Korolówka Osada - Strona 2 z 2 - wlodawa.NET

Korolówka: Narodowe czytanie Przedwiośnia

Z inicjatywy Dyrektora Szkoły p. Leszka Młynarczyka w dniu 11 września 2018 roku szkolne patio ZSCKR w Korolówce- Osadzie po raz trzeci było miejscem Narodowego Czytania, tym razem „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego.

 

Tegoroczne Narodowe Czytanie jest wyjątkowym wydarzeniem, ponieważ wypadło w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Stefan Żeromski był tym szczęśliwym pisarzem, któremu spełniło się marzenie o wolnej Ojczyźnie. W „Przedwiośniu” przewija się wielka patriotyczna troska o przyszłość odrodzonego państwa: Polska, ale jaka? Pytanie wydaje się być ciągle aktualne, ponieważ Polacy nieustannie spierają się o kształt Rzeczpospolitej.

Lektura skierowana jest przede wszystkim do ludzi młodych, którzy poszukują własnej drogi, tak jak główny bohater, Cezary Baryka, uwikłany w dramatyczne wydarzenia historyczne: wojnę i rewolucję. Oprócz „Przedwiośnia”, przez cały rok 2018, czytane będą 44 teksty zaliczane do kanonu polskiej literatury patriotycznej, które tworzą Antologię Niepodległości.

Ponadto nasza szkoła uczci 100 – lecie Niepodległości pamiątkowym obeliskiem, który już został umieszczony przed gmachem placówki – zaznaczył Dyrektor, otwierając Czytanie.

[wp_ad_camp_4]

W rolach lektorów „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego wystąpili: Dyrektor Szkoły p. Leszek Młynarczyk, p. prof. Agnieszka Wodnicka, uczniowie: Maja Adamczyk, Karolina Babut, Szymon Gałgański, Michał Jaworski, Kacper Staszewski (4 PTB), Natalia Biernacka, Karolina Szwalikowska (3 PTB), Anna Hasioli, Karolina Patejuk ( 3MT), Adam Kaznowski (kl. 3BT), Aleksandra Rudkowska, Karol Szczerba ( I MT). Nastrój kolejnych części powieści budowała muzyka Michała Lorenca oraz aranżacja scenograficzna na lata 20–te ubiegłego wieku.

Wierzymy, że Narodowe Czytanie wpłynie pozytywnie na rozbudzanie pasji czytelniczych naszych uczniów, pogłębi ich świadomość narodową oraz zachęci do czytania nie tylko fragmentów, ale całych utworów. Organizacja  i przygotowanie: Ewa Krzywania, Małgorzata Żakowska, Diana Łubkowska, Władysław Kuśmierz.

Ewa Krzywania

/ź/ zsr-korolowka.pl

data publikacji: 23/09/18

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Wybory 2018: Lista kandydatów do Rady Powiatu Włodawa

Wybory 2018: Lista kandydatów do Rady Powiatu Włodawa

Okręg nr 1 - Miasto Włodawa
Okręg Nazwa rady Liczba
Wyborców Mandatów Komitetów które zarejestrowały listy Kandydatów ze wszystkich list
1 Rada Powiatu we Włodawie 10834 5 4 26
Listy kandydatów
Lista nr - KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ŁĄCZY NAS SAMORZĄD
Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania
1 KORZENIEWSKI Tomasz Jan 53 Włodawa
2 ŁĄGWA Edward 65 Włodawa
3 SŁOMIANY Honorata Ewa 38 Włodawa
4 ŁOBACZ Paweł Antoni 34 Włodawa
5 ZIMNICKA Monika Justyna 38 Włodawa
6 KAZURO Waldemar Antoni 45 Włodawa
7 TORBICZ Renata Agnieszka 35 Włodawa
Lista nr - KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania
1 ROMAŃCZUK Andrzej 44 Włodawa
2 KLOC Janusz Adam 58 Włodawa
3 SOŁODUCHA Elżbieta Dorota 35 Suszno
4 SPOSÓB Wanda Jolanta 54 Włodawa
5 LITASZEWSKA Emilia Anna 36 Włodawa
6 KORPYSZ Daniel Piotr 37 Włodawa
7 ŁOŚ Sylwia Marta 37 Korolówka Osada
Lista nr - KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania
1 HOLACZUK Wiesław Roman 54 Włodawa
2 ORZESZKO Wiesław 57 Włodawa
3 ZIŃCZUK Małgorzata Hanka 61 Włodawa
4 KRÓL Teresa Antonina 54 Włodawa
5 TAJCHERT Janusz 62 Włodawa
6 GRABOWSKA Eliza Anna 40 Włodawa
7 ZAŃKO Mariusz Artur 35 Włodawa
Lista nr - KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania
1 ŚPIEWAK Marian 73 Włodawa
2 BORZĘCKA Monika Maria 36 Włodawa
3 KUREC Katarzyna 40 Włodawa
4 TUŁACZ Przemysław Marek 41 Włodawa
5 GRUSZECKI Igor Marek 52 Włodawa
Okręg nr 2 - Gmina Włodawa, Gmina Hanna
Okręg Nazwa rady Liczba
Wyborców Mandatów Komitetów które zarejestrowały listy Kandydatów ze wszystkich list
2 Rada Powiatu we Włodawie 7442 4 3 18
Listy kandydatów
Lista nr - KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ŁĄCZY NAS SAMORZĄD
Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania
1 IGNATIUK Czesław 63 Hanna
2 KUNC Maria Teresa 58 Suszno
3 MIAZIO Anna 63 Orchówek
4 CIOK Monika Sabina 43 Różanka
5 SZEWCZYK Krystian 25 Korolówka
6 KOWALCZUK Jarosław 46 Lack
Lista nr - KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania
1 WAWRYSZUK Marta 37 Suszno
2 GOLEMAN Jolanta 42 Dołhobrody
3 OLEŚ Bożena 51 Orchówek
4 SAWICKI Tadeusz 63 Różanka
5 ZYZA Bogusław Stanisław 57 Sobibór
6 KOCHAN Krzysztof 46 Holeszów
Lista nr - KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania
1 PAWLUK Danuta 62 Hanna
2 GORGOL Piotr Wincenty 40 Orchówek
3 GRYGLICKI Wiesław Mariusz 46 Suszno
4 WYGIERA Czesław Władysław 63 Dołhobrody
5 KAZIMIRUK Krystyna Jolanta 53 Dołhobrody
6 TWARÓG-PERCZYK Katarzyna Maria 43 Okuninka
[wp_ad_camp_4]
Okręg nr 3 - Gmina Stary Brus, Gmina Urszulin, Gmina Wyryki
Okręg Nazwa rady Liczba
Wyborców Mandatów Komitetów które zarejestrowały listy Kandydatów ze wszystkich list
3 Rada Powiatu we Włodawie 7363 3 4 18
Listy kandydatów
Lista nr - KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ŁĄCZY NAS SAMORZĄD
Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania
1 WOJCIESZUK Adam 58 Urszulin
2 WNUCZUK Konstanty Jan 64 Stary Brus
3 LEWANDOWSKA Beata 39 Urszulin
4 ZAJĄC Wojciech Marek 31 Adampol
5 SKRZYŃSKA Elżbieta Dorota 51 Suchawa
Lista nr - KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania
1 PANASIUK Adam 38 Urszulin
2 KUSZPA Krzysztof 37 Kaplonosy
3 KOŁODZIEJ Grażyna Marianna 67 Stary Brus
4 KWIATKOWSKA Iwona Grażyna 47 Wyryki-Adampol
5 KUPISZ Marian Tomasz 51 Wytyczno
Lista nr - KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania
1 RUDKO Tadeusz Henryk 55 Wyryki-Połód
2 ŁOPĄG Maryla 35 Wielkopole
3 KRYJAK Beata Monika 33 Stary Brus
4 KOT Stanisław 59 Włodawa
5 KOCOT Wiesław 57 Dębowiec
Lista nr - KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania
1 PACIORKOWSKA Anna Marzena 36 Włodawa
2 MAJEWSKI Marek 35 Horostyta
3 DROB Marek 57 Włodawa
Okręg nr 4 - Gmina Hańsk, Gmina Wola Uhruska
Okręg Nazwa rady Liczba
Wyborców Mandatów Komitetów które zarejestrowały listy Kandydatów ze wszystkich list
4 Rada Powiatu we Włodawie 6362 3 4 18
Listy kandydatów
Lista nr - KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ŁĄCZY NAS SAMORZĄD
Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania
1 MARCIOCHA Czesław Jan 68 Hańsk Pierwszy
2 KOWALCZUK Elżbieta 33 Wola Uhruska
3 MALINOWSKI Paweł Sylwester 34 Kulczyn
4 KORCZYŃSKI Roman Krzysztof 69 Wola Uhruska
5 STRUSKA Jolanta Anna 42 Kulczyn Kolonia
Lista nr - KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania
1 PRYLL Romuald Marek 57 Hańsk Pierwszy
2 FULMAN Zofia Dorota 36 Małoziemce
3 PAWLUK Ewa Małgorzata 60 Wola Uhruska
4 STRUSKI Ariel Sebastian 33 Hańsk Pierwszy
5 SUWAŁA Dariusz 55 Wola Uhruska
Lista nr - KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania
1 KONIECZNY Mirosław Tadeusz 53 Wola Uhruska
2 STROŃSKA Elżbieta Maria 61 Szcześniki
3 KOŃCZAL Małgorzata 51 Hańsk Kolonia
4 LEŚNIEWSKI Wiesław Mikołaj 63 Ujazdów
5 DEMECKI Andrzej 51 Wola Uhruska
Lista nr - KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania
1 KOPER Anna 36 Dubeczno
2 POTAPCZUK Nel 35 Wola Uhruska
3 ZIELIŃSKI Tomasz 39 Dubeczno

/ź/ wybory2018.pkw.gov.pl

loading...

Powiązane tematycznie:  Wybory: Zarejestrowane komitety wyborcze z powiatu Włodawa

 Wybory 2018: Lista kandydatów na Burmistrza i Wójtów Gmin

 Wybory 2018: Lista kandydatów do Rady Powiatu Włodawa

 Wybory 2018: Lista kandydatów do Rady Miasta Włodawa

 Wybory 2018: Kandydaci profile

Sprawdź wyniki: 

Wyniki - Wybory 2018: Powiat Włodawa

Wyniki - Wybory 2018: Miasto Włodawa

Wyniki - Wybory 2018: Gmina Włodawa --> Druga tura
Wyniki - Wybory 2018: gmina Hanna
Wyniki - Wybory 2018: gmina Hańsk
Wyniki - Wybory 2018: gmina Stary Brus --> Druga tura 
Wyniki - Wybory 2018: gmina Urszulin
Wyniki - Wybory 2018: gmina Wola Uhruska
Wyniki - Wybory 2018: gmina Wyryki

Więcej...

data publikacji: 20/09/18

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy