Włodawa: Burmistrz apeluje do włodawskich posiadaczy czworonogów /wideo/

Burmistrz miasta Włodawy Wiesław Muszyński apeluje do mieszkańców miasta o sprzątanie po swych pupilkach. Przypomnijmy w dniu 8 listopada 2019 roku podczas sesji sesji XVII Rady Miasta Włodawy radni uchwalili uchwałę znosząca podatek od czworonogów.
O czym można przeczytać tu - Włodawa: Raj podatkowy dla psów we Włodawie /wideo/
Tak o tej uchwale wówczas mówił sam burmistrz - Wpływy z tytułu tej opłaty systematycznie spadały. Rosły za to koszty związane z jej egzekwowaniem. Dodatkowo opłata nie ma charakteru obligatoryjnego, dlatego zaproponowałem Radzie Miejskiej podjęcie uchwały w sprawie zniesienia tego podatku – mówi burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.
Radny Mariusz Czuj przewidział dzisiejszy problem i zadał wówczas takie pytanie - Jaki jest pomysł na to aby edukować mieszkańców Włodawy, tych którzy posiadają swoje czworonogi, czy jest jakiś pomysł na to? Bo w tym momencie nie wyobrażam sobie, że będzie hulaj dusza piekła nie ma i coraz więcej będzie nieczystości."
Zobacz również:.
Starosta obiecał wymienić popa i rabina
Włodawa: Burmistrz obiecuje. Nie będzie drzew w donicach /wideo/
Region: Psy służbowe w Nadbużańskim Oddziale Straży Granicznej
Wychodzi na to, że radni z burmistrzem na czele, podjęli decyzję w duchu prawdziwego socjalizmu. Wykreowali problem, który właśnie zaczyna narastać i oni zaczynają z nim dzielnie walczyć. A tym czasem mieszkańcy miasta muszą bardziej uważać na miejskich chodnikach i skwerach - Jak sprawa zostanie rozwiązana? Czas pokaże.
^p^
Zobacz również:
Samorządowcy rozmawiali o planach na najbliższy rok
Włodawa: Burmistrz napisał, że od dziś wyłącza lampy w mieście /wideo/
11 listopada: Narodowe Święto Niepodległości we Włodawie 2020 /wideo/
Więcej...
data publikacji: 30/12/2020
Podaj dalej, powiadom znajomych....
Historia: Przyczynek do powstania gett żydowskich na terenie Generalnej Guberni /wideo/
Niemieckie władze okupacyjne ze względu na groźbę rzekomej epidemii rozpoczęły proces izolacji ludności żydowskiej już zimą 1939/1940. Na ulicach granicznych wyznaczonych "dzielnic żydowskich" umieszczono białe tablice z napisami w językach polskim i niemieckim ostrzegające przed przebywaniem na terenie zamieszkałym przez ludność żydowską z powodu zagrożenia tyfusem.
STRZEŻ SIĘ
TYFUSU PLAMISTEGO
Tyfus plamisty jest chorobą związaną z nieczystością i brudem, nosicielem tyfusu plamistego jest wyłącznie WESZ. Wesz najpierw zaraża się ssać krew chorego na tyfus, po czym przenosi zarazki tyfusu plamistego na zdrowego.
Walka z tyfusem plamistym to walka z WSZA.
1. Unikaj zawszonych i osób z otoczenia chorych na tyfus plamisty.
2. Nie udzielaj żadnego noclegu żebrakom, włóczęgom, cyganom, żydom i innym osobom zawszonym.
3. Zachowaj jak najdalej idąca czystość ciała.
4. Tęp wszy na ciele, odzieży i bieliźnie.
5. W każdym niewyjaśnionym wypadku choroby z gorączką zawiadamiaj natychmiast lekarza.
6. Po stwierdzeniu wypadku tyfusu plamistego, oddaj natychmiast wszystką bieliznę i odzież chorego do dezynfekcji w najbliższym szpitalu. Następnie przeprowadź dezynfekcje wszelkich przedmiotów jakich chory używał oraz mieszkania.
7. Unikaj żydów, bo są najbardziej] zawszeni. 90%. chorych na tyfus plamisty to ŻYDZI.
Zwalczaj więc wesz - a uchronisz się przed Tyfusem plamistym!!
Der Kreisaupimann
I.V.
(-) VOLKMANN
W styczniu 1940 roku Niemcy utworzyli we Włodawie getto. Było ono zlokalizowane w rejonie ulic: Wyrykowskiej (obecnej ul. Tysiąclecia Państwa Polskiego), Okunińskiej i Kotlarskiej. Teren getta był ogrodzony. Uwięziono w nim ok. 9 tys. osób - miejscowych Żydów oraz przesiedleńców z Kalisza, Mielca i Wiednia. - sztetl.org.pl
Zobacz również:.
Region: Młodzi Żydzi we Włodawie
Historia: Początki sowieckiej okupacji w rejonie Włodawy
Włodawa: Grupa nauczyciele z Izraela odwiedziła Włodawę /wideo/

Odezwa!
Do ludność Okręgu Warszawskiego!
Przez utworzenie dzielnic żydowskich udało się wypadki tyfusu plamistego ograniczyć do minimum. W ostatnim czasie zaszły jednak poza dzielnicami żydowskimi wypadki zachorowania na tyfus plamisty, odnośnie których stwierdzono, że zostały spowodowane przez wędrujących żydów.
W interesie całej ludności Okręgu Warszawskiego zakazałem dlatego udzielania pomieszczenia, utrzymania lub innego wsparcia żydowi, który przebywa bez zezwolenia poza jedna z dzielnic żydowskich.
Kto narusza ten zakaz, może być ukarany więzieniem lub grzywna do 10.000 złotych, a w poważnych wypadkach nawet ciężkim więzieniem.
Spodziewam się, że ludność Okręgu Warszawskiego zrozumie, iż winna w interesie własnego zdrowia zaniechać jakiegokolwiek wspierania wędrujących żydów, a niezależnie od tego oddać najbliższemu urzędnikowi policyjnemu każdego żyda, który wędruje bez zezwolenia.
Warszawa, dnia 17 czerwca 1941 r.
(-) D. FISCHER
Gubernator
"Ludność z getta pracowała w lokalnych obozach pracy, min. zajmowała się osuszaniem bagien czy Wielkiego Stawu Włodawskiego. Część z nich pracowała przy budowie nazistowskiego obozu śmierci w Sobiborze. Była to ciężka i wielogodzinna praca, za którą nie otrzymywano żadnego wynagrodzenia. Łącznie getto zajmowało powierzchnię 500 metrów kwadratowych i posiadało niewielką liczbę budynków mieszkalnych Kres włodawskiego getta nastąpił w pierwszych dniach 1943 roku, kiedy to wywieziono ostatnich Żydów do obozu zagłady w Sobiborze. Wtedy miasto zostało uznane za Judenrein, czyli wolne od Żydów" - muzeumwlodawa.pl
/ź/ wikipedia.org, jhi.pl,
muzeumwlodawa.pl, sztetl.org.pl
Zobacz również:
Przemytnicy zatrzymani „na gorącym uczynku”
Okuninka: 18-letni chełmianin usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa
Więcej...
data publikacji: 05/07/2019
Podaj dalej, powiadom znajomych....
Włodawa: Miasto eksmituje drzewa z pod Czworoboku na ulicę Reja /wideo/
Robinie Akacjowe które rosły przy czworoboku zostały przesadzone na ulicę Mikołaja Reja. Wczoraj włodawskie internety obiegła informacja, że „Dzisiaj zostały usunięte robinie akacjowe, które według zapewnień burmistrza miały pozostać a teraz nie ma po nich ani śladu. Niestety po raz kolejny obietnice nie zostały dotrzymane. Co będzie z rewitalizacją Czworobok'u…? Tyle było obietnic.” - Między Drzewami-Zielone Notatki
Dziś prezes zarządu MPGK Włodawa Hubert Ratkiewicz w komentarzach informował, że ”Szanowni Państwo MPGK Sp. z o.o. we Włodawie uczestniczyła w procesie przesadzania Robini Akacjowej. A teraz zapraszamy ekologów do ich pielęgnacji na nowym stanowisku. Każda para rąk sie przyda.”
Zobacz również:.
Włodawa: Umowa na remont ulicy Rynek podpisana
Włodawa: Rządowe pieniądze na koncie urzędu miasta /video/
Włodawa: Stowarzyszenie Inicjatywa Lokalna Między Drzewami okiem urzędnika

I później na profilu spółki, że „Pracownicy MPGK Spółka z o.o. we Włodawie przesadzili Robinie Akacjowe! Nasza spółka podejmuje szereg działań związanych z utrzymaniem miejskiej zieleni. O każdej porze roku prowadzimy różne prace w celu utrzymania w jak najlepszej kondycji istniejących terenów zielonych łącznie z nowymi nasadzeniami. Teraz pracownicy Spółki dokonali przesadzenia Robinii Akacjowych zlokalizowanych przy Czworoboku na ulicę Mikołaja Reja.”
Nie ten jest mądry, kto wiele spraw umie, lecz kto złe od dobrego rozeznać rozumie. - Mikołaj Rej
Będziemy temat monitorować, oby przesadzenie drzew nie zakończyło się jak:
Włodawa: Włodawskie dęby niepodległości już w większości uschły

/ź/ fb.me
Oto reakcja radnych miejskich podczas XXXVI sesję Rady Miejskiej we Włodawie na wieść o eksmisji akacji z pod włodawskiego Czworoboku. Wygląda to tak, jakby akcja przenosin drzew zaplanowana była już wcześniej, a radni o całej sprawie dowiadują się po fakcie za pośrednictwem smsów.
Zobacz również:
Więcej...
Podaj dalej, powiadom znajomych....
Copyright © 2oo0-2o20 nasza.wlodawa.pl vel wlodawa.NET | Sitemap xml | Polityka prywatności
