Do wypadku doszło w czwartek 24 sierpnia około godziny 15:00 w gminie Dębowa Kłoda. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 3-letni chłopiec znajdował się pod opieka matki, natomiast ojciec wykonywał prace polowe. Kobieta wspólnie z synem położyła się na popołudniową drzemkę i razem zasnęli. Kiedy kobieta się obudziła, nie było już przy niej dziecka. Wybiegała z domu i zaczęła szukać syna. Do pomocy włączył się sąsiad. W trakcie sprawdzania swojej posesji, na której znajdowała się przydomowa sadzawka zauważył na tafli wody leżącego na plecach chłopca.
Natychmiast wyciągnął go z wody. 3 – latek był nieprzytomny, mężczyzna podjął czynności resuscytacji, które okazały się skuteczne. Chłopiec zaczął oddychać. Następnie został przekazany dla przybyłego na miejsce zespół ratownictwa medycznego, który zadecydował o przetransportowaniu dziecka Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do lubelskiego szpitala. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 34-latki, była trzeźwa. Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności tego zdarzenia.
W dniach 2-3 września 2023r. na terenie Zakładu Karnego we Włodawie odbyło się szkolenie proobronne przeznaczone dla funkcjonariuszy Służby Więziennej. Szkolenie zostało zrealizowane w cyklu dwudniowym, w ramach porozumienia zawartego pomiędzy Ministerstwem Sprawiedliwości i Ministerstwem Obrony Narodowej, które zakłada współpracę Służby Więziennej z Wojskami Obrony Terytorialnej. Zajęcia objęły zagadnienia dotyczące zagadnień inżynieryjno-saperskich, topografii, medycyny taktycznej, szkolenia strzeleckiego, taktyki pola walki. Głównym celem było wzmocnienie zdolności obronnych państwa poprzez doskonalenie zawodowe Służby Więziennej.
Funkcjonariuszy Zakładu Karnego we Włodawie szkolili żołnierze 19 Nadbużańskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej oraz funkcjonariusze Aresztu Śledczego w Radomiu. W bardzo przystępny sposób potwierdzony fachową i kompleksową wiedzą osób szkolących przeszkolonych zostało 30 osób z naszej jednostki. Doskonalenie zawodowe w ramach powyższych zagadnień może mieć istotny wpływ prawidłową współpracę formacji mundurowych w sytuacjach zagrożenia bezpieczeństwa państwa.
1 września 1939r. to data od której rozpoczęła się II wojna światowa – największy i najstraszniejszy konflikt zbrojny w historii Polski i świata. Lokalne uroczystości połączone z odsłonięciem i poświęceniem pomnika mjr Romualda Kompfa ps. „Rokicz”. 1 września 2023r. we Włodawie odbyły się lokalne obchody upamiętniające 84. rocznicę wybuchu II wojny światowej.
W ramach uroczystości po mszy św. odprawionej w intencji żołnierzy września 1939r., na cmentarzu parafialnym we Włodawie miało miejsce odsłonięcie i poświęcenie pomnika mjr. Romualda Kompfa ps. „Rokicz”, uczestnika kampanii wrześniowej, dowódcy Obwodu Włodawskiego Armii Krajowej. Mjr. Romuald Kompf – żołnierz 1 DP legionów walczył m.in. pod Tarnawatką, Krasnobrodem i Józefowem, był ostatnim Szefem Sztabu 27 Wołyńskiej DP AK. Uczestnicy uroczystości uczcili pamięć bohatera ziemi włodawskiej a następnie złożyli wieńce i zapalili znicze na pobliskim Cmentarzu Wojennym.
W uroczystościach wzięli udział m.in: Wiceminister Sprawiedliwości dr. Marcin Romanowski, poseł na sejm RP Anna Dąbrowska – Banaszek, przedstawiciele: Instytutu Pamięci Narodowej, lokalnych urzędów, samorządu i formacji mundurowych oraz Stowarzyszenia Odkrywców Ziemi Włodawskiej – głównego organizatora uroczystości. Zakład Karny we Włodawie reprezentował: ppłk Marek Kudyk – Zastępca Dyrektora Zakładu Karnego we Włodawie wraz z Pocztem Sztandarowym jednostki.
Dwóch poszukiwanych zatrzymali wczoraj policjanci – jeden zakłócał spokój w parku kasztanowym we Włodawie, drugi przyjechał na urlop do Okuninki i tam się intensywnie bawił do późnej nocy.
Obaj zostali wylegitymowani przez policjantów – w trakcie czynności okazało się, że 19 latek z powiatu parczewskiego jest poszukiwany do odbycia 16 dni kary pozbawienia wolności, a 20 letni turysta z Ostródy również poszukiwany na 15 dni trafi za kratki. Obaj mieli niezapłacone kary grzywny za swoje wcześniejsze wybryki i resztę wakacji spędzą w więzieniu.
W nocy z czwartku na piątek w Okunince policjanci zatrzymali do kontroli pojazd który poruszał się nieprawidłową stroną jezdni. Kierowca zatrzymał się, a następnie z dużą prędkością odjechał z miejsca kontroli. Funkcjonariusze ruszyli w pościg. Uciekiniera zastali w domu, ukrytego w ... łóżeczku dziecięcym. Mężczyzna był wyraźnie niezadowolony z wizyty mundurowych. Demolując mieszkanie zaczął atakować policjantów drewnianymi elementami łóżeczka w którym chwilę wcześniej się ukrywał.
Został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. O jego dalszym losie zdecyduje Sąd. Awanturnik odpowie przed wymiarem sprawiedliwości za kierowanie w stanie nietrzeźwości, złamanie sądowego zakazu, niezatrzymanie się do kontroli, naruszenie nietykalności cielesnej policjantów oraz groźby karalne.
Do zdarzenia doszło w ubiegły piątek na terenie gminy Stary Brus. 27- lecia mieszkanka gminy Włodawa kierując quadem po drodze gruntowej, nagle straciła nad nim panowanie i zjechała na pobocze uderzając w składowane w pobliżu materiały budowlane. Z poważnymi obrażeniami przetransportowano ją do szpitala. Jak ustalili policjanci późnym popołudniem kobieta przemieszczała się po drogach gruntowych miejscowości Wielki Łan.
W pewnym momencie, z nieustalonych na chwilę obecną przyczyn, straciła panowanie nad pojazdem zjechała na pobocze i uderzyła w składowane na działce materiały budowlane. Przybyłe na miejsce pogotowie zabrało kierującą do szpitala. Lekarze stwierdzili złamanie kości udowej. Kobieta była trzeźwa ale okazało się, że pojazd którym kierowała nie posiadał ważnych badań technicznych.
Wczoraj na drogach powiatu włodawskiego policja przeprowadziła wzmożone działania kontrolne pod nazwą Stop Drift. Podczas patroli funkcjonariusze zwracali uwagę na kierowców przejawiających szczególnie agresywny i brawurowy styl jazdy. Dodatkowo istotnym elementem prowadzonych działań było eliminowanie z ruchu drogowego pojazdów naruszających normy emisji hałasu.
W trakcie działań mundurowi skontrolowali ponad 30 pojazdów i ujawnili niemal tyle samo wykroczeń. Najczęstszym przewinieniem była nadmierna prędkość. Kontrolowane samochody były dokładnie sprawdzane pod kątem stanu technicznego oraz emisji hałasu. W 3 przypadkach kontrole zakończyły się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego z powodu stanu technicznego oraz braku aktualnych badań technicznych.
Może ktoś wie jak to jest❓Jest we Włodawie ❤💙 dwóch urzędników ⏳ tytułujących się mianem #Burmistrz, obaj biorą jak na Włodawę 🍚 z naszych podatków 💸 dobrą pajdę 🍞, i jak widać nie potrafią dogadać się w prostej sprawie jaką jest kolejna rocznica 🇵🇱 Powstania Warszawskiego 🇵🇱 Obaj zrobili sobie 𝘀𝘄𝗼𝗷𝗲 obchody państwowego 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 święta! ☣ Jeden poszedł pod #WDKWłodawa na ławeczkę Krahelskiej, a drugi pod #PocztaWlodawa pod pomnik #WINwlodawa - jeśli się we Włodawie nie potrafią dogadać, to co dopiero w kraju nad Wisłą? 🎪🎠🎡🎢🎪
"Jutro 79 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Spotkajmy się o godz 17 czyli o tzw. "Godzinie 0" kiedy w mieście zawyją syreny przy pomniku - ławeczce Krystyny Krahelskiej, Sanitariuszki Powstania Warszawskiego". - pisze na fb Wisław Muszyński Burmistrz Miasta Włodawa
"Każdego roku w tym samym miejscu czcimy bohaterów powstania Warszawskiego i polskiego podziemia niepodległościowego". - pisze na fb Wiesław Holaczuk wiceBurmistrz
Kilka dni przed rocznicą Stowarzyszenie Odkrywców Ziemi Włodawskiej, na swoim fb zaprosiło wszystkich z miasta jak i powiatu tymi oto słowami - "Wzorem ubiegłego roku Stowarzyszenie Odkrywców Ziemi Włodawskiej oraz Stowarzyszenie IPA Region Włodawa w dniu 1 sierpnia 2023 r o godz. 17.00 zapraszają wszystkich mieszkańców Włodawy i okolic, pasjonatów historii, przedstawicieli organizacji samorządowych i społecznych na skwer przy ul. Piłsudskiego we Włodawie obok WDK. Chcemy spotkać się przy ławeczce poświęconej poetce Krystynie Krahelskiej ps. „Danuta” i minutą ciszy uczcić i oddać hołd żołnierzom Powstania Warszawskiego i mieszkańcom stolicy, którzy bohatersko walczyli i zginęli. Powstanie Warszawskie było największym zrywem i najdłużej trwającym powstaniem w mieście. 63 dni walki prowadzonej przez utworzone w konspiracji wojsko polskie głównie Armię Krajową, wspartą przez inne organizacje podziemne nie miało odpowiednika w historii. Wśród ofiar, które oddały życie w walce o wolność i niepodległość była Krystyna Krahelska ps. „Danuta” zmarła w drugim dniu powstania w wyniku odniesionych ran. Poetka we Włodawie przebywała w latach 1943-1944, była autorką piosenki „Hej chłopcy bagnet na broń”, jej twarz do dzisiaj można oglądać w obliczu Syrenki warszawskiej.
Jednocześnie wychodząc naprzeciw osobom mieniącym się jako „prawdziwi patrioci”, stwierdzamy, że patriotyzm to nie tylko składanie wieńców, to też dbałość o kulturę, o historię i nasze dziedzictwo narodowe. To dbałość o groby naszych przodków, groby żołnierzy, którzy oddali życie za wolność Polski, to pamięć o nich. To dbałość o środowisko naturalne w którym żyjemy i przyszłość naszych dzieci. Patriotyzm to uczciwość i kultura osobista w każdych relacjach." - fb/Stowarzyszenie Odkrywców Ziemi Włodawskiej
Jak widać, trzeba było we Włodawie dokonać podziałów i podzielić się na frakcje, aby rywalizować o to, kto posiada większą flagę we Włodawie. W rezultacie, jak zawsze, wyszło to bezsensownie - można to nazwać "popeliną po włodawsku". Wydaje się, że mieszkańcy powinni samodzielnie organizować swoje uroczystości i oficjalnie nie zapraszając lokalnych polityków. Ponieważ zapraszanie ich na uroczystości tylko buduje podziały w naszym lokalnym społeczeństwie. Ci, którzy pragną zyskać popularność, powinni uczestniczyć jako zwykli mieszkańcy, a nie politycy. Albo mogą zorganizować swoje własne imprezy, na które żaden rozsądnie myślący mieszkaniec miasta by się nie wybierał, chyba że tylko ich krasnale ogrodowe.
Jest również śmieszne to, jak ostatnio wszyscy nagle zaczęli przywiązywać wagę do patriotyzmu, podczas gdy jeszcze kilka lat temu nie przejmowali się różnymi historycznymi rocznicami, ignorując je zupełnie. A dziś prześcigają się w byciu strażnikami historii i tradycji, ale mimo to nasze miasto wciąż posiada w herbie chełmskie barwy, co dla lokalnych patriotów i strażników tradycji z urzędy miasta nie stanowi żadnego problemu :)
Policjanci z posterunku w Sawinie podczas interwencji domowej zatrzymali 72-letniego mieszkańca powiatu chełmskiego. Funkcjonariusze ustalili, że będąc pod działaniem alkoholu od blisko 3 lat znęca się nad żoną stosując przy tym przemoc psychiczną i fizyczną. W dniu zatrzymania używał wobec niej gazu łzawiącego i popychał. We wcześniejszym okresie z nożem w ręku groził jej też pozbawieniem życia. Funkcjonariusze wdrożyli procedurę „Niebieska Karta”, której celem jest przeciwdziałanie przemocy w rodzinie.
Mężczyzna wczoraj usłyszał zarzuty znęcania się nad żoną. Był już notowany za wcześniejsze przestępstwa przeciwko rodzinie i opiece. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Czy lubisz cookies? 🍪 Ta strona wymaga zgody na tak zwane cookies czyli ciasteczka i właśnie informuje Cię, że tutaj sa zbierane ciasteczka firm trzecich, jeśli nie zgadzasz się na tego typu internetowe praktyki, prosimy opóść tą stronę. We use cookies to ensure you get the best experience on our website. Zobacz więcej