Konkurs „Fotografie z dawnej pracy” powstał z inicjatywy portalu pracy Aplikuj.pl. Zabawa miała miejsce w województwie podkarpackim i lubelskim, a udział w niej mogli brać mieszkańcy z ukończonym 50 rokiem życia. Temat konkursu, jak mówi sama nazwa, to dawna praca i uczestnicy mieli nadsyłać fotografie, które dotyczą tej właśnie tematyki.
Decyzja o wyłonieniu laureatów nie należała do łatwych lecz najbardziej urzekło nas zdjęcie dwóch sympatycznych pielęgniarek, które nadesłała do nas Pani Mariola z Miejsca Piastowego. Dziękujemy za wspólną zabawę. Patronem konkursu był portal wlodawa.net
W czwartek (27.10) w Urzędzie Miejskim we Włodawie spotkali się wójtowie i przedstawiciele gmin powiatu włodawskiego. Uczestniczył w nim również prezes włodawskiego MPGK. Tematem rozmów była dystrybucja węgla w preferencyjnej cenie. Spotkanie było konsekwencją zapytań przedstawicieli gmin w sprawie wspólnej dystrybucji węgla. W jego trakcie ustalono, że mając na uwadze możliwości Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej we Włodawie nic nie stoi na przeszkodzie by to zadanie zrealizować również dla mieszkańców gmin powiatu włodawskiego. Włodawska spółka już zgłosiła się bowiem do systemu podmiotów dystrybuujących węgiel.
Obecnie trwa ustalanie szczegółów dystrybucji. – Mając na uwadze dobrą współpracę z wójtami uznałem, że przed zbliżającą się zimą trzeba pomóc w dystrybucji węgla nie tylko mieszkańcom Włodawy, ale też okolicznych gmin – mówi Burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński. – Gminy, które wyraziły zainteresowanie współpraca będą zbierały zapisy w swoich urzędach. W przypadku miasta Włodawa już w listopadzie mieszkańcy będą mogli zgłaszać się po zaświadczenia do włodawskiego ratusza. Natomiast zapisy na węgiel prowadzone będą w sekretariacie MPGK. Część obecnych na spotkaniu samorządowców już wyraziła zainteresowanie współpracą w tym zakresie.
Zawarcie stosownego porozumienia będzie możliwe po podpisaniu tzw. ustawy węglowej przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Zgodnie z nowymi przepisami węgiel w preferencyjnej cenie będą mogły kupić od samorządu osoby uprawnione do otrzymania dodatku węglowego. Trzeba będzie złożyć w swojej gminie wniosek o preferencyjny zakup węgla. Jeśli natomiast sprzedaż będzie prowadzić gmina sąsiednia lub podmiot prywatny, węgiel będzie można kupić po przedstawieniu zaświadczenia wystawianego przez wójta, burmistrza lub prezydenta o tym, że otrzymało się dodatek węglowy. Gospodarstwo domowe będzie mogło kupić po preferencyjnej cenie (nie wyższej niż 2 tys. zł za tonę ) 1,5 tony węgla w tym roku i kolejne 1,5 tony po 1 stycznia 2023 r.
/ź/ wlodawa.eu
Komentarz redakcji: Oby dystrybucja "czarnego złota" nie wystartowała w kwietniu 2024 roku, bo w takim tempie to różnie z tym może być. ? Kto miał kupić, ten kupił - nikt rozsądny nie czeka na polityków, a tym bardziej lokalnych.
W czwartek, 15 września 2022 r., w Galerii Na Parterze Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie została otwarta wystawa prac artystów zrzeszonych w Stowarzyszeniu Twórców Kultury Nadbużańskiej im. Janusza Kalinowskiego we Włodawie oraz uczestników V i VI Międzynarodowego Pleneru Malarsko-Rzeźbiarskiego „Sacrum w architekturze Włodawy i okolic”.
Przybyłych gości powitała pani Dorota Redde-Sawczuk, Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie. O wystawie, działalności, twórcach zrzeszonych w STKN oraz artystach biorących udział w dwóch ostatnich plenerach opowiedziała pani Barbara Litwiniuk, Prezes Stowarzyszenia Twórców Kultury Nadbużańskiej im. Janusza Kalinowskiego we Włodawie. O idei plenerów artystycznych, potrzebie ich organizowania oraz ogromnym wpływie jaki wywierają na środowisko twórcze opowiedziała pani Władysława Wójcik – poetka, rzeźbiarka, artystka z STKN.
Spotkanie zostało uświetnione częścią artystyczną, podczas której w repertuarze pieśni pogranicza wystąpił zespół „Kresowianki”. Usłyszeliśmy też wiersze autorstwa poetów zrzeszonych w grupie „Nadbużańska Fraza” zaprezentowane przez włodawskich twórców. Z ciepłymi słowami i gratulacjami skierowanymi do artystów wystąpił pan Wiesław Muszyński, Burmistrz Włodawy. Uczestnicy wydarzenia z ciekawością obejrzeli prezentowane prace.
Zapoznali się też z publikacjami dokumentującymi działalność Stowarzyszenia oraz katalogami dotyczącymi poprzednich plenerów artystycznych zorganizowanych przez STKN. Wystawa „Sacrum w architekturze Włodawy i okolic” będzie czynna w Galerii Na Parterze Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie do końca września 2022 r. Identyfikacja wizualna i aranżacja wystawy Mariusz Komorowski, Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Twórców Kultury Nadbużańskiej im. Janusza Kalinowskiego we Włodawie.
Pracowałeś na przełomie XX/XXI wieku? Pamiętasz maszyny do pisania, wakacyjne wyjazdy Fiatem 126p i kolejki do sklepów? Jeśli tak, to dołącz do naszej zabawy czym prędzej! Zapraszamy do udziału mieszkańców województwa podkarpackiego i lubelskiego, którzy mają ukończone minimum 50 lat i pracowali na przełomie XX/XXI w.
To właśnie dla osób spełniających te kryteria została stworzona kolejna edycja fotograficznego konkursu związanego z aktywnością zawodową Polaków w przeszłości. Aby zostać uczestnikiem, należy wysłać zdjęcia związane z dawniej obejmowanym stanowiskiem pracy. Zdjęcia mają pokazać jakie realia zawodowe panowały w tamtym okresie, a przede wszystkim mają nam pomóc w wyobrażeniu sobie jak wyglądała kiedyś rzeczywistość zawodowa Polaków.
Nie zwlekaj i nie każ nam długo czekać! Na przesłanie swojego zgłoszenia masz czas do 16 października 2022 roku.
Zespól Aplikuj.pl ufundował świetne nagrody: telefony komórkowe ( lub inne sprzęty RTV/AGD ) oraz kursy komputerowe ( strefakursow.pl ). W zanadrzu mamy też wiele przydatnych gadżetów i książek. Dowiedz się więcej o konkursie z regulaminu: https://aplikuj.pl/konkurs-fotografie
Dochody powyżej 1 miliona złotych za 2021 rok wykazano w 1355 zeznaniach (za rok 2020 - 1190, natomiast za rok 2019 - 941). Zdecydowaną większość stanowią przedsiębiorcy. W tej grupie aż 1229 podatników prowadzi działalność gospodarczą opodatkowaną 19% podatkiem liniowym, składając PIT-36L. 22 milionerów rozliczyło się w zeznaniu PIT-36. 59 milionerów złożyło popularny PIT-37. Tyle udało się zarobić pracownikom etatowym lub zleceniobiorcom. 35 osób złożyło PIT-38, 6 osób – PIT-39, natomiast 4 osoby PIT-36LS.
Gdzie najwięcej, gdzie najmniej Najwięcej milionerów obsługują urzędy skarbowe z Lublina. W Pierwszym Urzędzie Skarbowym rozlicza się 305 takich osób, w Drugim Urzędzie Skarbowym - obsługującym mieszkańców powiatu lubelskiego - 174 osoby, a w Trzecim Urzędzie Skarbowym - 122 osoby. Dość duża liczba bogaczy mieszka w największych miastach regionu – Białej Podlaskiej (96), Zamościu (95), ale także w niewielkim Łukowie (95).
Po drugiej stronie tabeli jest Urząd Skarbowy we Włodawie, gdzie mamy „tylko" 11 milionerów, tyle samo rozlicza się ich w Urzędzie Skarbowym w Hrubieszowie. Niewielu więcej jest ich w Łęcznej (17), Parczewie (18) i Radzyniu Podlaskim (19).
Rekordzista Na tle milionerów, wyróżnia się przedsiębiorca, który wykazał dochód w zeznaniu PIT-38 (przychody kapitałowe) w wysokości ponad 82 mln zł. Zeznanie zostało złożone w Drugim Urzędzie Skarbowym w Lublinie. Ta osoba musiała zapłacić 15,6 mln zł podatku. Milioner przekazał 1% swojego podatku, w niebagatelnej kwocie 156 tys. zł na rzecz organizacji pożytku publicznego.
Młodszy Inspektor Dariusz Godlewski od dzisiaj ma powierzone obowiązki na stanowisku Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji we Włodawie. Będzie nadzorował pion kryminalny. Zastąpi on na tym stanowisku młodszego inspektora Krzysztofa Tatysa, który został przesunięty do dyspozycji Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie z uwagi na stan zdrowia. Dziś odbyło się uroczyste wprowadzenie na stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji we Włodawie.
W obowiązki Pana młodszego inspektora Dariusza Godlewskiego wprowadził Komendant Powiatowy Policji we Włodawie nadkomisarz Norbert Romanek życząc pomyślności i sukcesów w dalszej drodze zawodowej. Nowy zastępca podziękował za zaufanie oraz zobowiązał się do jak najlepszego wykorzystania zdobytego doświadczenia i wiedzy do kierowania włodawskimi policjantami. Nowego zastępcę witała kadra kierownicza, policjanci oraz pracownicy włodawskiej jednostki. Młodszy Inspektor Dariusz Godlewski służy w policji od 1997 roku. Wcześniej pełnił służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Zamościu na stanowisku Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Zamościu.
/ź/ policja.gov.pl
tv.wlodawa.netmasz wideo wyślij nam link:. echo@wlodawa.net
I w związku z tym mamy, kilka pytani do Burmistrza jak i do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, które drogą elektroniczna przesłaliśmy do wyżej wymienionych urzędów. Oto one:
2. Kto wchodzi w skład komitetu budowy nowego pomnika, określanego w mediach przez Burmistrz Miasta Włodawy Wiesław Muszyński pomnikiem „Rzeczpospolitej Włodawskiej”?
3. Czy Urząd Miasta jest w posiadaniu kopi rozkazu powołującego tak zwaną "Rzeczepospolitą Włodawską"wydaną przez gen. Franciszka Kleeberga, czy może jest to tylko miejska legenda? - Bardzo WAŻNE PYTANIE - a jeżeli Urząd Miejski we Włodawie nie posiada kopi rozkazu, to na jakiej podstawie historycznej opierać będzie planowana budowa nowego pomnika, który stanie w historycznym centrum miasta Włodawy?
5. Kto jest w posiadaniu dokumentacji technicznej planowanego pomnika?
6. Kto i kiedy wydał zezwolenie tj. decyzja administracyjna na powstanie nowego pomnika oraz kiedy została wydana decyzja administracyjna na demontaż starego pomnika, który znajdował się we Włodawie przy Czworoboku na ulicy Czworobok 25 działka 1066/2 obr. 1 (Rynek).
7. Gdzie obecnie znajduje się zdemontowany pomnik?
8. Kto i kiedy podpisał umowę na demontaż pomnika, który znajdował się we Włodawie przy Czworoboku na ulicy Czworobok 25 działka 1066/2 obr. 1 (Rynek).
Wnioskujemy również, o przesłanie nam wszystkich kopii dokumentów potwierdzającego zgodę na w/w demontaż i na budowę nowego pomnika we Włodawie na ulicy Czworobok 25 działka 1066/2 obr. 1 (Rynek) To tyle, czekamy na odpowiedzi, które postaramy się zamieścić na wlodawa.net
Podejrzenie to nasunęło nam się w informacji zawartej w zaskakującym oświadczeniu Burmistrza, że w ciągu 3 miesięcy od dnia demontaż powstanie NOWY pomnik, ale kto kiedykolwiek widział, aby nowy pomnik powstał w ciągu 3 miesięcy, a dokładnie w ciągu 90 dni w tym roboczych 64? No chyba, że takie cuda to tylko we Włodawie :) Co ciekawe oświadczenie pojawiło się na stronie www ratusza w dniu demontażu Sowieta, zapewne to taki zabieg nawiązujący do partyzantki, która zdemontowany pomnik miał gloryfikować w referacie odczytanym przez radną miejską Renate Kapelko, podczas jednej z sesji rady miasta.
I na koniec bardzo ważne, a może najważniejsze pytanie.Czy ten nowy pomnik będzie spełniał podstawowe wymogi poważnego pomnika, a mianowicie czy będzie on albo ze szlachetnego stopu metali, albo ze szlachetnego kamienie, czy też Burmistrz ponownie w miejsce Sowieta postawi nam cementowy placek z chełmskiego betonu? O tym zapewne dowiemy się już we wrześniu.
Wojskowe Centrum Rekrutacji w Chełmie w ramach kampanii „Wstąp do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej”, prowadzi rekrutację do nowego rodzaju służby w wojsku jakim jest – dobrowolna zasadnicza służba wojskowa.
Czym jest dobrowolna zasadnicza służba wojskowa?
Nowy rodzaj czynnej służby wojskowej Kandydat deklarujący chęć wstąpienia w szeregi Wojska Polskiego ma teraz do wyboru 3 rodzaje służby wojskowej: zawodową służbę wojskową, terytorialną służbę wojskową, dobrowolną zasadniczą służbę wojskową (oraz dodatkowo – dwa rodzaje służby w rezerwie: aktywną i pasywną rezerwę).
Jeżeli wybierze dobrowolną zasadniczą służbę wojskową to: - przejdzie przez 2 etapy służby– 28-dniowe szkolenie podstawowe w jednostce wojskowej lub centrum szkolenia, zakończone przysięgą oraz 11-miesięczne szkolenie specjalistyczne w jednostce wojskowej (Masz wybór – nie musi być skoszarowany, możesz pełnić służbę i mieszkać poza jednostką);
- będzie mu przysługiwało wynagrodzenie w okresie szkolenia na poziomie żołnierzy zawodowych od 4560 zł, ale także: – prawo do urlopu wypoczynkowego, – możliwość wstąpienia do aktywnej rezerwy lub terytorialnej służby wojskowej (po ukończeniu 28-dniowego szkolenia), – prawo ubiegania się o powołanie do zawodowej służby wojskowej (po maksymalnie 11-miesięcznym szkoleniu specjalistycznym, – pierwszeństwo w zatrudnieniu w administracji publicznej (po spełnieniu wymagań określonych dla danego stanowiska;
- na czas szkolenia podstawowego będzie miał zapewnione zakwaterowanie, wyżywienie, mundur, ekwipunek oraz ubezpieczenie;
- będzie mógł wliczyć czas szkolenia do okresu odbywania służby wojskowej lub do okresu zatrudnienia;
- będzie mógł przerwać służbę w dowolnym momencie.
Wstąp do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej! Więcej informacji można uzyskać w Wojskowym Centrum Rekrutacji w Chełmie koszarowa 1B, pod numerem telefonu 261 161 356, 261 161 345, 261 161 391, na portalu zostanzolnierzem.pl oraz na stronie internetowej www.wkuchelm.wp.mil.pl Znajdziesz nas również na Facebook i Twitter.
W dniu 31 maja br. na terenie Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 i II Liceum Ogólnokształcącego im. II Warszawskiej Brygady Saperów we Włodawie zorganizowane zostały dni otwarte promujące szkołę. Impreza skierowana była do uczniów szkół podstawowych, którzy stoją przed wyborem szkoły średniej.
Dni otwarte były świetną okazją do promocji rekrutacji do Służby Więziennej oraz realizacji Pilotażowego Programu Ministerstwa Sprawiedliwości polegającego na edukacji prawnej, kształtowaniu postaw obywatelskich wśród młodzieży i przybliżeniu roli Służby Więziennej w systemie bezpieczeństwa państwa. Młodzież miała również okazję aby zapoznać się ze specyfiką pracy funkcjonariuszy. W tym celu Zakład Karny we Włodawie udostępnił sprzęt ochronny wykorzystywany do działań i technik interwencyjnych w Służbie Więziennej. Młodzież, także z miejscowej szkoły interesowała się szczególnie zestawem ochronnym i tarczami ochronnymi.
Oprócz powyższego jeden z funkcjonariuszy włodawskiej jednostki – ratownik medyczny przekazywał młodzieży cenną wiedzę dotyczącą udzielania pierwszej pomocy. Resuscytację krążeniową-oddechową uczniowie mogli ćwiczyć na fantomie z naszej jednostki. Młodzież chętnie korzystała również ze stoiska informacyjnego Zakładu Karnego we Włodawie zadając wiele pytań na temat służby i rekrutacji.
Czy lubisz cookies? 🍪 Ta strona wymaga zgody na tak zwane cookies czyli ciasteczka i właśnie informuje Cię, że tutaj sa zbierane ciasteczka firm trzecich, jeśli nie zgadzasz się na tego typu internetowe praktyki, prosimy opóść tą stronę. We use cookies to ensure you get the best experience on our website. Zobacz więcej