Cyrk Astoria kolejny raz wyrusza w trasę po Polsce, w tym roku zaprezentuje nowe widowisko „Arena Cudów” z udziałem międzynarodowej ekipy artystów. Podczas 100 minutowego widowiska zabierzemy Was w podróż po najpiękniejszych i najtrudniejszych dziedzinach sztuki cyrkowej, tak by każdy znalazł coś dla siebie. Do tego coś co nasi goście najbardziej cenią, czyli interakcja z publicznością. W programie zobaczycie między innymi:
Jedną z najlepszych w Europie – 16 letnią mistrzynię żonglerki Gimnastykę pod kopułą cyrku na sztrabatach Akrobacje na linie pionowej oraz trapezie
Jedną z najtrudniejszych dziedzin sztuki cyrkowej: antypody, czyli żonglerka nogami Gimnastykę w duecie – kwintesencja sztuki cyrkowej Coś dla ludzi o mocnych nerwach, czyli brawurowa ekwilibrystyka na wałkach Bawić Państwa będzie nasz klaun mistrz humoru: Francesco
Dla dzieci spotkanie z postacią z bajki
Program prowadzić będzie przesympatyczny konferansjer Wiesław Jaśkowski Havis
*-Dyrekcja zastrzega sobie prawo do zmian w programie.
WŁODAWA - 6 czerwca godzina 17:00 ul. Korolowska/Lubelska - naprzeciwko Orlenu
W ubiegłym tygodniu włodawski policjant Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego wraz z rodziną uczestniczył w wyjątkowym spotkaniu w Przedszkolu Miejskim Nr 1 we Włodawie. Przedstawiciele Stowarzyszenia Rodzina Katyńska oraz przedstawiciele powiatu włodawskiego postanowili podziękować Szymonkowi Zarczukowi – 7 letniemu synowi policjanta za piękny przykład patriotycznej postawy i oddanie symbolicznego hołdu Ofiarom Zbrodni Katyńskiej.
A wszystko zaczęło się od utworu "Ostatni list", którego chłopiec lubił słuchać. Pieśń nawiązuje do tragicznych wydarzeń z wiosny 1940 roku. W utworze jeden z polskich żołnierzy zapisuje ostatnie słowa do ukochanej, wiedząc, że niedługo przyjdzie mu zginąć. Chłopiec często słuchając utworu i widząc jak tato, policjant włodawskiej komendy, który od wielu lat wchodzi w skład pocztu sztandarowego i reprezentuje Policję w różnych ważnych uroczystościach szykuje mundur na Powiatowe Obchody Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej postanowił wykonać ilustrację z tej okazji.
Następnie wspólnie z tatem, po zakończonych uroczystościach odwiedzili Cmentarz Wojenny we Włodawie, gdzie upamiętnili pamięć ofiar i złożyli rysunek chłopca przy pomniku. Po jakimś czasie obrazek przykuł uwagę Pani Marii Durys Prezes Stowarzyszenia Rodzina Katyńska, która ustaliła małego autora patriotycznej ilustracji i postanowiła wyróżnić szczególną postawę 7-latka.
Sierżant sztabowy Daniel Zarczuk mówi, że jest bardzo dumny z postawy swojego synka. Wspomina, że już jako 3-latek znał Hymn Polski. Chłopiec zawsze uczestniczy w uroczystościach, w których tato ubrany w mundur galowy w poczcie sztandarowym godnie reprezentuje Policję.
Gratulujemy takich owoców jakie przynosi wychowanie w duchu patriotyzmu. To pokazuje, jak wielką rolę odgrywają rodzice w kształtowaniu postaw dzieci. Poprzez takie działania pamięć o szczególnych momentach z historii Polski nie przeminie.
Coraz dłuższe dni zachęcają do uprawiania sportu na świeżym powietrzu. Do osiągnięcia pełni szczęścia przydadzą się jeszcze spotkania ze znajomymi, radosna biesiada i życzliwa atmosfera. Wszystko to, a nawet więcej znajdziemy już 7 czerwca 2025 r. podczas imprezy „Jagiełło” VIII Półmaraton Chełmski. Organizatorzy proponują do wyboru trzy konkurencje: półmaraton, pięciokilometrowy bieg oraz pięciokilometrowy marsz Nordic Walking. Trasy planowane są na terenach Miasta i Gminy Chełm zahaczając o takie atrakcje turystyczne jak Zalew Żółtańce czy Plac Łuczkowskiego. Start i meta zagoszczą w Browarze Jagiełło w Pokrówce. Na imprezie nie może zabraknąć żadnego miłośnika dobrej zabawy! Zapisy drogą internetową pozostają otwarte do 16 maja, a do końca kwietnia obowiązuje niższa opłata wpisowa.
Wydarzenie jest drugim spotkaniem realizowanym w podobnej formule po reaktywacji cyklu w 2024 roku. Po dobrym przyjęciu zeszłorocznych atrakcji przez biegaczy i kibiców, po niewielkich korektach pojawią się one ponownie. W organizację imprezy zaangażowani są członkowie nieformalnej grupy Chełm Biega, Chełmskie Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych, lokalni sponsorzy oraz Służby i Samorządy. Wydarzenie wyróżnia się względnie kameralnym charakterem w porównaniu do biegów masowych, co pozwala na odprężenie i celebrację chwil w gronie znajomych. Lokalizacja Browaru w niewielkiej odległości od Zalewu, boiska piłkarskiego i drzewostanu daje możliwość łatwego wyboru miejsca spędzania czasu z bliskimi. Same biegi i marsz będą odbywać się po nawierzchniach utwardzonych, co jest ukłonem w stronę uczestników, którym mniej odpowiadały piaszczyste i błotniste trasy marcowego biegu Hardcorowa Kumowa.
Czerwcowe spotkanie nie jest powiązane z upamiętnieniem jakiejś szczególnej rocznicy lub sprawy, a jest wyrazem potrzeb uczestników, co sprzyja luźnej i swobodnej atmosferze. Mile widziani są na nim wszyscy, którym uprawianie sportu sprawia przyjemność, zarówno ci z dużym doświadczeniem, jak i stawiający dopiero swoje pierwsze kroki. Być może tutejszy medal z półmaratonu lub 5-tki Browarnika (bo tak nazywa się bieg na dystansie pięciu kilometrów) albo podium w marszu Nordic Walking będzie dla kogoś pierwszym w karierze. Po zakończonych zmaganiach sportowych impreza będzie kontynuowana w formie spotkania towarzyskiego.
Wydarzenie zostało objęte patronatem medialnym wlodawa.net
W czwartek w Szkole Podstawowej Nr 3 we Włodawie odbył się powiatowy etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Łącznie 7 drużyn ze szkół podstawowych rywalizowało w II grupach wiekowych. Młodzież zmagała się w 4 konkurencjach: test wiedzy, pierwsza pomoc przedmedyczna, jazda rowerem po miasteczku ruchu drogowego oraz po torze przeszkód.
Po zmaganiach młodzieży w grupie I najlepsi okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Kaplonosach, zawodnik drużyny – Juliusz Majewski okazał się bezkonkurencyjny w klasyfikacji indywidualnej. II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa Nr 2 we Włodawie. W grupie II zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 2 we Włodawie. Jednak w klasyfikacji indywidualnej najlepszy okazał się zawodnik drużyny gospodarzy – Maciej Pawlik.
Na uroczystym podsumowaniu Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 3 we Włodawie wspólnie z Naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego włodawskiej komendy i przedstawicielem Starostwa Powiatowego we Włodawie wręczyli nagrody drużynom ufundowane przez sponsorów.
W Niedzielę Wielkanocną po godzinie 18.00 włodawscy policjanci otrzymali zgłoszenie, o tym, że w okolicy Okuninki jadący w stronę Włodawy kierujący Renault podczas wyprzedzania wjechał na tzw. „wysepkę”, uderzył w barierki, ściął kilka znaków, latarnię, „przeleciał” przez ścieżkę rowerową i dachował. Na szczęście podczas tego zdarzenia nikogo nie było na ścieżce rowerowej i jedynie kierujący pojazdem po swojej brawurowej jeździe trafił do szpitala. Mężczyzna nie odniósł obrażeń zagrażających jego życiu.
Jak się szybko okazało, 61-latek był nietrzeźwy, a w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna już stracił prawo jazdy i trafił do policyjnego aresztu. Zabezpieczono też jego samochód. Za swoje zachowanie 61-latek odpowie przed sądem. Kierowanie "na podwójnym gazie" zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3, wysoką grzywną, zakazem kierowania pojazdami oraz zapłatą co najmniej 5000 złotych świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy składamy Państwu najserdeczniejsze życzenia dużo zdrowia, radości, smacznego jajka, mokrego dyngusa, mnóstwo wiosennego słońca oraz samych sukcesów!
Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie, upamiętniające zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Obchodzone jest w pierwszą niedzielę po pierwszej wiosennej pełni księżyca, przypadającej po 21 marca (czyli dacie kalendarzowej wiosny). To tłumaczy, dlaczego święto to jest ruchome i w każdym roku przypada w innym dniu.
Pod koniec ubiegłego tygodnia włodawscy policjanci interweniowali na jednej ze stacji paliw, gdzie według zgłoszenia miało dojść do próby jej podpalenia. Policjanci na miejscu potwierdzili zgłoszenie i ustalili, że na stację paliw przyszedł starszy mężczyzna, który podszedł do dystrybutora i za pomocą pistoletu do tankowania rozlał benzynę. Następnie wyjął zapalniczkę, odpalił ją i rzucił na rozlaną ciecz. Na szczęście do podpalenia nie doszło z uwagi na wygaśnięcie i niezainicjowanie płomienia przez zapalniczkę. Mężczyzna po całym zajściu opuścił teren stacji.
Jako pierwsza rozlane paliwo zauważyła klientka stacji, która natychmiast powiadomiła o tym fakcie obsługę, która zgłosiła to Policji. Policjanci ustalili i zatrzymali 78-latka przy jednej z włodawskich ulic, a następnie umieścili w policyjnym areszcie. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania sprowadzenia zdarzenia niebezpiecznego. Włodawski sąd na wniosek Policji i Prokuratury zastosował środek zapobiegawczy wobec 78-latka w postaci trzymiesięcznego aresztu tymczasowego. Za to przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
W tym roku obchodzimy 100-lecie utworzenia policji kobiecej, zatem i tegoroczny Dzień Kobiet nabiera szczególnego charakteru. Z okazji święta w sali konferencyjnej włodawskiej komendy odbyło się spotkanie, podczas którego szef włodawskich policjantów podziękował wszystkim kobietom służącym i pracującym we włodawskiej komendzie. Z tej okazji każda kobieta otrzymała różę oraz słodki upominek na znak wdzięczności i docenienia szczególnej roli przedstawicielek płci pięknej w policyjnej służbie.
We włodawskiej Policji zatrudnionych jest 31 kobiet w tym 16 to policjantki, a 15 pracownice cywilne. Policjantki służą w pionach prewencyjnym, kryminalnym oraz wspomagającym. Kobiety pełnią służbę na różnych szczeblach i stanowiskach. Ich praca obejmuje szeroki zakres obowiązków. Odgrywają istotną rolę w budowaniu bezpieczeństwa i często ich podejście jest docenianie przez obywateli. Warto też pamiętać o pracownicach cywilnych, które zajmują się finansami, kadrami, logistyką, pracą biurową czy dbaniem o porządek w jednostce. Bez ich pracy Policja nie mogłaby działać sprawnie.
Wczoraj w sali konferencyjnej włodawskiej komendy z policjantkami i pracownicami Policji spotkał się komisarz Grzegorz Kuter - Komendant Powiatowy Policji we Włodawie. Szef włodawskiej Policji wspólnie z przedstawicielami męskiej załogi złożył Paniom życzenia z okazji Dnia Kobiet oraz wręczył symboliczne róże i słodki upominek jako wyraz wdzięczności i docenienie szczególnej roli płci pięknej w policyjnej służbie.
46-latek z powiatu włodawskiego uprawiał konopie i pozyskiwał z nich znaczne ilości środków odurzających. Włodawscy kryminalni w jego miejscu zamieszkania zabezpieczyli ponad 130 gramów suszu ziela konopi innych niż włókniste, przyrządy do uprawy konopi, namiot, w którym wzrastały rośliny oraz 6 krzewów w różnych fazach wzrostu.
46-latek został zatrzymany i usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz nielegalnej uprawy ziela konopi innych niż włókniste. Za ten czyn grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy we Włodawie w piątek zadecydował o zastosowaniu wobec niego tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.
/ź/ policja.gov.pl
Komentarz redakcji: I kto teraz będzie podlewał te piękne "zielone kwiatki", a może uschną na komisariacie?
Czy lubisz cookies? 🍪 Ta strona wymaga zgody na tak zwane cookies czyli ciasteczka i właśnie informuje Cię, że tutaj sa zbierane ciasteczka firm trzecich, jeśli nie zgadzasz się na tego typu internetowe praktyki, prosimy opóść tą stronę. We use cookies to ensure you get the best experience on our website. Zobacz więcej