Na piątkowej sesji Rady Miejskiej we Włodawie podjęta została uchwała w sprawie zgody na zawarcie aneksu do umowy użyczenia gruntu zawartej między miastem i LGD „Poleska Dolina Bugu”. Dzięki temu miasto będzie mogło skorzystać z projektu „Sieć punktów aktywnego wypoczynku i rekreacji”. Zakłada on utworzenie 31 punktów aktywnego wypoczynku. Jeden z nich powstanie właśnie przy włodawskim Okopcu.
[wp_ad_camp_4] -Budowa promenady nad Włodawką ożywiła wschodnią część miasta. Wielu mieszkańców chętnie spędza tam wolny czas. Dlatego postanowiliśmy rozwijać infrastrukturę rekreacyjną w tym miejscu. Dzięki udziałowi w projekcie Lokalnej Grupy Działania przy zbiorniku Okopiec powstanie altana z murowanym grillem. Co ważne miasto nie poniesie w związku z jej budową żadnych kosztów – mówi burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.
Powstanie altany o powierzchni do 35 metrów, uzupełni już istniejącą infrastrukturę nad zbiornikiem Okopiec. Jej budowa kosztować będzie ok. 70 000 zł. Całość tej kwoty zostanie pokryta między innymi ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Podpisanie umowy na realizację tej inwestycji planowane jest już w kwietniu. Prace zakończą się w III kwartale bieżącego roku.
W czwartek podczas XXVII sesji rady powiatu we Włodawie, która miła miejsce w dniu 25 marca 2021 roku, radny Wiesław Holaczuk /PiS, Włodawa/ zadał szereg pytań, na które nie otrzymał odpowiedzi. Przewodnicząc Romuald Pryll /PSL, Hańsk/ odesłany radnego do powiatowego BiPu z obietnicą, że odpowiedzi na pewno tam się pojawią.
Niżej prezentujemy najciekawsze pytanie zadane przez radnego Holaczuka, a dotyczące włodawskiego szpitala:
- czy wszystkim wypłaca się dodatki kowidowe? - ile osób pracuje w wieku emerytalnym? - gdzie funkcjonują respiratory z Niemiec, czy ktoś je obsługuje? - komu i za co ostatnio zostały wypłacone nagrody?
I na koniec ciekawą informacją jest pytanie o wyjazdy do SPA w Warszawie, Lublinie i Nałęczowie. Bardzo nas ciekawi kto pojechał i w jakim celu?
Jak tak dalej pójdzie, niebawem dowiemy się, że do obsługi respiratorów potrzebny jest operatora z Niemiec, a to by była już naprawdę kuriozalna sytuacja – I tak się robi interesy mój drogi Otto :)
Jest dużo prawdy w stwierdzeniu, że człowiek uczy się całe życie. Warto jednak mieć świadomość, że niektóre aktywności znacznie lepiej od innych wpływają na kondycję mózgu. Udowodniono, iż nauka języków obcych bez wątpienia jest jednym z najsilniejszych stymulatorów rozwoju naszego umysłu.
Korzystając z okazji, iż 17 marca w krajach anglojęzycznych, a szczególnie w Irlandii, obchodzony jest Saint Patrick’s Day, czyli Dzień Świętego Patryka ubrane na zielono przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 2 we Włodawie świętowały w irlandzkim stylu, poznając kulturę tego kraju. Zaczęło się od prezentacji multimedialnej dotyczącej Irlandii oraz od poznania symboli związanych z tym świętem.
Były też zagadki w języku angielskim. Później dzieci przeszły do zajęć praktycznych dzięki temu, że za pomocą nowoczesnych technologii mogły połączy się z panią Agnieszką Wojtaszek z Niepublicznego Przedszkola i Żłobka KARUZELA w województwie wielkopolskim, która zapoznała je z muzyką irlandzką i krokami do tańca Irish jig. Po radosnym, ale meczącym tańcu, wszyscy relaksowali się wykonując w grupach pracę plastyczną, przedstawiającą poznane symbole – koniczynkę i garnek ze złotem.
Za scenariusz imprezy i prowadzenie zajęć oraz montaż filmu odpowiedzialna była nauczycielka j. angielskiego Izabela Lewis.
Nadal obowiązują przepisy nakładające obowiązek noszenia masek ochronnych zasłaniających usta i nos w przestrzeni publicznej. Niestety, nie każdy zdążył zaopatrzyć się w taki produkt lub w wyniku częstego używania uległ już zniszczeniu. Naprzeciw tym problemom wyszły władze gminy.
Urząd Gminy Urszulin zakupił ze środków własnych wielorazowe maseczki i od wtorku 19 maja br. przez trzy kolejne dni żołnierze z 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej rozdysponują je po terenie całej gminy. Docelowo gmina bezpłatnie rozda swoim mieszkańcom 3 tysiące takich masek.
[wp_ad_camp_4] Kryterium przydziału masek jest liczba stale zameldowanych i zamieszkujących osób w danej nieruchomości w wieku powyżej 26 roku życia. W przypadku pytań lub problemów związanych z dystrybucją masek proszę o kontakt z pracownikiem urzędu Gminy P. Ewą Oleszczuk pod numerem telefonu 825920003 w godzinach od 7.30 do 15.30.
/ź/ ug.urszulin.eu
tv.wlodawa.netmasz wideo wyślij nam link:. echo@wlodawa.net
W ostatnim czasie w jednym z włodawskich supermarketów notorycznie dochodziło do kradzieży. Łupem złodzieja zawsze padał wysokogatunkowy alkohol. Sprawą zajęli się włodawscy kryminalni, którzy na podstawie materiałów operacyjnych zatrzymali 28-letniego włodawianina.
[wp_ad_camp_4]
Na podstawie zebranego materiału dowodowego śledczy przedstawili amatorowi wykwintnych trunków zarzut 7 kradzieży alkoholu dokonanych w krótkim odstępstwie czasu na łączną kwotę blisko 850 złotych. Za to przestępstwo grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
Wczoraj do włodawskiej komendy zgłosiła się mieszkanka Włodawy, która powiadomiła o oszustwie. Z relacji kobiety wynikało, że wczoraj po południu zadzwonił do niej mężczyzna, który przedstawił się jako pracownik departamentu do spraw bezpieczeństwa bankowego. Poinformował ją, że była próba włamania na jej konto przez osobę, która widnieje w bazach danych jako hakująca konta bankowe. Następnie poinformował ją, aby zainstalowała aplikację przez którą, ma zalogować się na wszystkie swoje konta bankowe, żeby sprawdzić czy doszło do zhakowania.
W międzyczasie mieszkanka Włodawy zaczęła otrzymywać smsy z banku, które dotyczyły między innymi zmiany narzędzia autoryzacji, podpisania pożyczki, zmiany limitów przelewów oraz dokonywanych przelewów. Kobieta została poinstruowana przez rozmówcę, że są to zaległe wiadomości z hakowania i należy je kopiować, a następnie odsyłać pod podany przez niego numer.
[wp_ad_camp_4] Całą tą sytuację przerwał pracownik infolinii bankowej, który zadzwonił do kobiety, zaniepokojony dokonywaniem przelewów na konta zagraniczne i w rozmowie uświadomił mieszkankę Włodawy, że padła ofiarą oszustwa. Natychmiast wszystkie jej konta zostały zablokowane, a pożyczki i przelewy zareklamowane. Wstępnie poniesione straty zostały oszacowane na około 50 000 złotych, ale nadal trwa ustalanie jakie środki faktycznie zostały wyprowadzone z konta.
Apelujemy, aby zawsze zachowywać szczególną ostrożność kiedy dzwoni do nas osoba, która podaje się za pracownika instytucji i prosi o instalowanie oprogramowania do zdalnego dostępu do komputera. Szczególnie należy być czujnym, jeżeli prosi nas o zalogowanie do bankowości elektronicznej lub podawanie danych do logowania. Pamiętajmy, w przypadku podejrzenia oszustwa informujmy Policję dzwoniąc pod numer alarmowy 112.
Nietypowe kontrole drogowe prowadzili wczoraj policjanci włodawskiego Ruchu Drogowego. Mundurowi paniom z okazji Dnia Kobiet wręczali tulipany oraz składali najserdeczniejsze życzenia. Akcja była doskonałą okazją do rozmów na temat bezpieczeństwa na drodze.
Włodawscy policjanci Ruchu Drogowego zwracali szczególną uwagę na wszelkie pojazdy, którymi poruszały się kobiety. Powód był szczególny – Międzynarodowy Dzień Kobiet.
Akcja była doskonałą okazją, aby mundurowi rozmawiali z paniami na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Bardzo miłym akcentem było wręczanie przez stróżów prawa specjalnie przygotowanych na dzisiaj upominków.
[wp_ad_camp_4] Panie otrzymywały od policjantów tulipany oraz serdeczne życzenia z okazji ich święta. Obdarowane kobiety z uśmiechem reagowały na nietypowe kontrole oraz dziękowały za otrzymane prezenty.
Sierżant sztabowy Elwira Tadyniewicz
/ź/ policja.gov.pl
tv.wlodawa.netmasz wideo wyślij nam link:. echo@wlodawa.net
Pierwsze ciepłe dni wiosny odsłoniły skrywany pod grubą warstwą śniegu, przykry problem miasta. Oto nasze miasto usłane było zwierzęcymi odchodami. Widok ten i zapach zaniepokoił mieszkańców i radnych miasta. Włodawscy radni podczas XXXVIII sesji Rady Miejskiej we Włodawie, która odbyła się w czwartek 25 lutego poruszali równe tematy, ale temat psiej kupy wywołał emocje i wywołał wzrost ciśnienia.
„W dyskusji radna M. Dynkiewicz zaapelowała o sprzątanie odchodów po swoich pupilach oraz o dbanie o porządek przez właścicieli posesji. Stwierdziła, że strażnicy powinni sięgać po kary, bo apele nic nie dają. Z kolei radna Łucja Pamulska pochwaliła straż miejską za to, że stosuje bardzo dużo pouczeń, a to jest dobrze, gdyż przy pouczeniu należy stosować dystans i nie trzeba sprawdzać dokumentów i przez to nie naraża się na zakażenie. Jeden z komentatorów zauważył, że najlepiej w ogóle nie pouczać, to wtedy zagrożenia żadnego nie będzie. - pisze nowytydzień.pl
Musimy usiąść i naprawdę debatować nad sprawami kupy. Co zrobić żeby miasto nie było usłana odchodami zwierząt? - pytała przewodnicząca rady miasta Joanna Szczepańska
Radna Renata Kapelko próbował dyskusję nad psią kupą przerwa mówiąc, że takie tematy radni powinni poruszać na komisjach, czyli po za kamerami. Ta wypowiedz spowodowała gwałtowną reakcję radnej Mirosławy Dynkiewicz, jak również przewodniczącej Szczepańskiej. Radna Dynkiewicz powiedziała, że problem ten porusza z całą premedytacją na sesji, ponieważ wymagają tego wyborcy, a sprawa czystości w mieście jest nie do ruszenie już do ośmiu lat – i efektów brak.
tv.wlodawa.net
masz wideo wyślij nam link:. echo@wlodawa.net
Przypomnijmy, że radni miejscy zwolnili włodawskich posiadaczy psów z obowiązku płacenie podatków za pupila,
8 listopada 2019 roku podczas sesji XVII Rady Miasta Włodawy radni uchwalili uchwałę znosząca podatek od czworonogów.
Tego dnia radny Mariusz Czujprzewidział miejski problem i zadał pytanie - Jaki jest pomysł na to, aby edukować mieszkańców Włodawy, tych którzy posiadają swoje czworonogi, czy jest jakiś pomysł na to? Bo w tym momencie nie wyobrażam sobie, że będzie hulaj dusza piekła nie ma i coraz więcej będzie nieczystości.
Roczny koszt zakupu psich pakietów to blisko 3600 zł, które to pakiety sponsorują wszyscy mieszkańcy miasta posiadaczom czworonogów - a dziś woreczki na psie odchody giną zaraz po uzupełnieniu pojemników.
wlodawa.net na ten problem ma proste, a zarazem skuteczne rozwiązanie i nie trzeba dzwonić do innych miast. Wystarczy karę podzielić na 50 % tzn. osoba która zostanie przyłapana na tym, że nie sprząta odchodów po swym pupilu zostanie obciążana np 100 zł mandatem. 50 % tej kary otrzymuje obecnie modnie zwany SYGNALISTA :), a drugie 50% kary zasila budżet miasta.
W poniedziałek (1 marca) w Chełmie zostało podpisane porozumienie pomiędzy Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Chełmie a Powiatem Włodawskim. Dotyczy powstania na miejscu byłego boiska przy ul. Sztabowej parku fizyki wraz z planetarium. Uroczystość podpisania porozumienia miała miejsce w gmachu PWSZ w Chełmie. Ze strony uczelni podpisał je prof. Józef Zając, zaś powiat reprezentowali starostowie – Andrzej Romańczuk i Tomasz Korzeniewski. Zarówno rektor, jak i starosta są głęboko przekonani o owocnej współpracy i wymiernych jej efektach w najbliższych latach.
Od co najmniej czterech lat Andrzej Romańczuk – starosta włodawski myśli o powstaniu na terenie po byłej jednostce wojskowej czegoś, co mogłoby zainteresować nie tylko turystów, ale także młodzież – pod kątem edukacji i realizacji pasji. W 2017 r. nawiązano współpracę z autorem krakowskiego ogrodu doświadczeń. Wstępnie opracowano wizję. Problemem było i jest nadal pozyskanie środków zewnętrznych. Starosta nie dawał jednak za wygraną i w ubiegłym roku zainteresował tym tematem prof. Józefa Zająca – rektora PWSZ w Chełmie. Jak się szybko okazało, uczelnia wyraziła duże zainteresowanie pomysłem i pomocą we wcielenie w życie.
[wp_ad_camp_4] PWSZ w Chełmie oraz Starosta Włodawski deklarują gotowość współpracy w zakresie: 1) realizacji projektu dotyczącego budowy zewnętrznego parku fizyki z planetarium przy ul. Sztabowej we Włodawie, w tym: a) opracowania koncepcji zagospodarowania terenów po byłej jednostce wojskowej na budowę zewnętrznego parku fizyki z planetarium przy ul. Sztabowej we Włodawie, b) współpracy w zakresie przystosowania tego terenu do możliwości przyszłych działań edukacyjnych i badawczych, c) podejmowania wspólnych inicjatyw i działań na płaszczyźnie promocji tego obiektu w przyszłości, d) stałej konsultacji mającej na celu skuteczne zrealizowanie zamierzonego celu, e) współpracy w trakcie realizacji tej inwestycji; 2) realizacji innych przedsięwzięć, projektów naukowych, badawczych, wdrożeniowych o charakterze europejskim i krajowym, w tym działania w zakresie wspólnego pozyskiwania środków finansowych na realizację tych przedsięwzięć.
Jedną z koncepcji tego przedsięwzięcia ma być wzorowanie się na Parc de la Villette w Paryżu, jednym z najsłynniejszych tego typu obiektów na świecie. Mniejsza kopia tego parku mogłaby być elementem edukacji i promocji Włodawy i powiatu.
– Na pewno budowa parku fizyki z planetarium to jest sposób na przyciągnięcie nie tylko młodzieży o ukierunkowanych zainteresowaniach, ale również licznie przybywających, szczególnie do Okuninki w sezonie letnim turystów – mówi A. Romańczuk. – Oczywiście najważniejsze, poza samą koncepcją, jest pozyskanie środków na ten cel. Myślę jednak, że uda się je zdobyć, np. z nowego rozdania funduszy unijnych czy też środków norweskich. Najważniejsze jednak to mieć marzenia, które można później realizować.
Czy lubisz cookies? 🍪 Ta strona wymaga zgody na tak zwane cookies czyli ciasteczka i właśnie informuje Cię, że tutaj sa zbierane ciasteczka firm trzecich, jeśli nie zgadzasz się na tego typu internetowe praktyki, prosimy opóść tą stronę. We use cookies to ensure you get the best experience on our website. Zobacz więcej