Dnia 31 października 2018 r. na boisku szkolnym przy SP3 odbyła się sztafeta 100x100 metrów z okazji upamiętnienia 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Imprezę sportową rozpoczęła pani wicedyrektor Anna Szczepkowska – Kirszner informując dzieci o idei sztafety. W sztafecie aktywnie brało udział 100 uczniów klas 0-III i 100 uczniów klas IV-VIII. Bieg sztafetowy klas młodszych rozpoczęły nauczycielki wychowania fizycznego.
[wp_ad_camp_4]
Młodsi uczniowie przekazywali sobie biało – czerwoną pałeczkę sztafetową a uczniowie klas starszych w strefie zmian przekazywali sobie flagę. W tle imprezy biegowej rozbrzmiewała muzyka o treściach patriotycznych. Udział w sztafecie to przede wszystkim oddanie hołdu poległym żołnierzom, dzięki którym dziś możemy cieszyć się wolnością.
Musimy o nich pamiętać. Setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości każdy celebruje na swój sposób. Uczczenie jej w sposób sportowy to świetne przesłanie, szczególnie dla młodych ludzi.
Młodzież i nauczyciele Zespołu Szkół CKR w Korolówce – Osadzie czynnie uczestniczyli w III Powiatowej Konferencji pod hasłem „Twój rozsądek i rozwaga żyć bezpiecznie Ci pomaga” w dniu 29.10.2018 r. Wydarzenie zorganizowała Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Placówka Terenowa we Włodawie wspólnie ze Szkołą Podstawową w Wyrykach oraz przy współudziale władz i instytucji powiatowych pod Patronatem Honorowym Marszałka Sejmu RP Beaty Mazurek. W konferencji i konkursach wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i rolnicy z terenu powiatu włodawskiego. Naszą szkołę reprezentował Dyrektor Leszek Młynarczyk.
ZSCKR w Korolówce – Osadzie przygotował stoisko promujące szkołę i słodki poczęstunek. Oczywiście, królowały gofry. Wiele emocji uczestnikom i gościom konferencji dostarczył występ szkolnej grupy teatralnej „Korale”. Zespół przedstawił dwie scenki kabaretowe: „Król ZUS – KRUS” i „Kopciuszek” , w których w sposób zabawny przewijał się trudny temat bezpieczeństwa w rolnictwie i ubezpieczeń na wsi ( i nie tylko).
[wp_ad_camp_4]
Większość uczniów, którzy byli zaangażowani do prezentacji dorobku szkoły, to mieszkańcy Wyryk i absolwenci Gimnazjum w Wyrykach. Stoisko przygotowali nauczyciele Diana Łubkowska i Agnieszka Wodnicka z uczniami: Kingą Baj, Krzysztofem Matczukiem, Sylwią i Moniką Demczuk, Jowitą Szczerbą i Klaudią Ochrymiuk.
W kabaretach pod kierunkiem Małgorzaty Żakowskiej i Ewy Krzywani wystąpili: Maja Adamczyk, Norbert Buska, Magda Czelej, Michał Jaworski, Weronika Miłosz, Kacper Staszewski, Aleksandra Rudkowska, Karol Szczerba, Mateusz Wojtiuk, Szymon Gałgański, Zuzanna Dąbrowska, Michał Bojarski, Jakub Ganczaruk, Radosław Klejszta, Kacper Łuciuk, Kacper Mazurek, Łukasz Nowicki.
Natomiast zadaniem Mateusza Lesiuka i Gabriela Matwiejuka było utrwalenie udziału szkoły w lokalnej imprezie. Nad organizacją i koordynacją działań pracował kierownik praktycznej nauki zawodu Krzysztof Horszczaruk.
W dniu 30 października 2018 roku odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Badmintonie, które rozegrano w małej sali gimnastycznej. Po wielu latach dyscyplina ta powróciła do kalendarza zawodów szkolnych. Zgłosiło się siedmiu chłopców, którzy zacięcie rywalizowali ze sobą. Zawody rozegrano „systemem rosyjskim”, który przy rozegraniu dodatkowych kilku meczów ustalił kolejność zajętych miejsc.
[wp_ad_camp_4]
Wygląda na to, że bezkonkurencyjnym zawodnikiem okazał się faworyt tej rywalizacji, Mateusz Książek z klasy I Tgh. Mecz o miejsce II był dość wyrównany, jednak lepszym okazał się Krzysztof Paciorkowski z II T ps, który dołożył wszelkich starań, by pokonać Patryka Mielniczuka z klasy IV Ti. Miejsce IV zajął Konrad Chlebicki uczeń klasy II cmb, V Marcin Oziemczuk IV Ti, VI Damian Dujniczuk II cmb, VII Karol Bondarczuk I emb. Zawody zorganizował i przeprowadził Mariusz Kuśmirek nauczyciel wychowania fizycznego.
Dalsze rozgrywki w tej dyscyplinie sportowej będą rozgrywane jedynie w formie drużynowej. Najlepsi i zarazem uprawnieni do reprezentowania szkoły uczniowie wystąpią w dalszym szczeblu rywalizacji. Ponieważ nasza szkoła jest jedyną w powiecie zainteresowaną dalszymi rozgrywkami, uczniowie ZSZ Nr 1 i II LO we Włodawie wystąpią 7 listopada 2018 roku w Ludwinie na zawodach szczebla rejonowego.
W dniu 26 października 2018 r. we Włodawskim Domu Kultury odbył się III Wojewódzki Konkurs Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej. Celem konkursu było popularyzowanie tradycji śpiewania pieśni patriotycznych i żołnierskich, inspirowanie dzieci i młodzieży do poszukiwań artystycznych oraz promocja ich talentów wokalnych, a także uczczenie 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
[wp_ad_camp_4]
Komisja po wysłuchaniu 29 prezentacji dzieci i młodzieży z województwa lubelskiego wyłoniła laureatów, wśród których znaleźli się uczniowie szkoły podstawowej nr 3 im. gen. Franciszka Klebberga we Włodawie, oraz szkoły podstawowej im. Jana Pawła II w Orchówku.
I miejsce w kategorii zespołów 11-13 lat zdobył chór Gaudeamus reprezentujący szkołę podstawowej nr 3 we Włodawie pod kierownictwem M. Błażejczyk i R. Ślązak. Wyróżnienie w kategorii solistów 11-13 lat zdobyła Joanna Paciorkowska z klasy 7c szkoła podstawowa nr 3 we Włodawie pod kierunkiem I. Szwaj. Szkołę podstawową z Orchówka reprezentował zespół Gloria, który wyśpiewał III miejsce w I kategorii zespołów wokalnych. Opiekunem formacji jest p. Małgorzata Sakowicz.
3.10.2018 r. z inicjatywy pani dyrektor Marzeny Trociuk i pani katechetki Aliny Hulip odbyło się w naszej szkole uroczyste podsumowanie II Powiatowego Konkursu "Mam Misję" organizowanego pod patronatem honorowym Posła na Sejm Pana Marcina Kamila Duszka, Episkopatu Polski oraz Dzieła Pomocy Ad Gentes. Współorganizatorem uroczystości był proboszcz parafii Rzymsko-Katolickej w Lubieniu ks. Adam Haraszczuk.
Gościem specjalnym spotkania był o. Franciszek Chrószcz, misjonarz, który pracował na misjach na Madagaskarze. Włączając się w coroczne obchody Tygodnia Misyjnego, Szkoła Podstawowa w Wyrykach zaprosiła uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych do udziału w II edycji konkursu.
W dzień uroczystego podsumowania konkursu zaszczycili nas swoją obecnością licznie przybyli goście na czele z Panem Posłem Marcinem Kamilem Duszkiem oraz uczniowie wraz z opiekunami z innych szkół.
[wp_ad_camp_4]
W tegorocznym orędziu misyjnym Papież Franciszek skierował do wszystkich młodych ludzi słowa: "Nigdy nie myśl, że nie masz nic do dania lub że nikomu nie jesteś potrzebny. Wielu ludzi ciebie potrzebuje, pomyśl o tym. Niech każdy pomyśli w swym sercu: << wielu ludzi mnie potrzebuje>>".
Konkurs składał się z dwóch kategorii: plastycznej i literackiej. Wzięło w nim udział łącznie 58 uczestników z powiatu Włodawskiego.
Wyniki Konkursu:
Kategoria Literacka klasy IV-VI:
1.Zuzanna Szostak kl.Va ZS w Woli Uhruskiej 2.Maja Kozłowska kl.Va ZS w Woli Uhruskiej 3.Piotr Młynarski kl.Va ZS w Woli Uhruskiej
Kategoria Literacka klasy VII-VIII i IIIgim
1.Emilia Grela kl.VII ZS w Woli Uhruskiej 2.Gabriela Dadacz kl.VII Niepubliczna SP w Dołhobrodach 3.Sebastian Oworus kl.VIII SP w Wyrykach
Kategoria Plastyczna klasy IV-VI:
1.Gabriela Torbicz kl.Vb SP w Wyrykach 2.Wiktoria Kowalczuk kl VI ZS w Woli Uhruskiej 3.Michał Hawryluk kl Vb SP w Wyrykach
Kategoria Plastyczna VII-VIII i IIIgim:
1.Wiktoria Misiura kl.VIII ZS w Woli Uhruskiej 2.Patrycja Cieślak kl.VIa ZS w Woli Uhruskiej 3.Gabriela Dadacz kl.VII Niepubliczna SP w Dołhobrodach
Grupa badaczy historii skupiona wokół „Ocalić od Zapomnienia”, natrafiła na nieśmiertelnik żołnierza Wojska Polskiego z okresu II Wojny Światowej. Badacze podejrzewają, że właściciel nieśmiertelnika pochodził z terenów byłego powiatu włodawskiego i uczestniczył w Wojnie Obronnej 1939 roku.
Nieśmiertelnik należał do żołnierza Wojska Polskiego o nazwisku Jan Zielincki, Zielińcki, Zieliński urodzonego w 1912 roku, wyznanie prawosławne, Wojskowa Komenda Uzupełnień Biała Podlaska, nr żołnierza 786, litera W na nieśmiertelniku oznacza, że pochodził z powiatu Włodawa.
[wp_ad_camp_4]
Badacze poszukują krewnych ś.p. Pana Jana Zieli??kiego poległego we wrześniu 1939 roku w okolicach miasta Równe obecnie Ukraina.
Granice powiatu Włodawa, mapa administracyjna II RP 1933 r.
Poszukiwacze będą wdzięczni również za wszelkie informacji o „wszystkich Janach Zielinckich (Zielińskich), którzy we wrześniu 1939 zostali wciągnięci w wir wojny, a pochodzili z terenu byłego powiatu włodawskiego”.
10:30 – 12:30 Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie, ul. Przechodnia 13 ZIEMIA WŁODAWSKA NA MAPIE NIEPODLEGŁEJ
Sesja popularnonaukowa * „Regionalizm na ziemiach polskich u zarania niepodległości" – dr Grzegorz Figiel * „Legiony na Podlasiu zwiastunem niepodległości" – dr Szczepan Kalinowski Prezentacja okolicznościowej wystawy ze zbiorów dr Szczepana Kalinowskiego i Mieczysława Tokarskiego „Opowiedz nam, moja Ojczyzno" – montaż literacko-muzyczny uczniów Szkoły Podstawowej im. Jan Pawła II w Orchówku
[wp_ad_camp_4]
13:00 błonia przy zbiorniku Okopiec, ul. Okunińska STO DĘBÓW NA STULECIE NIEPODLEGŁOŚCI
Czy lubisz cookies? 🍪 Ta strona wymaga zgody na tak zwane cookies czyli ciasteczka i właśnie informuje Cię, że tutaj sa zbierane ciasteczka firm trzecich, jeśli nie zgadzasz się na tego typu internetowe praktyki, prosimy opóść tą stronę. We use cookies to ensure you get the best experience on our website. Zobacz więcej