracyjne to nasze przedszkole.

3. Nasza pani na nas czeka. I uśmiechy śle z daleka. Tu obiadki jak u mamy. Do nas wszystkich zapraszamy!

Ref. W Integracyjnym czy lato, czy zima. Nauka z zabawą trzyma. Tańce są i swawole. x2 Integracyjne to nasze przedszkole.

źródło: www.wlodawa.eu

data publikacji: 16/11/16

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy