Wyryki - Strona 75 z 93 - wlodawa.NET

#sadziMY: Leśnicy rozdadzą darmowe sadzonki drzew /wideo/

#sadziMY: W piątek 26 kwietnia leśnicy rozdadzą sadzonki drzew /wideo/  Wydarzenie Włodawa informacjePrzyłącz się do ogólnopolskiej akcji i samemu posadź drzewko! Sadzonki będą rozdawane już 26 kwietnia we wszystkich nadleśnictwach w całym kraju. Leśnicy przygotowali co najmniej 100 tys. sadzonek.

W dniu 26 kwietnia 2019 r., zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się w akcję sadzenia drzew, której inicjatorem jest Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda. Od godziny 9.00 w siedzibie Nadleśnictwa Włodawa w Susznie przy ul. Wspólna 8 oraz Nadleśnictwo Sobibór pod adresem Sobibór 103 udostępniane będą sadzonki drzew, które będzie można zabrać do domu i posadzić. Serdecznie zapraszamy i prosimy o rozpropagowanie informacji wśród rodziny i znajomych.

Liczymy na Państwa obecność. Do zobaczenia w piątek

Tego samego dnia, 26 kwietnia, uroczystej inauguracji akcji #sadziMY dokona prezydent Andrzej Duda, który wraz z pierwszą damą weźmie udział w odnawianiu powierzchni w leśnictwie Jakubowo w  Nadleśnictwie Rytel, jednej z wielu zniszczonych przez huragan 100-lecia w sierpniu 2017 r. Spotka się tam ponad 1000 osób, aby posadzić 100 ha nowego pokolenia lasu. 

#sadziMY: W piątek 26 kwietnia leśnicy rozdadzą sadzonki drzew /wideo/  Wydarzenie Włodawa informacje

Już 26 kwietnia, w ramach ogólnopolskiej akcji #sadziMy, każdy może w siedzibie najbliższego nadleśnictwa odebrać sadzonkę i posadzić ją na własnym gruncie, aby móc później drzewko samodzielnie pielęgnować i podziwiać, jak z roku na rok rośnie. Leśnicy przygotowali co najmniej 100 tys. sadzonek.

 

Zobacz również:.

Sport: Włodawscy leśnicy mistrzami siatkówki

Powiat: Wiatr zmian wieje w poleskich lasach

Włodawa: Leśnicy uczcili 100-lecie odzyskania niepodległości Polski

[wp_ad_camp_4]

Odbiór sadzonek będzie możliwy w siedzibach wszystkich 430 nadleśnictw w całej Polsce 26 kwietnia, od godz. 9.00 do wyczerpania zapasów.

tv.wlodawa.net/LasyPaństwowe
masz wideo wyślij nam link:. echo@wlodawa.net

 

/ź/ wlodawa.lublin.lasy.gov.pl

loading...
 
data publikacji: 24/04/19

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

112: Pijany kierujący jeepem zawisł na ogrodzeniu posesji

112: Pijany kierujący jeepem zawisł na ogrodzeniu posesji Wydarzenie Włodawa informacje na sygnale podedwórze parczewDo 2 lat pozbawienia wolności grozi 25 – latkowi, który w niedzielny poranek rozbił swoje auto, a tym samym zniszczył ogrodzenie jednej z posesji w Podedwórzu. Jak ustalili policjanci mężczyzna stracił panowanie nad swoim jeepem. Jego „terenówka” uderzyła w ogrodzenie, następnie dachowała po czym zawisła na bramie wjazdowej. Mundurowi zatrzymali kierowcę chwilę po zdarzeniu. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Tak więc resztę świątecznej niedzieli mężczyzna spędził w policyjnej celi, w której trzeźwiał.

Do zdarzenia doszło w niedzielę rano w Podedwórzu. Dyżurny parczewskiej jednostki został powiadomiony, że terenowe auto uderzyło w ogrodzenie jednej z posesji i dachowało. Jak ustalili interweniujący policjanci, kierujący pojazdem marki Jeep stracił panowanie nad swoim autem. Jego „terenówka” uderzyła w ogrodzenie, następnie dachowała, a na koniec zawisła na bramie wjazdowej. 

 

Zobacz również:.

112: Kłusownik z Mostów zakończył ucieczkę na drzewie

112: Leśni złodzieje zatrzymani na gorącym uczynku

112: Kolizja dwóch Opli na 1000-lecia

[wp_ad_camp_4]

Mundurowi zatrzymali kierującego pojazdem 25 – latka, w chwili, kiedy ten organizował sprzęt, aby ściągnąć pojazd z ogrodzenia. Badanie alkomatem wykazało u mieszkańca gminy Podedwórze ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

112: Pijany kierujący jeepem zawisł na ogrodzeniu posesji Wydarzenie Włodawa informacje na sygnale podedwórze parczewResztę świątecznej niedzieli mężczyzna spędził w policyjnej celi, gdzie trzeźwiał. Stracił już prawo jazdy. Kiedy dojdzie do siebie, usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Nie uniknie też konsekwencji za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

/ź/ policja.gov.pl

loading...
 
data publikacji: 23/04/19

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Polska: Pracownicy społeczni przygotowują się do strajku

Pracownicy społeczni przygotowują się do strajku Wydarzenie Włodawa InformacjePolska Federacja Związkowa Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej rozpoczęła zbieranie deklaracji dotyczących udziału związków zawodowych oraz pracowników niezrzeszonych w ogólnopolskim strajku pomocy społecznej. Ogólnopolski Protest Pracowników Pomocy Społecznej trwa od października 2018 r.; postulaty to m.in. o 1 tys. zł wyższy minimalny poziom wynagrodzenia zasadniczego dla wszystkich pracowników pomocy społecznej i płatny urlop dla poratowania zdrowia.

W ocenie Federacji związkowej, ponieważ dotychczasowe, "nieinwazyjne" metody protestu jak pikieta w Warszawie czy tzw. Czarny Tydzień w Pomocy Społecznej nie odniosły skutku przyszedł czas na ogólnopolski strajk polegający na przerwaniu pracy.  "Przykład strajkujących nauczycieli pokazał, że ok. 400 tys. pracowników oświaty nie należących do żadnego związku zawodowego, ale z pomocą związków zawodowych może doprowadzić do największego strajku tej grupy zawodowej. Nasz sprawdzian przed nami. Teraz albo nigdy. Jeśli nie uda nam się zmobilizować - wszystko wskazuje, że najbliższe lata będą dla nas i polskiej pomocy społecznej czasem dryfowania w kierunku jeszcze większego braku szacunku, przekładającego się na poziom naszych uposażeń, obciążania nas i gmin zadaniami bez zapewnienia środków na ich realizację oraz pogorszeniem i tak już tragicznych warunków pracy. Strajk pracowników pomocy już trwa i realizuje się poprzez odchodzenie z zawodu naszych koleżanek i kolegów" - głosi oświadczenie Polskiej Federacji Związkowej Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej.

Federacja zaapelowała o przesyłanie deklaracji pracowników zainteresowanych przystąpieniem do strajku. Po ich zebraniu ogłoszony ma być termin równoczesnego uruchomienia procedury rozwiązywania sporów zbiorowych we wszystkich zgłoszonych jednostkach. Wcześniej, w liście do premiera Mateusza Morawieckiego Ogólnopolski Komitet Protestacyjny Pracowników Pomocy Społecznej, w skład którego wchodzą: Polska Federacja Związkowa Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej, Związek Zawodowy Pracowników Socjalnych, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Asystentów Rodziny oraz przedstawiciele NSZZ "Solidarność" poinformował, że "strajk zostanie wdrożony nie wcześniej niż w drugiej połowie br.".

"Oznacza to, że paraliż polskiej pomocy społecznej nastąpi w okresie, gdy planowane są i wypłacane kluczowe świadczenia z punktu widzenia funkcjonowania polskich rodzin" - napisano w liście do szefa rządu. Protesty pracowników społecznych trwają od jesieni, kiedy odbyła się pikieta przed MRPiPS. Protestujący domagają się przede wszystkim wyższych płac. Ostatnie postulaty kierowane do resortu skupiały się wokół podwyższenia minimalnego poziomu wynagrodzenia zasadniczego dla wszystkich pracowników pomocy społecznej o 1 tys. zł. Związkowcy uważają też, że pracownikowi socjalnemu (asystentowi rodziny) powinien przysługiwać płatny urlop dla poratowania zdrowia w wymiarze do 6 miesięcy raz na 5 lat pracy w zawodzie.

 

Zobacz również:.

Włodawa: Miasto ociepli budynki socjalne

Powiat: O ekonomii społecznej mówiono w starostwie

Różanka: Zebranie noworoczne w DPS

[wp_ad_camp_4]

Chcą też, by przysługiwało im finansowane przez pracodawcę szkolenie z zakresu podnoszenia bezpieczeństwa osobistego (co najmniej raz na dwa lata), a w razie potrzeby - nawet finansowanie "środków ochrony osobistej". Wśród postulatów jest zwrot kosztów dojazdów z miejsca pracy do podopiecznych. Podobne rozwiązania wskazywane są również w odniesieniu do koordynatorów pieczy zastępczej.  Dla pracowników domów pomocy społecznej Federacja domaga się 40-procentowego dodatku do stawki godzinowej za pracę w nocy i płatnego urlopu na poratowanie zdrowia.

Dla pracowników świadczeń rodzinnych, wychowawczych oraz alimentacyjnych chce dodatkowych zapisów dotyczących ich wynagrodzenia. Chodzi o gwarancję otrzymania wynagrodzenia za obsługę programu 500+ (analogicznie jak przy programie „Dobry start") i procentowe wynagrodzenie za pieniądze odzyskane od dłużników alimentacyjnych (z 40 proc. odzyskanych środków połowa miałaby iść na wynagrodzenia pracowników realizujących te zadania). Według protestujących, niezbędne jest też wynagrodzenie dla członków zespołów interdyscyplinarnych, którzy obecnie zasiadają w nich w ramach swoich obowiązków.

Ministerstwo w odpowiedzi na postulaty odpowiadało, że daje gminom pieniądze na wynagrodzenia pracowników pomocy społecznej i wielokrotnie apelował do samorządów o podwyżki. Minister Elżbieta Rafalska podkreślała, że zdaje sobie sprawę, iż "narasta niezadowolenie z powodu poziomu wynagrodzenia pracowników socjalnych" i "na każdym swoim spotkaniu z burmistrzami, wójtami, prezydentami, ale też starostami" apeluje: "samorządowcy pamiętajcie również o pracownikach socjalnych - nie tylko o urzędnikach miejskich, czy urzędnikach starostw, bo wynagrodzenia pracowników socjalnych niektórych samorządów zupełnie stanęły w miejscu i narasta ich niezadowolenie".

MRPiPS opublikowało też swoje wyliczenia dotyczące wynagrodzeń pracowników socjalnych. Zgodnie z nimi, średnia krajowa wynagrodzenia brutto osób zatrudnionych na stanowisku pracownika socjalnego wynosi:

- w Ośrodku Pomocy Społecznej - 2 635,35 zł (wzrost o 19 proc. w porównaniu do średniej z 2015 r. - 2 212,28 zł)- w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie - 2 601,56 zł (wzrost o ok. 17 proc. w porównaniu do średniej z 2015 r. - 2 230,63 zł).   Według MRPiPS, średnie wynagrodzenie na stanowisku pracownika socjalnego jest bardzo zróżnicowane w poszczególnych województwach. Najwyższe wynagrodzenia odnotowano w województwie pomorskim - 2 875 zł; najniższe - w woj. warmińsko-mazurskim - 2 475 zł.

Pracownicy społeczni przygotowują się do strajku Wydarzenie Włodawa Informacje

Pod koniec marca w Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog", odbyły się rozmowy między protestującymi, a przedstawicielami MRPiPS. Przedstawiciele Federacji ocenili wówczas, że sukcesem jest sam fakt, że do rozmów w ogóle doszło. Jak relacjonowała po rozmowach Federacja wiceminister Marcin Zieleniecki poinformował podczas tego spotkania, że realizacja części postulatów została wpisane do wykazu prac legislacyjnych i programowych rządu w tym m.in.: prawo przysługujące pracownikom socjalnym zatrudnionym w ośrodkach pomocy społecznej oraz w powiatowym centrum pomocy rodzinie do pomocy psychologicznej w przypadku wystąpienia sytuacji bezpośrednio zagrażającej jego życiu lub zdrowiu w związku z wykonywanymi czynnościami służbowymi; skrócenie terminu, od którego uzależnione jest prawo do dodatkowego urlopu wypoczynkowego z obecnych 5 lat do lat 4, jednak bez zmiany wymiaru tego urlopu czy wprowadzenie ścieżki awansu zawodowego w zawodzie pracownika socjalnego, jednak bez powiązania jej z wynagrodzeniem.

Federacja uznaje jednak te propozycje za "kosmetyczne", a strajk za "nieunikniony". Ogólnopolski Komitet Strajkowy zaproponował jednocześnie by kontynuować rozmowy, a wiceminister Zieleniecki - jak relacjonowała Federacja - "potwierdził gotowość do kolejnego spotkania bezpośrednio po zakończeniu konsultacji w sprawie projektu zmian w ustawie o pomocy społecznej".

js/

/ź/ kurier.pap.pl

data publikacji: 17/04/19

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Region: Duże miasta zrekompensują nauczycielom ubytek pensji

Region: Duże miasta zrekompensują nauczycielom ubytek pensji Wydarzenie Włodawa Informacje Strajk NauczycieliNajwiększe miasta deklarują, że zrekompensują strajkującym nauczycielom ubytek wynagrodzenia za czas protestu. W poniedziałek rozpoczął się w szkołach bezterminowy strajk zorganizowany przez Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych. Do protestu przystąpiła też część nauczycieli-związkowców z oświatowej "Solidarności".

Zgodnie z Ustawą o rozwiązywaniu sporów zbiorowych, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych nie mogą zapłacić pracownikom za nieświadczoną pracę w czasie strajku. Zapytane przez nas miasta wojewódzkie deklarują jednak, że nauczyciele o ten ubytek w pensji nie muszą się martwić. „Wypłata wynagrodzenia za czas strajku stanowiłaby naruszenie dyscypliny finansów publicznych” - zauważa Magdalena Stremplewska, rzecznik prasowy prezydenta Torunia. Jak jednak dodaje, prezydent Michał Zaleski „w żadnym stopniu nie zamierza ograniczać środków finansowych przewidzianych na tegoroczne wypłaty dla pracowników oświaty”.

Również decyzją prezydenta Opola potrącone za czas strajku kwoty pozostaną w szkołach i placówkach oświatowych do dyspozycji dyrektorów w ramach funduszu płac. „Dyrektorzy potrącone zgodnie z ustawą kwoty będą mogli przyznać nauczycielom w ramach dodatków” – wyjaśnia Katarzyna Oborska-Marciniak, rzecznik prasowy opolskiego magistratu.  Tak będzie także w Łodzi. „Pieniądze przeznaczone/zaplanowane w budżecie na wynagrodzenia nauczycieli pozostaną w gestii dyrektorów szkół i przedszkoli, co oznacza, że oszczędności za strajk (za każdy dzień protestu nauczyciele będą mieli potrącaną "dniówkę" z pensji) nie wrócą do budżetu miasta i nie będą wydane na inne cele” – informuje Monika Pawlak z łódzkiego magistratu. „Prezydent Łodzi zdecydowała, że pieniądze wrócą do nauczycieli w formie dodatków motywacyjnych. Dotyczy to również pracowników niepedagogicznych” - wskazuje. „Popieramy słuszne postulaty nauczycieli. Nie zamierzamy zmniejszać puli środków przeznaczonej na wynagrodzenia dla nauczycieli pozostającej w gestii dyrektorów szkół” – deklaruje także Olga Mazurek-Podleśna z Urzędu Miasta w Lublinie.

 

Zobacz również:.

Włodawa: Burmistrz chodzi po szkołach i szuka radnych

112: Czy starosta słusznie zatrzymuje prawo jazdy?

Region: 24 nowe radiowozy, ale żaden dla Włodawy

[wp_ad_camp_4]

„Zgodnie z Ustawą o rozwiązywaniu sporów zbiorowych, za czas strajku nie przysługuje wynagrodzenie zarówno dla nauczycieli, jak i innych pracowników szkoły. Jednak w Gdańsku chcemy te pieniądze zostawić w budżetach placówek, by mogły być spożytkowane np. na zajęcia dodatkowe”  - wskazuje Dariusz Wołodźko z Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

Rozwiązania szuka Gorzów Wlkp. „Na dzisiaj nie mamy gotowej odpowiedzi w tej sprawie. Zarówno budżet miasta, jak i aktualny stan prawny nie pozwala na wypłacenie pełnych rekompensat strajkującym” – poinformował nas w piątek Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu.

aba/

/ź/ kurier.pap.pl

loading...
data publikacji: 10/04/19

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Włodawa: Koniec z profilowaniem bezrobotnych

Włodawa: Koniec z profilowaniem bezrobotnych Powiatowy Urzad Pracy we Włodawie Wydarzenia Włodawa Informacje
Powiatowe Urzędy Pracy nie będą już musiały profilować bezrobotnych - zakłada przyjęty przez rząd projekt nowelizacji ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.  Dla PUP-ów, które w większości negatywnie oceniały profilowanie, zmiana oznaczać będzie mniej biurokracji.

Obowiązkowe profilowanie bezrobotnych obowiązuje od 27 maja 2014 r. Weszła wówczas w życie nowelizacja Ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, która nakazywała zaszeregowanie bezrobotnego do jednej z trzech kategorii: profil I - bezrobotny aktywny; II - wymagający wsparcia; III - bezrobotny oddalony od rynku pracy, zagrożony wykluczeniem społecznym. Ustalenie profilu pomocy odbywa się na podstawie standaryzowanego wywiadu, prowadzonego przez pracownika PUP z bezrobotnym.

"Odejście od tego rozwiązania jest spowodowane tym, że w opinii części powiatowych urzędów pracy profilowanie utrudniało aktywizowanie osób bez pracy, zwłaszcza tych dla których ustalono profil III (długotrwale bezrobotni). Nie oznacza to jednak rezygnacji z indywidualnego podejścia do bezrobotnego, dla którego będzie opracowywany Indywidualny Plan Działania (IPD), dostosowany do jego osobistej sytuacji (potrzeb i możliwości rozwoju)" - głosi uzasadnienie przedstawione w komunikacie po posiedzeniu rządu.

Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej, które jest inicjatorem nowelizacji wskazuje, że "zdaniem urzędów pracy brak elastyczności w adresowaniu pomocy dla bezrobotnych negatywnie wpływał na ich aktywizację zawodową".

Z ankiety przeprowadzonej w 327 PUP (w okresie od 21 marca 2016 r. do 11 kwietnia 2016 r.) wynika, że profilowanie pomocy dla osób bezrobotnych nie umożliwia im lepszego kierowania pomocy do bezrobotnych - taką ocenę wyraziło 44,6 proc. ankietowanych PUP.

Dużą grupę stanowiły również urzędy, którym trudno było wskazać na przydatność profilowania pomocy (21,4 proc.). Urzędy pracy wskazywały jednocześnie, że niezbędne jest wprowadzenie zmian w przepisach dotyczących profilowania pomocy dla osób bezrobotnych (80,1 proc.)

 

Zobacz również:.

Włodawa: Praca dla 250 więźniów

Włodawa: Targi Edukacji i Pracy we Włodawie edycja 2019

Nowa hala produkująca meble we Włodawie już za rok

[wp_ad_camp_4]

Urzędom pracy zadano też pytanie o potrzebę modyfikacji katalogu form pomocy przewidzianych dla poszczególnych profili. W odpowiedzi na to pytanie 287 urzędów (87,8 proc.) wyraziło opinię, że taka potrzeba istnieje. Większość urzędów pracy uznała także, że określony w ustawie o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy katalog form pomocy możliwych do zastosowania w ramach poszczególnych profili pomocy jest nieodpowiedni. Dla większości urzędów pracy (54,1 proc.) aktualny system profilowania pomocy wydaje się za mało elastyczny i uniemożliwia im skuteczne działanie z powodu zamkniętego zakresu form pomocy możliwych do stosowania w ustalonym profilu pomocy.

Problem z profilowaniem został także dostrzeżony m.in. przez Rzecznika Praw Obywatelskich i Najwyższą Izbę Kontroli. Ponadto, w czerwcu 2018 r. system profilowania zakwestionował Trybunał Konstytucyjny orzekając, że uregulowanie w rozporządzeniu zasad przypisywania przez urząd pracy profilu osobie bezrobotnej jest niezgodne z konstytucją. Według Trybunału, regulacja odnosząca się do tej kwestii powinna znaleźć się w ustawie.

Rozstrzygnięcie TK oznacza, że przepisy rozporządzenia o profilowaniu przestaną obowiązywać od 15 czerwca 2019 r. W tej sytuacji Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej postanowiło zupełnie zrezygnować z przepisów dotyczących profilowania pomocy w ustawie.

Rezygnując z obowiązku ustalania profilu pomocy dla każdego bezrobotnego, wprowadzono możliwość korzystania przez powiatowe urzędy pracy z różnych form pomocy określonych w ustawie - bez ograniczeń wynikających z ustalonego dla bezrobotnego profilu pomocy.

"W praktyce rozwiązanie to ułatwi urzędom pracy stosowanie form pomocy określonych w ustawie, w tym usługi pośrednictwa pracy. Dla pracodawców będzie to oznaczać większe szanse na znalezienie odpowiedniego kandydata do pracy, a dla bezrobotnego szybsze wejście na rynek pracy. Nowe rozwiązania mają obowiązywać od 14 czerwca 2019 r." - głosi rządowy komunikat.

js/ kurier.pap.pl

loading...
 
data publikacji: 07/04/19

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

112: Nielegalna fabryka papierosów zlikwidowana

112: Nielegalna fabryka papierosów zlikwidowana Wydarzenia Włodawa informacjeTrzech zatrzymanych mieszkańców powiatu włodawskiego, zabezpieczone nielegalne papierosy, krajanka tytoniowa oraz urządzenie do produkcji papierosów, to efekty działań funkcjonariuszy Nadbużańskiego Oddziału SG z Placówki we Włodawie.

112: Nielegalna fabryka papierosów zlikwidowana Wydarzenia Włodawa informacje

28 marca br., funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki we Włodawie, podczas działań związanych z ochroną granicy państwowej zatrzymali tuż po przemycie papierosów, dwóch obywateli Polski. Mężczyźni tuż przed zatrzymaniem, nie reagując na polecania i sygnały funkcjonariuszy, podjęli próbę ucieczki. Jadąc na próbujących ich zatrzymać funkcjonariuszy SG, stwarzali realne zagrożenie dla ich zdrowia oraz życia.

112: Nielegalna fabryka papierosów zlikwidowana Wydarzenia Włodawa informacjePo oddaniu strzałów ostrzegawczych i krótkim pościgu ich auto marki Audi zostało zatrzymane przez SG. Funkcjonariusze zabezpieczyli też papierosy, które przemytnicy wyrzucali z samochodu podczas jazdy. W toku dalszych czynności, funkcjonariusze SG, na terenie pow. włodawskiego, dokonali przeszukania czterech posesji.

112: Nielegalna fabryka papierosów zlikwidowana Wydarzenia Włodawa informacjeNa jednej z nich, mundurowi ujawnili „domową” linię do nielegalnej produkcji papierosów. Na miejscu zabezpieczono również krajankę tytoniową, gilzy papierosowe, puste opakowania oraz „wyprodukowane” już papierosy. Do sprawy został zatrzymany kolejny mężczyzna, był to właściciel jednej z kontrolowanych posesji.

 

 

Zobacz również:.

112: Psy wykryły ponad 200 kg haszyszu /wideo/

Region: Zestrzelili drona przemytnika /wideo/

Czy Włodawa będzie jak Warszawa?

[wp_ad_camp_4]

W sumie, podczas tych działań, funkcjonariusze SG zabezpieczyli: urządzenie do produkcji i pakowania papierosów, 94 kg tytoniu o wartości 44,6 tys. zł oraz 1256 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy o wartości 17,5 tys. zł.
112: Nielegalna fabryka papierosów zlikwidowana Wydarzenia Włodawa informacje
Na powyższe zdarzenie, wszczęto postępowanie prowadzone pod kątem czynnej napaści na funkcjonariuszy SG, próby przemytu oraz produkcji nielegalnych papierosów. Za czynną napaść na funkcjonariuszy SG, tj. czyn z art. 223 par. 1 kk, grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

/ź/ nadbuzanski.strazgraniczna.pl

loading...
 
data publikacji: 04/04/19

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Włodawa: Targi Edukacji i Pracy we Włodawie edycja 2019

Włodawa: Targi Edukacji i Pracy we Włodawie edycja 2019 Wydarzenia Włodawa informacje26 marca) We włodawskiej hali MOSiR odbyły Targi Edukacji i Pracy „Zaplanuj swoją przyszłość” zorganizowane przez Młodzieżowe Centrum Kariery OHP we Włodawie we współpracy z I LO im. T. Kościuszki oraz Powiatowym Urzędem Pracy we Włodawie. Targi skierowane były do osób bezrobotnych i poszukujących pracy, młodzieży ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych oraz wszystkich tych, którzy planują zmianę zawodu.

Otwarcia targów dokonali: starosta włodawski Andrzej Romańczuk, burmistrz Włodawy - Wiesław Muszyński oraz dyrektor I LO we Włodawie – Arlena Krawczuk. – Każdy z was musi niedługo dokonać wyboru. Jestem przekonany, że dokonacie dobrego wyboru. Od niego bowiem zależy dalsze wasze życie i wasza przyszłość. Dzisiejsze targi służą temu, by wam pomóc dobrze wybrać - mówił starosta, otwierając targi.

 

Zobacz również:.

Włodawa: Wojenne losy pilotów z Dywizjonu 303 i Misia Wojtka /wideo/

Włodawa: Wolontariusze świętowali

Włodawa: Praca dla 250 więźniów

[wp_ad_camp_4]

Na scenie głównej poszczególne szkoły prezentowały swoją ofertę edukacyjną. Wystawcy przygotowali dla zwiedzających atrakcje w postaci konkursów, pokazu technik tworzenia ozdobnych opakowań, pokazów fizjoterapeutycznych i pierwszej pomocy przedmedycznej. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się pokazy pierwszej pomocy przygotowane przez uczniów i studentów. Patronat honorowy nad Targami objął starosta włodawski oraz burmistrz Włodawy.

Podczas targów swoje stanowiska zaprezentowały m.in.: Nadbużański Oddział Straży Granicznej z Chełma, Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP z Chełma, Młodzieżowe Centrum Kariery OHP z Włodawy, Powiatowy Urząd Pracy z Włodawy, Uniwersytet Przyrodniczy, Politechnika Lubelska, Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji z Lublina, Akademia Wychowania Fizycznego z Białej Podlaskiej, Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji z Lublina, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie, Wyższa Szkoła Stosunków Międzynarodowych i Komunikacji Społecznej w Chełmie, Medyczne Studium Zawodowe z Lublina

/ź/ powiatwlodawski.pl

loading...
 
data publikacji: 02/04/19

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Włodawa: XLII - 42 edycja turnieju wiedzy pożarniczej

112: XLII-42 edycja turnieju wiedzy pożarniczej Wydarzenia Włodawa informacje na Sygnale

28 marca 2019 r. o godz. 10.00 rozpoczął się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej pt. "Młodzież zapobiega pożarom".  Uczniowie z całego powiatu włodawskiego zjechali się w tym dniu do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Włodawie by rywalizować o palmę pierwszeństwa i możliwość wyjazdu na eliminacje wojewódzkie.

112: XLII-42 edycja turnieju wiedzy pożarniczej Wydarzenia Włodawa informacje na Sygnale

Uczniowie rywalizowali w trzech grupach szkolnych tj. grupa szkolna, gimnazjalna oraz ponadgimnazjalna. Najpierw uczniowie napisali test wiedzy składający się z 40 pytań. Następnie po wyłonieniu 5 najlepszych osób rozpoczęto eliminacje ustne polegające na odpowiedzi na trzy wylosowane pytania.

112: XLII-42 edycja turnieju wiedzy pożarniczej Wydarzenia Włodawa informacje na Sygnale

 

Zobacz również:.

Urszulin: Młodzież Zapobiega Pożarom edycja 2019

Włodawa: Młodzież zapobiega pożarom 2019

112: Intensywne ulewy podtopiły Urszulin

[wp_ad_camp_4]

W wyniku rozgrywek finałowych kolejność zajętych miejsc przedstawia się następująco:

I Grupa wiekowa - uczniowie szkół podstawowych
1 Jacek Misiura - Zespół Szkół w Hańsku
2 Łukasz Dziatko - Szkoła Podstawowa w Żukowie
3 Jeremi Baj - Horbaczewski - Szkoła Podstawowa w Różance
4 Weronika Prokop - Szkoła Podstawowa w Kaplonosach
5 Anna Weremczuk - Szkoła Podstawowa nr 2 we Włodawie

II Grupa wiekowa - uczniowie szkół gimnazjalnych
1 Jagoda Baj - Horbaczewska - Szkoła Podstawowa w Różance
2 Przemysław Łapiński - Szkoła Podstawowa w Urszulinie
3 Karolina Prill - Zespół Szkół w Hańsku
4 Krzysztof Artymiuk - Szkoła Podstawowa w Urszulinie
5 Kacper Lisowiec - PG nr 1 Włodawa

III Grupa wiekowa - uczniowie szkół ponadgimnazjalnych
1 Damian Mielniczuk - I Liceum Ogólnokształcące we Włodawie
2 Szymon Kurzeja - Zespół Szkół Zawodowych i II LO we Włodawie
3 Konrad Koniuch - Zespół Szkół Zawodowych i II LO we Włodawie
4 Tomasz Kiryczuk - I Liceum Ogólnokształcące we Włodawie
5 Marek Sakowicz - Zespół Szkół Zawodowych i II LO we Włodawie

112: XLII-42 edycja turnieju wiedzy pożarniczej Wydarzenia Włodawa informacje na Sygnale

Do finału eliminacji wojewódzkich OTWP zakwalifikowało się po jednym zawodniku z każdej grupy wiekowej.

/ź/ strazwlodawa.pl

loading...
data publikacji: 02/04/19

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Polska: Czy we Włodawie będzie jak w Stalowej Woli?

Polska: Czy we Włodawie będzie jak w Stalowej Woli? Wydarzenia Włodawa InformacjeMieszkańcy Stalowej Woli narzekali, a we Włodawie nadal narzekają,  że paliwo na stacjach w mieście jest za drogie, że brakuje konkurencji. Władze miasta  Stalowej Woli zareagowały, budując własną stację benzynową.

20 marca Lucjusz Nadbereżny prezydent Stalowej Woli oficjalnie otworzył należącą do samorządu tego miasta stację paliw. Jest ona otwarta całą dobę i bezobsługowa (płaci się za pomocą tzw. tankomatu). Za litr benzyny Pb 95 i oleju napędowego kierowcy zapłacą około 40 gr mniej niż na stacjach konkurencyjnych w tym mieście.

– Cena taka możliwa jest dzięki zmniejszonej marży oraz bardzo korzystnych stawkach uzyskanych w postępowaniu przetargowym. Dzięki systemowi samoobsługi mieszkańcy mogą liczyć na konkurencyjne ceny paliw dobrej jakości. Dostawcą paliw do naszej stacji jest PKN Orlen. Ponadto docelowo system bezobsługowy nie będzie generował tzw. kosztów osobowych, które również przekładają się na finalną cenę paliwa – wyjaśnia Anna Pasztaleniec, prezes miejskiej spółki MZK, zarządzającej stacją.

– W przeddzień wiosny ogłaszamy prawdziwą odwilż wyczekiwaną od lat w Stalowej Woli – odwilż na rynku cen paliw – mówił podczas otwarcia stacji prezydent Nadbereżny. - Wśród mieszkańców panuje opinia, że w naszym mieście jest najdroższe paliwo, że nieważne na którą stację się pojedzie, są te same dużo wyższe niż nawet w okolicznych miejscowościach ceny paliw i nie ma konkurencji.

Jak podkreślił włodarz miasta, ten temat pojawiał się w dyskusjach mieszkańców od dawna. – Nie ukrywam, że dzisiaj mam dużą satysfakcję, bo po 12 latach, kiedy rozpoczął się w Stalowej Woli społeczny protest „Zabij ceny paliw, zanim one…”, dzięki olbrzymiemu zaufaniu społecznemu mieszkańców mogliśmy wspólnie z MZK podjąć decyzję, która wymagała determinacji i odwagi, by utworzyć miejską stację paliw w Stalowej Woli – dodał Lucjusz Nadbereżny.

 

Zobacz również:.

112: Złodziej z Krakowa tankował i nie płacił

Włodawa: Kierowca z Cycowa tankował na dwa baki

112: Pożar autobusu w Sławatyczach

Miejska stacja paliw powstała w miejscu starej, zapewniającej paliwo do pojazdów Miejskiego Zakładu Komunalnego. Wyposażona jest w sześć dystrybutorów, przy których tankować można benzynę bezołowiową Pb 95, olej napędowy i płyn AdBlue do oczyszczania spalin, a także dystrybutorowy płyn do spryskiwaczy. Przy każdym stanowisku dostępne są kosze na śmieci i myjki do szyb samochodowych. Klienci korzystać mogą również z darmowego kompresora, a także za drobną opłatą z odkurzacza do czyszczenia wnętrza pojazdów i ciśnieniowej myjki do tapicerki samochodowej.

Za zatankowane paliwo kierowcy płacą w specjalnym urządzeniu przypominającym bankomat. Jest to urządzenie intuicyjne, które informuje pisemnie i dźwiękowo, jak przejść kolejne kroki tankowania. Tankomat dostosowany jest do transakcji zarówno w systemie gotówkowym, jak i bezgotówkowym (karta płatnicza), przy czym minimalna kwota, za którą można zatankować wynosi 10 zł.

[wp_ad_camp_4]

Podczas transakcji gotówkowych, w przypadku gdy usługa zakończy się koniecznością wydania „reszty”, klient otrzyma bon – do ponownego wykorzystania na miejskiej stacji, ważny przez 30 dni. Po ponownym włożeniu paragonu urządzenie dokona odczytu kodu kreskowego i odblokuje dystrybutor. W ten sposób można będzie odzyskać pieniądze z poprzedniej transakcji, tankując dowolny asortyment dostępny na stacji.

Jak informuje prezes MZK, przez pierwszy miesiąc każdy klient może liczyć na pomoc przy tankowaniu. W godzinach od 7.00 do 21.00 pracownicy obsługi stacji będą prowadzić instruktaż tankowania i korzystania z terminala płatniczego. Regulamin wraz z instrukcją transakcji płatniczych wywieszony jest również na samym urządzeniu.

Obok stacji, w budynku administracyjnym Zakładu Komunikacji Miejskiej mieści się również Biuro Obsługi Stacji. Czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7-15. Tam też dla klientów stacji dostępne są toalety, dostosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

Koszt budowy miejskiej stacji wyniósł 2 mln zł.

jmk/

/ź/ kurier.pap.pl

data publikacji: 26/03/19

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy