72 letni mieszkaniec Warszawy w środę po godzinie 5 rano wyjechał rowerem z zamiarem wędkowania na pobliskim jeziorze Łukie. Długo nie wracał co zaniepokoiło najbliższych.
Włodawski Dyżurny 30 lipca 2025 roku po godzinie 13:00 odebrał zgłoszenia, z którego wynikało, że 72- letni mężczyzna wyszedł rano na ryby na jezioro Łukie w miejscowości Zawadówka i nie wrócił, a jego telefon jest nieaktywny.
Nie miejsce natychmiast skierowano służby, które przy użyciu łodzi przeczesują zbiornik. Teren sprawdzany jest również z powietrza przy użyciu policyjnych i strażackich dronów. Obszar poszukiwań jest bardzo trudny.
W Zakładzie Karnym we Włodawie odbyła się uroczysta odprawa służbowa związana ze Świętem Służby Więziennej. Święto Służby Więziennej obchodzone jest 29 czerwca, w dniu patrona Służby Więziennej, Św. Pawła Apostoła i czas ten jest dobrym momentem do wyrażenia uznania oraz podziękowania wszystkim pracownikom i funkcjonariuszom, których praca i służba gwarantuje bezpieczeństwo w społeczeństwie.
Z tej okazji awansowanym funkcjonariuszom Zakładu Karnego we Włodawie kierownictwo naszej jednostki wręczyło awanse na wyższe stopnie służbowe. Awansowanych na wyższe stopnie służbowe zostało: 5 funkcjonariuszy w korpusie oficerskim, 2 w korpusie chorążych, 19 w korpusie podoficerskim, 8 funkcjonariuszy otrzymało awans na stopień starszego szeregowego. Dwóm osobom przyznano brązowe odznaki Ministra Sprawiedliwości „Za zasługi dla więziennictwa”.
Ppłk Marek Kudyk – Dyrektor Zakładu Karnego we Włodawie wraz ze swoim zastępcą mjr. Łukaszem Bielakiem pogratulowali funkcjonariuszom awansów służbowych i odznaczeń oraz podziękowali za zaangażowanie w wykonywaniu obowiązków służbowych. Gratulujemy wszystkim awansowanym!
Włodawscy policjanci uroczyście obchodzili 106. rocznicę powołania Policji Państwowej. Obchody rozpoczęła msza święta sprawowana w intencji funkcjonariuszy. Następnie na placu przed budynkiem komendy odbył się uroczysty apel, podczas którego włodawscy funkcjonariusze odebrali akty mianowania na wyższe stopnie służbowe z rąk Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie oraz Komendanta Powiatowego Policji we Włodawie. Podczas przemówień okolicznościowych nie zabrakło gratulacji i podziękowań policjantom za trud codziennej służby na rzecz bezpieczeństwa.
Policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji we Włodawie uroczyście uczcili 106. rocznicę powołania Policji Państwowej. Obchody rozpoczęła msza święta w kościele pod wezwaniem świętego Ludwika we Włodawie.Następnie o godzinie 13:00 na placu przed budynkiem komendy zebrali się policjanci i pracownicy jednostki oraz zaproszeni goście.
Swoją obecnością zaszczycili nas: Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie Pan inspektor Andrzej Mioduna, Prezes Sądu Rejonowego we Włodawie Pani Marzena Gawlińska-Dudzik, Zastępca Prokuratora Okręgowego Pani Jolanta Sołoducha, Prokurator Rejonowy we Włodawie Pan Tomasz Hebda, Starosta Powiatu Włodawskiego Pan Mariusz Zańko, Burmistrz Miasta Włodawy Pan Wiesław Muszyński, Wójtowie Gmin powiatu włodawskiego, Komendanci Placówek Straży Granicznej, Komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Włodawie, Dyrektor Zakładu Karnego we Włodawie oraz przedstawiciele instytucji współpracujących z Policją, związków zawodowych i emerytów Policji.
Apel rozpoczął się meldunkiem złożonym przez dowódcę uroczystości podinspektora Andrzeja Kowalskiego Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie inspektorowi Andrzejowi Miodunie. Następnie Pan Komendant przywitał się ze sztandarem jednostki. Po tym odegrany został hymn Rzeczypospolitej Polskiej, a następnie minuta ciszy dla uczczenia pamięci policjantów poległych na służbie.
W dalszej części uroczystości Komendant Powiatowy Policji we Włodawie komisarz Grzegorz Kuter przywitał zaproszonych gości i wygłosił okolicznościowe przemówienie, w którym gratulował awansowanym policjantom i życzył dalszych sukcesów. Dziękował też im za trud, wysiłek i zaangażowanie oraz rzetelne wypełniania obowiązków służbowych. W swoim wystąpieniu podziękował też przedstawicielom samorządów lokalnych za bardzo dobrą współpracę w zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańcom naszego regionu. Wyraził również wdzięczność przedstawicielom organom wymiaru sprawiedliwości, z którymi na co dzień współpracują włodawscy policjanci. Słowa podziękowań skierował także do pracowników Policji, którzy swoją pracę zapewniają prawidłowe funkcjonowanie jednostki.
Po tym wręczone odczytane zostały rozkazy oraz wręczone akty nominacyjne na wyższe stopnie policyjne w korpusie aspirantów, podoficerów i szeregowych. W tym roku awanse otrzymało łącznie 11 policjantów. 7 funkcjonariuszy otrzymało awans w korpusie aspirantów, 2 policjantów otrzymało awans w korpusie podoficerów oraz 2 policjantów w korpusie szeregowych. 1 policjant został wyróżniony awansem przedterminowym.Później głos zabrał zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie inspektor Andrzej Mioduna, który odczytał adres okolicznościowy przygotowany na uroczystość przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie młodszego inspektora Tomasza Gila.
W swoim wystąpieniu podziękował policjantom i pracownikom za trud i wytrwałość w realizacji naszych zadań. Złożył gratulacje i życzenia awansowanym policjantom, podziękował policyjnym rodzinom za wyrozumiałość i codzienne wsparcie oraz władzom samorządowym za okazywaną pomoc. Podkreślił także, że tegoroczne święto jest wyjątkowe, ponieważ w tym roku obchodzimy 100 lecie służby kobiet w Policji. Na zakończenie głos zabrali zaproszeni goście, którzy w swoim okolicznościowym wystąpieniu dziękowali włodawskim policjantom za wzajemną współpracę, awansowanym funkcjonariuszom gratulowali wyróżnień i dziękowali za to, że skutecznie dbamy o bezpieczeństwo mieszkańców.
W poniedziałek 7 lipca w Urszulinie, kierujący Fordem 18-latek z gminy Urszulin najpierw nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu, a następnie zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do czołowego zderzenia z Citroenem, którym kierował 31-latek z powiatu łęczyńskiego. Na szczęście nikomu nic się nie stało. 18-latek został ukarany mandatem i punktami karnymi.
W poniedziałek 7 lipca w Starym Brusie kierująca Skodą Fabią 30-latka z gminy Urszulin podróżująca z 33-letnim pasażerem przy lekkich opadach i mokrej nawierzchni najprawdopodobniej nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze. W efekcie straciła panowanie nad kierownicą, zjechała na przeciwległy pas ruchu, a następnie pojazd "dachował". W wyniku zdarzenia zarówno kierująca jak i pasażer pojazdu trafili do szpitala z obrażeniami ciała.
6 lipca 2025r. ppłk Marek Kudyk – Dyrektor zakładu Karnego we Włodawie wziął udział w uroczystościach święta parafialnego w cerkwi prawosławnej pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny we Włodawie. Uroczystości parafialne w prawosławnej cerkwi we Włodawie odbyły się ku czci św. proroka Jana Chrzciciela oraz pamiątki poświęcenia ołtarza/prestoła przez Jego Ekscelencję Najprzewielebniejszego Abla Prawosławnego Arcybiskupa Lubelskiego i Chełmskiego. Uroczystości rozpoczęły się akatystem – uroczystą pieśnią ku czci św. proroka Jana Chrzciciela. Po liturgii odbyło się poświęcenie budynku parafialnego usytuowanego obok cerkwi. Poświęcenia dokonał Jego Ekscelencja Najprzewielebniejszy Abel Prawosławny Arcybiskup Lubelski i Chełmski, który jednocześnie przewodniczył uroczystościom liturgicznym.
Od sierpnia 2005 r. proboszczem parafii jest ks. mitrat Jerzy Ignaciuk, który równocześnie rozpoczął posługę duszpasterską kapelana więziennego w Zakładzie Karnym we Włodawie. Poprzez głoszenie Słowa Bożego czy indywidualne rozmowy ks. Jerzy Ignaciuk uświadamia osadzonym ich błędy, wskazując właściwą drogę powrotu, co również ma wpływ w procesie resocjalizacji.
Oprócz posługi religijnej ks. Jerzy angażuje się także w kulturalne życie naszej jednostki. Od wielu lat współorganizuje z kierownictwem Zakładu Karnego we Włodawie Ogólnopolski Konkurs Pisania Ikon, który prowadzony jest w nurcie kultury prawosławnej. Jako juror mający ogromną i bogatą wiedzę w tej tematyce, corocznie jest w składzie komisji oceniającej ikony przesłane przez osadzonych w związku z konkursem. Stanowi nieocenioną pomoc przy prawidłowej realizacji Konkursu Pisania Ikon.
Wczoraj o godzinie 11:15 dyżurny włodawskiej komendy odebrał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Urszulinie. Na miejscu patrol Policji ustalił, że 70-letnia mieszkanka Lublina wyjeżdżając z parkingu nie upewniła się co do bezpiecznego wykonania manewru i widząc nadjeżdżający inny pojazd wjechała do rowu.
Na miejscu obecna była Straż Pożarna i Pogotowie Ratunkowe. Kobieta nie doznała poważnych obrażeń. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym został nałożony na kierującą mandat i punkty karne.
W środę policjanci w całym województwie lubelskim policjanci prowadzili działania „Jednoślad”. Głównym celem akcji była poprawa bezpieczeństwa wśród motorowerzystów, motocyklistów, rowerzystów i kierujących hulajnogami, którzy jako niechronieni uczestnicy ruchu drogowego narażeni są na najtragiczniejsze skutki wypadków. Policjanci sprawdzali stan techniczny jednośladów, ich wyposażenie oraz trzeźwość kierujących.
Włodawscy policjanci podsumowali działania. Efekty akcji to: blisko 60 kontroli uczestników ruchu, 13 wykroczeń popełnionych przez użytkowników jednośladów, w tym 3 cyklistów "na podwójnym gazie". Niechlubny rekordzista to 54-latek z gminy Urszulin, który miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Pijani rowerzyści zostali ukarani mandatami w wysokości 2500 złotych.
Kontynuujemy urzędniczą szopkę pod tytułem: Skażona – Nieskażona – Uzdrowiskowa Woda w Jeziorze Białym tak można by rozpocząć najnowszy raport z terenów, gdzie rzeczywistość urzędnicza rozmija się z biologią szybciej niż sinice z chlorofilem.
Jezioro Białe, początek sezonu, słoneczne poniedziałkowe popołudnie. Zawody Żelazny Triatlon odbyły się wczoraj i Urząd Gminy Włodawa – ten sam, który szczyci się własnym regulaminem do walki z fake newsami – ogłasza nagle dramatyczny komunikat, który brzmi jak trailer do thrillera klasy B:
"Uwaga! Zakaz kąpieli w Jeziorze Białym! Ze względu na zakwit sinic w wodzie, kąpiel w tym akwenie jest zabroniona do odwołania. Kontakt z wodą zanieczyszczoną sinicami może być szkodliwy dla zdrowia – szczególnie dla dzieci, kobiet w ciąży oraz osób z osłabionym układem odpornościowym. Nie wchodź do wody! Nie pozwalaj dzieciom i zwierzętom na kontakt z wodą! O dalszych decyzjach będziemy informować na bieżąco."
Koniec świata? Odwołać turnusy? Ewakuować dzieci? O nie. Bo oto dzień później – niczym feniks z kałuży – Jezioro Białe wraca do zdrowia. Na Facebooku Powiatu Włodawskiego błyskawiczni pojawia się oficjalny, dumny niczym werbel komunikat - "Informujemy, że… jakość wody spełnia obowiązujące normy, co oznacza, że woda jest bezpieczna do kąpieli." "Wystąpienie sinic... było krótkotrwałe… obecnie są ich już śladowe ilości."
Nie minęła doba, a jezioro przeszło cudowną przemianę. Jeszcze w poniedziałek – zagrożenie biologiczne i sinica-mutant, a we wtorek – potencjalny produkt eksportowy do sanatoriów. „Woda w Jeziorze Białym, jeszcze w poniedziałek ‘szkodliwa dla dzieci i kobiet w ciąży’, we wtorek już niemalże mineralna – może jeszcze nie Muszynianka ?? ale potencjał jest.”
Sytuacja wygląda tak poważnie, ale nie sposób nie zadać kluczowego pytania: który przedsiębiorca z Okuninki pierwszy zacznie butelkować Uzdrowieńczą Wodę z Jeziora Białego? W tej całej aferze "Zanurzony był wójt, starosta i urząd aż z Lublina" – więc już nic nad wodą w Okunince nam nie grozi. ???
Aby jeszcze bardziej rozwikłać tę lokalną tajemnicę, zapytaliśmy sztuczną inteligencję o interpretację sytuacji. W odpowiedzi otrzymaliśmy scenariusz nowego odcinka znanego serialu Archiwum X: Zbrodnia w Kałuży - Sezon Lubelski - Krokodyl z Okuninki Powrócił?.
Scena otwiera się w stylu noir, dźwięk tajemniczego dźwięku sinusoidalnego, na ekranie pojawia się plansza: Okuninka. 17 czerwca. Godzina 9:47. Jezioro Białe. Narrator (głosem lektora z Archiwum X): „W miejscu, gdzie sinice tańczą z chlorem, a kałuże mają więcej tajemnic niż lokalna polityka… oni powracają.”
[Ujęcie 1] Arkadiusz Iwaniuk klęczy przy podejrzanie błyszczącej kałuży. W ręku ma smartfona, robi zdjęcia z powagą, jakby dokumentował miejsce lądowania UFO. Iwaniuk (szeptem do dyktafonu): „Podejrzana ciecz. Zabarwienie żółto-neonowe. Zbyt radioaktywna, by była tylko deszczem. Moje przypuszczenie? Toksyczny mocz. Najpewniej sinica-mutant albo… gorsze.”
[Ujęcie 2] Starosta Piotr Gorgol zbliża się w tle, ma na sobie płaszcz. Gorgol (spokojnym, urzędowym tonem): „To nie pierwszy raz, kiedy kałuża wzbudza niepokój. Miejscowi od dawna mówią o... krokodylu. Pamiętasz tę legendę, Arku? Że w 2007 ktoś widział go przy molo, jak zjadł ponton?” Iwaniuk (niespokojnie): „Nie drwij, Piotrze. To nie są żarty. To był ponton marki Intex. Ludzie mówili, że miał zęby jak... świnia.”
[Ujęcie 3] Obaj pochylają się nad kałużą, kamera zbliża się dramatycznie. Przez sekundę wydaje się, że coś się poruszyło pod powierzchnią. Gorgol (szepcze z grozą): „A jeśli... to nie kałuża? A jeśli... to tylko mały wyciek z jeziora, który krokodyl zostawił, bo... wraca?”
[Ujęcie 4 — plansza z komunikatem urzędowym, czytanym monotonnym głosem lektora:] „Informujemy, że woda spełnia normy. Sinice są śladowe. Kąpiel na własną odpowiedzialność. Krokodyl niewidziany od 2019.”
[Finałowa scena] Iwaniuk wysyła zdjęcie kałuży do sanepidu z podpisem: „PILNE – możliwy ślad po mutacji.” Gorgol w tle dzwoni gdzieś z szeptem: Gorgol: „To znowu się dzieje. Potrzebujemy X-Files. Albo przynajmniej drona z termowizją…”
[Plansza końcowa:] ARCHIWUM X: SEZON LUBELSKI — PRAWDA JEST GDZIEŚ W KAŁUŻY
Ciekawe że AI na podstawie zdjęcia z terenowej inspekcji urzędników starostwa uznała, że vStarosta wygląda jak pastor - ciekawe, bardzo ciekawe ??
^p^
tv.wlodawa.netmasz wideo wyślij nam link:. echo@wlodawa.net
Czy lubisz cookies? 🍪 Ta strona wymaga zgody na tak zwane cookies czyli ciasteczka i właśnie informuje Cię, że tutaj sa zbierane ciasteczka firm trzecich, jeśli nie zgadzasz się na tego typu internetowe praktyki, prosimy opóść tą stronę. We use cookies to ensure you get the best experience on our website. Zobacz więcej